Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Deniz Akkaya'yı şoke eden karar! Kızının velayeti babaya verildi

Mavi Kadın>Magazin>Deniz Akkaya'yı şoke eden karar! Kızının velayeti babaya verildi

Deniz Akkaya'nın kızı Ayşe'nin velayeti babası Cengiz Efe Önbilgin'e verildi. Mahkeme kararında Ayşe'nin Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalmasının mağduriyet oluşturacağını kaydetti. 

Mahkeme Deniz Akkaya'nın kızının velayetini babasına verdi. Akkaya ve Özbilgin arasındaki davada görülen duruşmanın ara kararında mahkeme Ayşe'nin Sosyal Hizmetler Kurumu'nda kalmasını sakıncalı gördü. 

Odatv internet sitesinin haberine göre, Baba Önbilgin'in dilekçesindeki talebi doğrultusunda Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan küçük kızın babasında kalmasına karar verildi. 

Mahkeme tarafından çıkan kararda Ayşe'nin Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalmasının kendisi için mağduriyet oluşturacağını kaydetti. Buna göre Ayşe'nin velayetini babasına geçti.

TWITTER'DAN PAYLAŞTI

Deniz Akkaya daha önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "16 senedir tek başıma baktığım kızımın ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurt dışı planları ve fazlasını bulunca telefonuna el koydum. Fiziken saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kilitledi. Üç kez 112'yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkıp 'Beni dövdü' diye itibar suikasti yapan bu ruh halinin, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim" şeklinde açıklama yapmıştı.

Deniz Akkaya'yı şoke eden karar! Kızının velayeti babaya verildi

"ÇOCUK ESİRGEME'YE GÖNDERDİM"

Akkaya, sosyal medya hesabından peş peşe videolar yayınlayarak kızıyla ilgili şikayetlerini sürdürmüştü. Akkaya, "Burnu sürtsün diye kendi rızamla Çocuk Esirgeme'ye gönderdim" dedi ve kızı Ayşe'nin devlet yurduna gönderildiğini söylemişti.

Deniz Akkaya'yı şoke eden karar! Kızının velayeti babaya verildi

BAKANLIK İŞLEM YAPTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Akkaya'nın evine giderek Ayşe'yle ilgili işlem yaptı. 16 yaşındaki Ayşe buna göre devlet yurduna yerleştirilmişti. Akkaya, "Gecenin 1 saat 45 dakika savaş verdim. Salak salak yorumlar yazmayın. Devlet el koymadı. Dedesine de verilebilirdi ama ben kızımı burnu sürtsün diye kendi rızamla Çocuk Esirgeme'ye gönderdim" açıklamasında bulunmuştu.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...