Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Dilan ve Engin Polat'a tutuklama talebi! Hakimliğe sevk edildiler

Mavi Kadın>Magazin>Dilan ve Engin Polat'a tutuklama talebi! Hakimliğe sevk edildiler

Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında yer aldığı 18 kişi adliyeye sevk edilmişti. İfadesi alınan şüpheliler tutuklanma talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hekimliğine sevk edildi. 

Dilan ve Engin Polat'a tutuklama talebi! Hakimliğe sevk edildiler

Engin Polat ve Dilan Polat haklarında “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “Vergi kanununa muhalefet” suçlarından  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. 

Polat çiftinin şirketlerinde yapılan aramalar sonucunda dijital materyallerle defterlere ise el konuldu.

Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Kürşat Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün’ün de aralarında bulunduğu 24 kişi başlatılan soruşturma çerçevesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı. 

İfade verme işlemleri dün akşam saat 17.20'de başlayan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin işlemleri saat 23.45'te tamamlandı. Emniyette 4 gün süren işlemlerin sonrasında Dilan Polat ve Engin Polat’ında aralarında bulunduğu 24 şüpheliden 18’i Anadolu Adalet Saray’ına getirildi. Diğer 6 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri sürüyor. 

Dilan ve Engin Polat'a tutuklama talebi! Hakimliğe sevk edildiler


İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI

Sorgu boyunca Dilan Polat'ın ağladığı öne sürüldü. İkamet değişikliği ile ilgil soruya ise “Çocukların okulu için yaptık" dediği ancak söylenilenin asılsız olduğu öğrenildi. Tutarsız ifadeler veren Polat çifti aylık gelir sorusuna 150 - 200 bin lira arasında değiştiği cevabını verdi. 


TUTUKLAMA TALEBİ İLE SEVK EDİLDİLER

Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’na ifade işlemleri için sevk edilen şüphelilerin savcılık ifadesi sonrasında tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Öte yandan, ifade işlemleri sırasında kadın bir şüpheli fenalaşarak baygınlık geçirdi. 

Engin Polat, Dilan Polat, Sinem Sıla Doğu ve Sezgin Polat, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘vergi usul kanununa muhalefet’, ‘yasadışı bahis’ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlarından tutuklama talebiyle sevk edildi.

Avukat Ahmet Gün, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘vergi usul kanununa muhalefet’ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlarından ve Can Doğu ve Alper Kürşat Polat'ın aralarında yer aldığı 11 şüpheli şahıs ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’, ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’ ve ‘vergi usul kanununa muhalefet’ suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. Diğer iki şüpheli de adli kontrol şartıyla hakimliğe sevk edildi.

 

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...