Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

Mavi Kadın>Moda>Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

Havaların yavaş yavaş ısındığı, ağaçların renklendiği, kuşların cıvıldamaya başladığı mevsim ilkbahar… Uzun ve yorucu bir kış mevsiminin ardından baharı nasıl karşılayabiliriz? Ya da şöyle soralım bahara hazır mıyız? Peki, bir bahar alışverişi ile daha hazır hissetmek istemez misiniz?

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

Aylardan beri koyu renklere bürünüp, kalın kıyafetlere sarındık. Şimdi bu ılık mevsimi tüm güzelliğiyle yaşamak için biraz bahar alışverişi yapmak hoş olmaz mı? Evet, bizce de olur. Ama bu alışverişi nasıl yapacağınıza dair kafanız biraz karışık olabilir.

Endişelenmeyin. Sizin için özenle hazırladığımız ve dikkat etmeniz gereken on tüyo, ilkbahar alışverişi için yardımcınız olacak. O zaman, haydi başlayalım.

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

1.CANLI RENKLER CANLI ÇİÇEKLER

Baharın en popüler sembolleri çiçeklerdir. Çiçeklerin canlı, parlak renkleriyle kışın yavaş yavaş veda ettiğini anlarız. Bahar alışverişi yaparken de bu renkler, alabileceğimiz ilk ipucu...

Kıyafet dolabınıza ekleyeceğiniz birkaç soft renk baharı üzerinizde taşımanızı sağlayabilir. Canlı bir mavi, hoş bir yeşil, tatlı bir pembe ile süslenmiş kıyafetler baharın neşesini tatmanıza vesile olacak. Genellikle üst kıyafetler için tercih edilen bu renkleri tişörtte, cekette ya da sweatshirtte kullanmanız daha şık olabilir.

Bu renkleri aynı zamanda eviniz için de kullanmanız mümkün. Hayır, duvarları boyayın demiyoruz. Ama bu renkleri taşıyan, koltuğunuzda duran bir yastık bile evinize yeni bir hava katabilir.

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

2.ÜŞÜME VE TERLEME DENGESİ

Kışı uğurladığımız, sonunda da yaza adım atacağımız bahar aylarında havalar bazen dengesiz olabiliyor. Bir gün hala montla dolaşabilirken ertesi gün tişört giyebiliyoruz.

Bu yüzden ilkbahar alışverişi yaparken bu değişimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aldığınız bir kıyafetin sizi üşüteceğine mi yoksa terleteceğine mi karar vermektense daha pratik çözümlere yönelmelisiniz. Örneğin bir sweatshirt bahar ayında sizi yakıp kavurmaz ama soğuktan da donmanıza sebep olmaz. Aynı şekilde kot bir pantolon da bu mevsimde her hava şartı için kurtarıcı olabilir.

Zevkiniz ve tarzınız kıyafet seçiminizi belirler ama pratik kıyafetler sizin için bahar ayı boyunca daha kullanışlı olabilir.

3.CEBİNİZ KIŞTA KALMASIN

Bahar alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de bütçeniz olmalı. Hesaplı bir harcama düşüncesiyle alışverişe başlamalısınız, yoksa dolabınıza bahar gelirken cebiniz kışı görebilir.

Ucuz ürünlerin kalitesiz olduğu görüşü genel bir yanılgı. Elbette her ucuz şey kaliteli değil ama her kaliteli ürün de pahalı olmak zorunda değil. Uygun, kaliteli ve şık ürünü keşfetmek için biraz pazar araştırması yapmanız gerekebilir. Bunun için online sitelere bakabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Böylece bahar ayını hem daha tasarruflu hem de hoş biçimde yaşayabilirsiniz.

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

4.PAZARDAN ALDIM BİR TANE EVE GELDİM BİN TANE

Kış ayını dolabınızdan çıkartıp bahar ayına merhaba derken bir sürü kıyafet almanıza gerek yok. Bu boşa harcamanın yanında dolabınızda kalabalık bir yığın da oluşturur.

Sahip olduğunuz kıyafetlerle kombinleyebileceğiniz yeni parçalar almak daha yerinde bir tercih olur. Böylece eski kıyafetlerinize yeni sesler katarken bahar ayını tıpkı ağaçtaki çiçekler gibi taze ve canlı bir görünümle geçirebilirsiniz.

5.DOĞAYI İLHAM ALIN

Yeni renklerle tanışmaya, bahar alışverişi yapmaya heveslisiniz ama ne alacağınızı tam olarak bilmiyor musunuz? Öyleyse sizin için önemli bir tavsiye; baharın kendisini ilham alın.

