Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Daha fazla ve hızlı etkileşim: Instagram hikayeleri artık WhatsApp'ta da olacak

Mavi Kadın>Tekno kadın>Daha fazla ve hızlı etkileşim: Instagram hikayeleri artık WhatsApp'ta da olacak

Meta'nın sahibi olduğu sosyal medya platformu Instagram için bir özellik daha geliyor. Instagram'da paylaşılan hikayeler yeni bir entegrasyon güncellemesi ile WhatsApp'ta da görülebilecek. Kullanıcılar bu sayede hem hızlı paylaşım yapabilecek hem de daha fazla etkileşim alabilecek.

Daha fazla ve hızlı etkileşim: Instagram hikayeleri artık WhatsApp'ta da olacak

Meta, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve daha çok etkileşim sağlayıcı güncellemeler yapmak için önemli bir adım daha attı. Buna göre Instagram'a yeni bir özellik geliyor. Instagram kullanıcılarını sevindirecek bu özelliğe göre, artık Instagram hikayeleri aynı anda WhatsApp'ta da paylaşılabilecek.

WHATSAPP DURUM İLE FARKI

WhatsApp durum bölümünde de içerik paylaşılabiliyor. Fakat bunun için WhatsApp uygulamasını ayrı kullanarak, uygulama içerisinde yeniden bir işlem yapılması gerekiyor. Instagram hikayeleri anlık olarak Facebook ile entegre şekilde paylaşılabiliyorken bu özellik WhatsApp'ta bulunmuyordu. Dolayısıyla zaman kaybına neden oluyor ya da kullanıcılar bu alanı kullanmayı tercih etmiyorlardı. Şimdi yeni özellik ile Instagram'da paylaşılan hikayeler WhasApp'ta da bekletilmeden paylaşılabilecek.

Daha fazla ve hızlı etkileşim: Instagram hikayeleri artık WhatsApp'ta da olacak

Bu sayede kullanıcılar hızlı şekilde birçok yerde aynı paylaşımı aynı anda yapabilecek. Bu da daha geniş kitlelere ulaşma ve etkileşimi artırma demek. Tek bir dokunuşla birçok yerde aynın paylaşımı yapabilmek sıkça paylaşım yapan kişileri sevindirdi. 

HEM FACEBOOK HEM DE WHATSAPP ÜZERİNDEN PAYLAŞIM İMKANI

Şu anki kullanım imkanına göre Instagram'daki bir hikaye Facebook'tan da paylaşılabiliyor. Bu entegrasyon daha ileri bir seviyeye taşınmış oldu. WhatsApp'a gelecek olan çarpraz paylaşma desteği sayesinde artık hikayeler WhatsApp'ta da görünecek. Zamandan tasarruf sağlayacak bu geliştirme ile içerikler daha geniş kitlelere ulaştırılacak.

Daha fazla ve hızlı etkileşim: Instagram hikayeleri artık WhatsApp'ta da olacak

YAKIN ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ DE OLACAK MI?

Instagram hikayelerini her zaman herkese açık olarak paylaşmak istemeyen kullanıcılar yakın arkadaşlar listesi yaparak bu paylaşımı sınırlandırabiliyor. WhatsApp durum özelliğinde de belirli kişilere açık şekilde paylaşım yapılabiliyor. Konuyla ilgili henüz bir netlik olmasa da kullanıcılar bu entegrasyon ile de yakın arkadaşlar listesi yapabiliyor olacak. 

Instagram’ın bu yeniliği, Meta’nın diğer yeni özellikleriyle birlikte geliyor. Örneğin, yakın zamanda test edilmeye başlanan atlanamayan reklamlar gibi yenilikler, kullanıcı etkileşimini artırmayı ve platformların kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Kaynak : Mavikadın
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...