Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Dilan Polat davasında şoke eden gelişme! Tahliyelerine karar verildi

Mavi Kadın>Magazin>Dilan Polat davasında şoke eden gelişme! Tahliyelerine karar verildi

4 Kasım'dan bu yana kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklu bulunan Dilan ve Engin Polat'a dair önemli bir karar alındı. Bugün sabah saatlerinden itibaren yapılan aylık tutukluluk değerlendirmesi sonucunda, Polat kardeşlere tahliye kararı çıktı.

Dilan Polat davasında şoke eden gelişme! Tahliyelerine karar verildi

Uzun süredir gündemde olan Dilan Polat ve Engin Polat davasında şok bir gelişme yaşandı. Gazeteci Emrullah Erdinç'in haberine göre, Dilan Polat'ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu'nun tutuksuz yargılanmalarına karar verildi ve cezaevinden tahliye edilmeleri kararlaştırıldı.

Dilan Polat davasında şoke eden gelişme! Tahliyelerine karar verildi

POLAT KARDEŞLERE TAHLİYE

Dilan ve Engin Polat ise kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla 4 Kasım'dan bu yana cezaevinde tutuluyorlardı. Bugün sabah saatlerinden itibaren yapılan aylık tutukluluk değerlendirmesi sonucunda, Polat kardeşlere tahliye kararı çıktı.

4 Sulh Ceza Hakimliği, Engin Polat'ın babası Sezgin Polat, amcası Ahmet Gün ve kardeşi Alper Kürşat Polat'ın tutukluluk hallerine devam kararı verirken, Dilan Polat'ın kardeşlerinin serbest bırakılmasına karar verdi.

Dilan Polat davasında şoke eden gelişme! Tahliyelerine karar verildi

Sıla Doğu'nun avukatı, müvekkilinin tahliye edileceği haberini sosyal medya üzerinden doğrulayarak, gelişmeyi kamuoyuyla paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Savcılık, Engin Polat ve Dilan Polat da dahil olmak üzere şüpheliler hakkında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Kanunlarına Muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandılar.

Savcılığın tutuklama talebiyle hazırladığı sevk yazısında, şüpheli Ahmet Gün'ün kendisine ait tasfiye halindeki 5 şirketten Dilan Polat'a ait firmaya mal alışverişi yapmadan para gönderdiği ve bu süreçte 150 milyon, 98 milyon, 29 milyon ve 25 milyon liralık sahte fatura düzenlediği belirtildi.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...