Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

Mavi Kadın>Moda>Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

Sosyal medyada neredeyse her gün değişen akımlara bir yenisi daha eklendi. ‘’Vanilla Girl’’ adı verilen bu akım, bir çok genç kadının giyim stilinden ev eşyalarına kadar geniş bir skalada kendine yer buldu. Peki nedir bu Vanilla Girl akımı? Vanilla Girl nasıl olunur? Bu tarz nasıl oluşturulur?

Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

Sosyal medyayı bir anda etkisi altına alan Vanilla Girl akımı; zarif ve sade seçimlerle yepyeni bir akım olarak karşımıza çıktı. Rahat ve temiz bir görünüm sağlayan Vanilla Girl akımı, aynı zamanda çok çekici ve çok iddialı.Gösterişli, sade ve  kaba parçalarla oluşturulan Vanilla Girl stili ile alakalı her şeyi Mavi kadın editörümüz derledi. 

VANILLA GIRL NEDİR?

Vanilla Girl, abartılı, rengarenk giyim stillerine bir tepki olarak sade, duru ve rahat parçalarla oluşturulan bir tarzın adı. Minimalist İskandinav tarzından ve ''ton sür ton'' yani tek renk giyinme akımından ilham alarak oluşturuluyor. Bu tarz  genellikle beyaz ve krem renkle oluşturulduğu için Vanilya adı alıyor. Bu tarzda giyilen parçalarla rahatlık sağlanırken, ‘’az olsun öz olsun’’ mottosu uygulanıyor. 

Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

VANILLA GIRL STİLİ NASIL OLUŞTURULUR?

Günlük hayatta kadınlara çok büyük kolaylık sağlayan bu akıma göre, kadınlar çok uğraşmadan da güzel görünebilir. Bu tarzda tek renk ve tonlarının kullanımı göze çarpıyor. Beyaz ve beyaza yakın tonlar kullanılıyor. Dar ve rahatsız kıyafetler yerine bol kazaklar, hoodiler, kargo pantolonlar ve spor ayakkabılar bu tarzın en önemli parçaları. Keten elbiseler, saten gömlekler de Vanilla Girl akımının sade  ve şık tercihlerinden biri. Güneş gözlüklerinde bile sadeleşmeye giden bu akımda, siyah ya da kahverengi gibi güneş gözlüklerinin yerine şeffaf ya da beyaz tonlarında güneş gözlükleri tercih ediliyor.

Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

Kış aylarında özellikle kaşmir ve ipek gibi materyallerden yapılmış akılar, bereler ve bluzlar kullanılıyor.Takı seçimlerinde çok fazla minimal takılara yer verilmese de, bu tarzın en çok kullandığı model incili küpe ve kolyeler…  Tarzı belirginleştirmek için ise minimal aksesuarlar, tokalar ve bandanalar kullanılıyor. 

Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

VANILLA GIRL KOKULARI

Vanilla Girl bir tek giyim stili ile değil kullanılan kokulara kadar geniş bir yelpazeyle karşımıza çıkıyor. Dudak parlatıcılarından, vücut parfümlerine kadar vanilya esanslı ürünler kullanılıyor. Vücut kremleri, duş jelleri hatta makyaj malzemelerinde bile vanilya kokulu ürünler tercih ediliyor. 

Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

VANILLA GIRL FRENCH MANİKÜR

French manikür, ülkemizde yıllardır kullanılan bir manikür çeşidi. Vanilla Girl akımı ile beraber Frech maniküre de yeni bir çeşit getirildi. Normalde beyaz uçlu olarak yapılan tırnaklar, artık yerini krem tonlarına bırakıyor ve tırnakta daha doğal bir görüntü elde ediliyor. Vanilla Girl trendi ile tırnaklarda bile daha sade,daha gerçekçi bir görünüm elde ediliyor. 

Çok çekici, çok iddialı! Nedir bu Vanilla Girl?

VANILLA GIRL EV STİLİ

Vanilla Girl stili, sadece giyim tarzını değil, ev dekorasyonunu bile etkiliyor. Koltuklarda kullanılan kabarık kumaşlar, yastıklarda kullanılan beyaz ve kremin tonları hem sade hem de temiz bir görünüm veriyor. Dekorasyon için kullanılan mumlar krem ve beyaz tonlarından oluşuyor. Koku seçenekleri ise tabi ki ilk olarak vanilyadan yana kullanılıyor. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Ladyrose 21 Şubat 2024 - 19:09
Bir bu kaldı denemediğimiz
Sonraki Haber Yükleniyor...