Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kılların kökünü kazıyan doğal epilasyon! Karınca yumurtası yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Mavi Kadın>Güzellik>Kılların kökünü kazıyan doğal epilasyon! Karınca yumurtası yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Kadınların son aylarda rağbet ettiği, alışveriş sitelerinde stokları tükenen karınca yumurtası yağı doğal epilasyon mu? Karınca yumurtası yağı neye iyi gelir, ne için kullanılır? Karınca yumurtası yağına dair her şeyi tek tek açıklıyoruz.

Kılların kökünü kazıyan doğal epilasyon! Karınca yumurtası yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?
 • KARINCA YUMURTASI YAĞI NEDİR?
 • KARINCA YUMURTASI YAĞI NE İŞE YARAR?
 • KARINCA YUMURTASI YAĞI NASIL KULLANILIR?
 • KARINCA YUMURTASI YAĞI KAÇ GÜN KULLANILIR?
 • KARINCA YUMURTASI YAĞI ZARARLI MI? YASAK MI?

Güzellik sektöründe her gün bir ürünün daha cilt için faydası oratya çıkıyor. Karınca yumurtası yağı da bu ürünlerden biri. İsmini duyanlarda şaşkınlık uyandıran, son zamanlarda oldukça popüler hale gelen karınca yumurtası yağı, aslında yüzyıllardır özellikle Ortadoğu’da kullanılan bir yağ çeşididir.

KARINCA YUMURTASI YAĞI NEDİR?

Karınca yumurtası yağı, karıncaların bıraktığı yumurtalardan elde edilen hayvansal bir ürün. Halihazırda küçük bir hayvan olan karıncaların yumurtaları da küçücüktür. Dolayısıyla bu yağ epey zahmetli elde edilmektedir ve fiyatı da bu nedenle pahalıdır. Çok eski zamanlardan bu yana özellikle kadınların bu yağı güzellik için kullandıkları biliniyor. Yapılan araştırmalarda İran'da kadınlarının bu yağ sayesinde tüy probleminden kurtulduğu bulunmuştur. Yani karınca yağı doğal bir epilasyondur. 

Kılların kökünü kazıyan doğal epilasyon! Karınca yumurtası yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

KARINCA YUMURTASI YAĞI NE İŞE YARAR?

 • Araştırmalar sonucunda, karınca yumurtası yağının ciltteki tüyleri azalttığı hatta tamamen bitirdiği bulunmuştur. Birçok kişi bu yağı vücudundaki istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kullanıyor. 
 • Karınca yumurtası yağının cildi nemlendirdiği, ağda sonrasında vücutta oluşan kızarıklık ve kararmaları azalttığı biliniyor. 
 • Düzenli kullanımında cilt parklaklığını arttırıyor.
 • Özellikle koltuk altına sürüldüğünde sadece kıl folikllerini etkiler, dolayısıyla koltuk altında bulunan ter ve yağ bezlerine zarar vermez. Hatta koltuk altı kararmalarını önler, bir ton daha beyazlaştırır. 
 • Uygulandığı bölgede peeling etkisi yapar ve ölü deriyi atmaya yardımcı olur. 
 • Uygulandığı bölgedeki hücre yenilenmesini arttırdığı bilinmektedir. 

Kılların kökünü kazıyan doğal epilasyon! Karınca yumurtası yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

KARINCA YUMURTASI YAĞI NASIL KULLANILIR?

Öncelikle karınca yumurtası yağının kullanılacağı bölgeyi temizlemelisiniz. Daha sonra, ağda gibi vücuttyaki tüyleri kökünden kopartacak bir alet ya da ürünle kılların tamamen giderilmesi gerekiyor. Ağda sonrası oluşan kızarıklığın ve tahrişin azalması için yaklaşık yarım saat kadar beklemelisiniz. Hassa ciltler için bu süre daha da çok uzayabilir.

Kızarıklıklar geçtikten sonra karınca yumurtası yağını parmaklarınızla beraber masaj yapar gibi ağda yaptığınız bölgeye sürün ve tamamen yedirin. Bir dahaki ağda gününüzde bu işlemin aynısını tekrar edin. Tüylerinizin azalmaya ve incelmeye başladığını göreceksiniz. 

Kılların kökünü kazıyan doğal epilasyon! Karınca yumurtası yağı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

KARINCA YUMURTASI YAĞI KAÇ GÜN KULLANILIR?

Karınca yumurtası yağının kesin olarak ne kadar zaman içerisinde kullanılacağı her kişi için farklılık gösterir. Fakat tüylerin azalılması ya da tamamen tükenmesi için ortalama olarak bir yıl boyunca düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir. 

KARINCA YUMURTASI YAĞI ZARARLI MI? YASAK MI?

Bazı ülkelerde araştırmalar devam ettiği için karınca yumurtası yağı yasaklanmış durumda. Ülkemizde karınca yumurtası yağı zararlı değil, fakat bu yağ oldukça zor elde edildiğinden çok fazla sahte ürün yapılmaya ve satılmaya başlandı. Dolayısıyla karınca yağının zararlı olduğuna dair ifadeler kullanıldı. 

UYARI: Alacağınız karınca yumurtası yağının bakanlık onaylı , güvenilir bir marka olduğundan emin olarak satın alınız. Hamile, emziren bir kadınsanız, hormon tedavisi görüyorsanız ya da herhangi bir cilt hastalığına sahipseniz doktorunuza danışmadan kullanmayınız!

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...