Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Devrim Özkan’ın biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Boyu ve kilosu ne? Estetiği var mı?

Mavikadin>Biyografi>Devrim Özkan’ın biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Boyu ve kilosu ne? Estetiği var mı?

Son zamanların reyting rekorları kıran ‘Gelsin Hayat Bildiği Gibi’ dizisinde ‘Songül’ karakterini canlandıran Devrim Özkan’ın hayatı çok merak ediliyor. Devrim Özkan kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Estetikli mi?

Devrim Özkan’ın biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Boyu ve kilosu ne? Estetiği var mı?

Devrim Özkan Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. 2 Eylül 1998 tarihinde Muğla’da dünyaya geldi. Oyunculuk kariyerine Rüya adlı dizide canlandırdığı İpek karakteri başladı. Vatanım Sensin, Vuslat gibi çok izlenen dizilerde rol aldı. Özkan henüz evli değildir ve çocuğu yoktur.

DEVRİM ÖZKAN’IN BİYOGRAFİSİ

Adı: Devrim Özkan

Doğum Tarihi: 2 Eylül 1998

Doğum Yeri: Muğla

Boyu: 1.68

Kilosu: 57

Burcu: Başak

Göz Rengi: Ela

Saç Rengi: Kestane

Medeni Durumu: Bekar

Instagram hesabı: @devrimozkan

Devrim Özkan’ın biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Boyu ve kilosu ne? Estetiği var mı?

DEVRİM ÖZKAN KİMDİR?

Devrim Özkan, 2 Eylül 1998 tarihinde Muğla'da dünyaya geldi. Devrim Özkan'ın annesi ev hanımı, babası emekli kepçe operatörüdür, ablası ise bankacıdır.

Özkan'ın Bodrum Milas’ta çocukluk dönemini geçirdi ve uzun bir dönem Judo sporu ile ilgilendi. Özkan, ayrıca milli judocu oldu.

Devrim Özkan, Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisans eğitimine başladı. Fakat okulunu bitirmeden İstanbul’a taşındı. Oyunculuk kariyerine ilk kez "Rüya" isimli dizide " İpek" karakteriyle oyunculuk hayatına başladı.

Devrim Özkan, 2017'de "Vatanım Sensin"  dizisinde "Havva",  2019’da "Vuslat" dizisinde "Feride Çağlar", 2020’de "Ramo" dizisinde "Nehir Hanlı",  2021’de" Ex Aşkım" dizisinde "Selin" karakterleriyle rol aldı.

Devrim Özkan, son zamanlarda Show TV'de yayınlanan " Gelsin Hayat Bildiği Gibi" dizisinde "Songül" karakterine hayat vermektedir. Özkan, RSD İletişim menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Devrim Özkan’ın biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Boyu ve kilosu ne? Estetiği var mı?

DEVRİM ÖZKAN ESTETİKLİ Mİ?

Devrim Özkan’ın herhangi bir estetiği bulunmamaktadır.

DEVRİM ÖZKAN’IN RÖPORTAJINDAN KESİTLER

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

2 Eylül 1998’de Muğla’da orta halli bir ailenin 2. çocuğu olarak dünyaya geldim.  Annem ev hanımı, babam emekli kepçe operatörü, ablam bankacı. Babam ve annemin hem oğulları hem kızlarıydık. Güzel bir mahalle kültürü, komşuluk ilişkileri, samimiyet, zor-iyi şartlar... Bunların hepsi şu anki karakterimi oluşturan şeyler. Çocukluğumu ve eğitim hayatını Milas/Bodrum’da geçirdikten sonra Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Anasanat Dalı’nı kazandım. Okulda ilk yılımı tamamladıktan sonra İstanbul’a taşındım.

Oyunculuk maceranız nasıl başladı?

Devrim Özkan: Herkesin küçükken bazı hayalleri vardır. Benimki veteriner ve ya antrenör olmaktı. Ta ki orta okulda tiyatro sahnesine çıkana kadar. Sahnedeki ilk nefes alışımı hala hatırlıyorum. Çok özgür çok güçlü, yaşamın çok içinde hissetmiştim. İlk defa bir yere ait hissetmiştim kendimi. Tam olarak böyle başladı diyebilirim. Kendimi yıllar sonra da aynı şeyi yaparken gördüm. Ve o an ne istediğimi anladım. Kalbimin ritmini değiştiren bu heyecanı nefes aldığım süre boyunca sürekli yaşamak istiyordum. Kararımı verdim ve şu ana kadar geldim. Önce küçük tiyatrolarla, daha sonra üniversitede, güzel sanatlarda ve şimdi burada. Bana ilham veren çok insan var. Ama oyunculuk konusunda her zaman Sevgili Münir Özkul’u ne zaman ansam diğer herkesten daha farklı hissederim.

Oyunculuğa nasıl adım attınız, kariyerinizin başlangıç noktasında bir hikayeniz mevcut mu?

