Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Dila Tarkan kimdir, kaç yaşında? Evli mi? Babası kim?

Mavi Kadın>Biyografi>Dila Tarkan kimdir, kaç yaşında? Evli mi? Babası kim?

Sosyetenin ünlü isimleri arasında yer alan Dila Tarkan, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve özel hayatıyla dikkat çekiyor. Ünlü ismin takipçileri Tarkan'ın biyografisini çok merak ediyor. Peki Dila Tarkan kimdir? Kaç yaşında? Babası ve eşi kim? Detaylar haberimizde.

Dila Tarkan, Parsons School of Design’da Design and Management bölümü mezunudur.
Dila Tarkan, Parsons School of Design’da Design and Management bölümü mezunudur.

Dila Tarkan Türk influencer, stil danışmanı ve modacı. 7 Ekim 1991 yılında İstanbul’da doğdu. 2022 yılında Dağhan Doğruer ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten oğlu Luca Kartal dünyaya geldi. Dila Tarkan aile şirketleri olan Dilasima Group’ta aktif olarak çalışıyor. Instagram’da yüzbinlerce takipçisi olan ünlü isim, günlük hayatından kareleri sevenleriyle paylaşıyor.

Hızlı erişim

  • Dila Tarkan kimdir?
  • Dila Tarkan kaç doğumlu?
  • Dila Tarkan ve Sima Tarkan ikiz mi?
  • Dila Tarkan ne zaman evlendi?
  • Dila Tarkan'ın çocuğu var mı?

DİLA TARKAN’IN BİYOGRAFİSİ

Adı: Dila Tarkan

Doğum Tarihi: 7 Ekim 1991

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.73

Kilosu: 48 kg

Göz Rengi: Koyu kahverengi

Saç Rengi: Kahverengi

Ailesi: Sima Tarkan (kardeşi), Ahmet Can Tarkan,

Eşi: Dağhan Doğruer (e. 25 Mart 2022)

Mesleği: Influencer, stil danışmanı, modacı

Burcu: Oğlak

Instagram Adresi:@dilatarkan

Dila Tarkan kimdir, kaç yaşında? Evli mi? Babası kim?

DİLA TARKAN KİMDİR?

Dila Tarkan 7 Ekim 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Ahmet Can Tarkan, MaxMara markası ve Dilasima Grubun kurucusu ve sahibidir. Annesi ise Nilüfer Cesur Tarkan'dır.Aslen İstanbullu olan

Dila Tarkan, baba tarafından Trabzon, anne tarafından İspanyol ve İranlıdır. Dila Tarkan’ın Sima adında bir kız kardeşi bulunuyor. Dila Tarkan’ın ailesi pek çok İtalyan markasını Türkiye’ye getiren butik mağaza perakendecilik işiyle uğraşmaktadır. Dila Tarkan, Parsons School of Design’da Design and Management bölümü mezunudur.

DİLA TARKAN KAÇ DOĞUMLU?

Dila Tarkan 1991 yılında İstanbul’da doğdu.

DİLA TARKAN VE SİMA TARKAN İKİZ Mİ?

Dila Tarkan ve Sima Tarkan ikiz değildir. Dila Tarkan 1991, Sima Tarkan ise 1995 doğumludur.

Dila Tarkan kimdir, kaç yaşında? Evli mi? Babası kim?

DİLA TARKAN NE ZAMAN EVLENDİ?

Dila Tarkan, 25 Mart 2022 yılında ünlü iş insanı Dağhan Doğruer ile dünya evine girdi.

DİLA TARKAN’IN ÇOCUĞU VAR MI?

Dila Tarkan’ın Dağhan Doğruer’den Luca Kartal adında bir çocuğu bulunuyor.

DİLA TARKAN'IN RÖPORTAJLARINDAN KESİTLER

Kendinizden biraz bahseder misiniz?