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

Bahar ayları doğal güzelliklerin renk cümbüşü ile filizlendiği bir mevsim. Bu güzellikleri kıyafetlerinize, hatta evlerinize taşımanız mümkün. İllaki çiçek desenli bir şeyler alın demiyoruz ama bir kombin oluştururken bir çiçeğin rengini kullanabilirsiniz. Evinize direkt o çiçeği bir saksıyla koyabilirsiniz.

Çiçek de şart değil, doğa kocaman bir dünya, siz sevdiğiniz güzelliğin sesini dinleyin yeterli.

6.BİR KIYAFET BİRÇOK GÜN

Hepimiz konforlu yaşamak isteriz. Bu yüzden kaliteli ürünler çoğunlukla ilk tercihimiz oluyor. Bir gerçek var ki kaliteli ürünlerin ömrü hatırı sayılır derecede uzun oluyor.

Belki bazen kaliteli ürünlerin fiyatları çok tuzlu gelebilir ama aralarında uygun olana illaki rastlayabilirsiniz. Bahar alışverişinde de alacağınız kıyafetlerin  ömrüne dikkat etmeniz gerekiyor. Birkaç yıkamada solan, sararan bir kıyafet için harcama yapmaktansa biraz daha fazla miktar ödeyip sonraki bahar aylarında ve hatta diğer aylarda da kombinlenebilecek ve sağlam kalacak bir kıyafet seçmek daha mantıklı bir hareket olur.

7.ÖNCE İHTİYAÇ

Bu cıvıl cıvıl mevsimi en şık halinizle karşılamak istemeniz çok doğal. Ama şıklıktan evvel önceliğimiz ihtiyaçlarımız olmalı. İşte bu yüzden sahip olduğunuz kıyafetler arasında hangilerini artık giyemediğinizi, hangilerinin eskidiğini belirledikten sonra alışveriş macerasına atılmalısınız. Böylece hem ihtiyacınız olanı alırken hem de en hoş bulduğunuz ürüne sahip olabilirsiniz.

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

8. BİR PARÇA FARKLI POZLAR

Aldığınız bir kıyafeti tek biçimde kullanmak zorunda değilsiniz. Bahar hava geçişlerinin olduğu bir mevsimdir. Bu yüzden ne giyeceğiniz konusunda sıklıkla ikileme düşebilir, kararsız kalabilirsiniz. Kalın mı giymeli yoksa ince mi?

Gömlek, ceket gibi kıyafetler bahar ayları için en uygun parçalar. Bir tişörtün üzerine geçirdiğiniz gömlek sizi pek terletmez ama esen rüzgârdan da koruyabilir. Aslında kıyafetlerinizin kullanımı bir ölçüde size ve moda anlayışınıza bağlı.

Fakat yine de hatırlatalım; her şeyin tek işlevi olmak zorunda değil. Uzun dayanacak, mevsime uyacak yıldız parçalarla kombinlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

9.AKSESUARINIZ ÇİÇEKLER OLSUN

Alışverişiniz sadece kıyafetlerden oluşmaz. Çanta, ayakkabı, kemer, takı gibi ürünler de baharı karşılamanızda büyük yardımcılardır.

Kışın giydiğiniz botları ayağınızdan çıkartıp yerine spor ayakkabıları giyebilirsiniz. Atkılarınızın yerini kolyeler alır. Bahar ayı her ürüne ve aksesuara elbette ki yansıyor. Açık renk bir çantayı omuzunuza atarken evinize çiçek kokusuyla dolup taşan bir mum bile alabilirsiniz. 

Ama yine de bahar mevsiminin en güzel aksesuarı çiçeklerdir dediğimizde yanılmış olmalıyız, değil mi?

Cıvıl cıvıl bir bahar alışverişi için nelere dikkat etmelisiniz? Birbirinden değerli 10 alışveriş tüyosu!

10.MUTLU OLUN

Bahar alışverişi için verebileceğimiz en önemli tavsiye; mutlu olun.

Sizi ne mutlu edecekse, neşelendirecekse onu alın. Bahar çiçeklerin açtığı, umutların yeşerdiği bir mevsim. Kışın sonu, hem gerçek anlamıyla hem de mecazen bahar; işte bu yüzden bahara yakışır bir şekilde hazırlanmalı, tazelenmelisiniz.

İlkbahar alışverişi yaparken elbette dikkat edilmesi gereken noktaları unutmamak gerekiyor ama önceliğiniz içinize sinen, sizi mutlu eden ürünler olsun! Sizin için sık eleyip ince dokuduğumuz ipuçlarımız bunlar. Şimdiyse sıra sizde, keyifli alışverişler!

Kaynak : Mavi Kadın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...