"Milli judocuyum. Hayatım o dönemde tamamen spordu. İlkokulda arada bir tiyatro yapardım hayatımın bir yerinde hep vardı tiyatro ama kariyerimi judodan devam ettiricektim. Lisede gerçekten tiyatroyla tanıştığım zaman yedi yıllık spor hayatımı kenara atıp 'Ben oyuncu olacağım' dediğim zamanı hiç unutmam. Böylece oyuncu olmaya karar verdim ve bunun için çalışmaya başladım."

Lisede tiyatro yapmaya başlayınca, sahneye ait olduğumu hissettim ve güzel sanatlar okumaya karar verdim.Sınava girdim, kazandım. Sonra şu anki menajerim Nuray’la (Saygınöz) tanıştık. Sektöre eğitimimi tamamlayıp, sonra başlamak istiyordum. Ama şartlar öyle gelişmedi. Ailemden gizli sayısız deneme çekimine girdim. En sonunda ilk işim oldu (Rüya) ama ailem daha 18 yaşındayken okulu bırakıp, İstanbul’a gelmemi desteklemedi. Fakat ben hayallerimden vazgeçmedim ve bir sırt çantasıyla tek başıma İstanbul’a yerleştim.

Devrim Özkan’ın biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Boyu ve kilosu ne? Estetiği var mı?

Tek başına büyük bir şehirde yaşamak başlarda korkutmadı mı?

Bu konuda mütevazi olamıyorum, biraz cesaretli bir insanımdır. Baş edebileceğimi düşündüm. İstanbul’a geldiğimde tek arkadaşım yoktu, kimseyi tanımıyordum. Zaten ilk 1-2 ayım vapurlarda geçti. İstanbul’u tanımak için sokaklarda kayboldum, insanlarla tanıştım. Ama yine yalnızdım. Zaten yalnız olmayı çok severim. Sonra bir kedi sahiplendim. Burada onunla birlikte büyüdüm diyebilirim.

Set dışında neler yaparsınız?

Set dışında planlı yaşayan bir insan değilimdir. Bu konularda rutinlerim asla yoktur. Aklıma ne gelirse, canım ve imkanlarım neye el verirse onu yaparım. Kedim ve köpeğimle zaman geçirmeyi onlarla oynamayı çok severim. Arkadaşlarımla vakit geçirmeyi, tuval ve karakalem yapmayı, arada bir şiir denemeleri yapmayı çok severim. Ama bazen modum olmaz ve ne kadar vaktim varsa hepsini koltuktan kalmadan da geçirebilirim. Bu tamamen ruh halime bağlı.

Henüz yolun başında bir oyuncu olarak mesleğinize ve oyunculuğunuza ne tür yatırımlarda bulunuyorsunuz?

Birikim yapıyorum, insan, para, eğitim, kültür... Aklınıza ne gelirse. Kalbimizi, ruhumuzu ve bedenimizi ne beslerse o kadar iyi bir enstrümana sahip oluruz.

Her mesleğin olduğu gibi oyunculuğun da pek zor yanları vardır. O zorluklarla ne ölçüde karşılaştınız? Zorluklar karşısında nasıl bir reflekste bulunup kendinizi nasıl bir metotla motive ediyorsunuz?

Tabii ki çok fazla zorlukla karşılaştım. Beni çok fazla zorladığı, ağlattığı, içime kapattığı zamanlar oldu. Ama böyle zamanlarda kendime hep neden başladığımı hatırlatırım. 'Ne için bu kadar savaştım?' diye sorar yoluma devam ederim. Çünkü cevabını zaten biliyorumdur. Hayatı hissetmek için bazen böyle zamanları yaşamak bile önemli.

Genç kuşak bir oyuncu olarak Türkiye'de örnek aldığınız veya beğenerek takip ettiğiniz isimler kimler?

"Türkiye’de bi çok iyi isim var. Çetin Tekindor, Zerrin Tekindor, Haluk Bilginer..Bu isimlere bayılıyorum gerçekten.."

Güzellik sizce rakipleriniz arasından sıyrılmanızda etkili oldu mu?

Yaptığımız işte elbette dış görünüş ve aura çok önemli. Ama sonuçta bir tane güzel insan yok. Güzeli güzel yapan ve projeye dahil olmasını hak ettirecek başka şeyler olmalı.

Devrim Özkan’ın biyografisi: Kimdir, kaç yaşında? Boyu ve kilosu ne? Estetiği var mı?

DEVRİM ÖZKAN’IN ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER NELERDİR?

  1. 2022 - Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Songül)
  2. 2021 – Ex Aşkım  (Selin)
  3. 2021 – Mevlana (Efsun)
  4. 2019 - Vuslat (Feride)
  5. 2017 - Vatanım Sensin (Havva)
  6. 2017 - Rüya (İpek)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

  1. Woyzeck Açısı

Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...