7 Ekim 1991 doğumluyum. Kardeşim gibi, birlikte büyüdüğüm, çok fazla çocukluk arkadaşımla birlikte çok güzel ve eğlenceli bir çocukluk geçirdim. 14 yaşında ailemle birlikte İstanbul’dan Kanada Vancouver’a taşındım. Lise dönemimi orada geçirdim. Sonrasında üniversite için Londra’ya taşındım bir sene orada okuduktan sonra New York’a transfer oldum ve 3 sene New York’ta yaşadım. 2014 Haziran’dan beri de İstanbul’da yaşıyorum. Ekim 2014’te aile şirketimiz olan Dilasima Group’ta MAX&Co. marka müdürü olarak çalışmaya başladım ve zaman içinde şirket içindeki pozisyonum markalar direktörlüğüne yükseldi. Dilasima Group’un yanı sıra son iki senedir influencer olarak farklı markalarla projelerde bulunuyorum.

Nasıl bir ailede büyüdünüz?

Ben çok mutlu ve sevgi dolu bir ailede büyüdüm. Annemin geniş bir arkadaş grubu vardı, hepsi aynı zamanda çocuk sahibi oldukları için biz de hep beraber büyüdük. Çok geniş ve eğlenceli bir arkadaş grubumuz vardı, hala da hepsi en yakın arkadaşlarım. Hatta şu anda da hepimiz şansımıza, aynı zamanda çocuk sahibi olmaya başladık. Eğlenceli ailemiz gitgide daha da çoğalıyor.

Çocukluğu mutlu bir ailede geçmiş biri olarak, kendi ailenizden öğrendiğiniz ve çocuğunuza öğreteceğiniz en önemli şey ne olacak?

Her türlü canlıya karşı şefkatli ve sevgi dolu yaklaşmak... Anne ve babanın her zaman çocuklara karşı tek bir ağız olması, yani tek bir takım olması. Anneye bir şey sorulup izin çıkmadıysa, babaya sorma cesareti bile olmamalı, anne ve baba her zaman aynı safta olmalı. Benim ailemde bu şekildeydi ve bence bu tutum çocuğa insanların arkasından oyunlar çevirmemeyi, kurnaz olmamayı, yalan söylememeyi öğretiyor. Bir de benim annem ve babam bizim önümüzde tartışmamaya çok özen gösterirdi, birbirlerine olan kızgınlık ve rahatsızlıklarını asla bize yansıtmazlardı, biz de inşallah kendi çocuğumuza karşı böyle bir tutum sergileyebiliriz.

Eğitiminiz hakkında neler söylemek istersiniz?

2006 yılında ailece Kanada Vancouver’a taşındık. Sima ilkokul ve liseyi, ben sadece liseyi orada okudum. Bir yıl Londra’da yaşadıktan sonra New York’a taşındım; Sima da üniversitede New York’a geldi. İkimiz de Parsons School of Design’da Design and Management bölümünü bitirdik. Ben beş, Sima iki yıl önce İstanbul’a döndük.

Hayatınız nasıl geçiyor?

Aile şirketimiz olan Dilasima Group’ta aktif olarak çalışmaya başladım. Çocuk, işler, özel hayatım, köpeklerim derken oradan oraya koşturuyorum.

Dila Tarkan kimdir, kaç yaşında? Evli mi? Babası kim?

Sizce aşk nedir? Aşk çılgınlık mı yoksa mantık işi mi?

Aşk içgüdüsel bir duygu, kimyasal bir şey, o yüzden bence tabii ki çılgınlık. Aşkta mantık çok aramamak lazım, kalbini kime kaptıracağın hiçbir zaman belli olmuyor. Ancak en sağlıklı ilişki ne dersek, tabii ki içinde mantığın da bulunduğu bir ilişki. Sadece aşktan ibaret bir ilişki aşırı duygu yüklü olduğu için insanı çok yıpratabilir, o yüzden hem aşkın hem de mantığın bulunduğu bir ilişki bence en ideali.

Kendinizi 3 kelimeyle anlatır mısınız?

Enerjik, sosyal, özgür ruhlu.

Türkiye’de tarzını en beğendiğiniz kim?

Arkadaşlarım Yasemin Hekimoğlu ve Şeyma Subaşı’nın tarzlarını çok beğeniyorum. Yasemin Özilhan’ın da hoş giyindiğini düşünüyorum.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...