Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Doğu Demirkol, yaşam koçlarını kızdıracak! Fena tiye aldı

Mavikadin>Magazin>Doğu Demirkol, yaşam koçlarını kızdıracak! Fena tiye aldı

Doğu Demirkol, kendi sinema filmi projesini hayata geçirmek için ilk adımı attı. Kendi senaryosunu yazıp başrolünde yer alacak olan Demirkol, bu filmde yaşam koçlarını hicvedecek.

Doğu Demirkol, kendi yaşam hikayesini anlattığı "Doğu" dizisinden sonra dijital platformda boy gösterirken, şu anda yeni bir sinema projesine hazırlanıyor.
Doğu Demirkol, kendi yaşam hikayesini anlattığı "Doğu" dizisinden sonra dijital platformda boy gösterirken, şu anda yeni bir sinema projesine hazırlanıyor.

Komedyen Doğu Demirkol, bir süredir sanatçı Levent Kırca'nın ve ünlü sanatçı Oya Başar'ın kızları, Ayşe Kırca ile samimi bir dostluk içindeydi. Kamuoyundan uzak ve sade bir arkadaşlık sürdüren Doğu Demirkol ve Ayşe Kırca, aynı zamanda birlikte profesyonel projelerine devam ediyorlar.

YAŞAM KOÇLARINI TİYE ALACAK

Doğu Demirkol, kendi yaşam hikayesini anlattığı "Doğu" dizisinden sonra dijital platformda boy gösterirken, şu anda yeni bir sinema projesine hazırlanıyor. Kendi yazdığı senaryo ile başrolünü üstlendiği "Yaşam Koçu" adlı filmi için sete çıkacak. Bu filmde, yaşam koçları gibi popüler meslek gruplarına espriyle yaklaşılacak. Çekimler İstanbul'un farklı bölgelerinde gerçekleştirilecek. Proje için kız arkadaşı Ayşe Kırca'nın oldukça destek verdiği ve zaman zaman annesi Oya Başar'dan da erkek arkadaşı Doğu Demirkol için fikirler aldığı iddia edildi.

Doğu Demirkol, yaşam koçlarını kızdıracak! Fena tiye aldı

DOĞU DEMİRKOL KİMDİR?

Annesi Mersinli bir avukat, babası Çerkes kökenli Balıkesirli bir doktor olan Doğu Demirkol, Ankara'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Amasya'da tamamladıktan sonra lise eğitimini Ankara'da aldı. İstanbul Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği bölümünü tamamlayarak mezun oldu.

Önceleri farklı komik videolar hazırlayan Demirkol, 2012'de Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katıldı. Ardından, Old City Comedy Club adlı mekanda stand-up gösterileri yaparken komedyen Murat Gençoğlu, Demirkol'u ve BKM Mutfak ekibini davet etti. Bu davet sonrasında, 2015 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Açık Mikrofon başlığı altında sahne almaya başladı. 2016'da Açık Mikrofon mezunları unvanını alarak Yavuz Günal, Tuna Kalınsaz, Murat Gençoğlu ve Yusuf Altıntaş ile birlikte Eski Açık adı altında stand-up gösterilerine imza attılar. Bu performanslarından sonra, Güldür Güldür adlı televizyon programına konuk olarak katıldı ve kısa bir stand-up gösterisi sundu. Daha sonra İstanbul'da Beşiktaş Kültür Merkezi, DasDas Sahne ve Torium Sahne gibi mekanlarda, ayrıca Ankara'da Yılmaz Güney Sahnesi'nde tek kişilik stand-up gösterileri gerçekleştirdi.

2016 yılında Kalben Sağdıç ile birlikte Garanti BBVA için hazırlanan "Fakat O Ne" adlı reklam filminde, maddi zorluklarla boğuşan bir adamın hayatından kesitleri canlandırdı.

2018'de Ali Atay'ın yönettiği "Ölümlü Dünya" filmiyle sinema kariyerine adım attı, Zafer karakterini canlandırdı. Aynı yıl, Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği "Ahlat Ağacı" adlı filmde başrolde yer aldı.

2019'da "APP" adlı kısa filmde rol aldı. Ayrıca, "Parayı Tutamayan Adam" adlı reklam filminde, parayı bir türlü elinde tutamayan bir karakteri canlandırdı.

2020'de TRT 1'de yayınlanan "Tutunamayanlar" dizisinde Tarık Şakrak karakterini canlandırdı. Aynı yıl, "Bayi Toplantısı" adlı sinema filminde Adem Ballı karakterini oynadı. Ayrıca, Dijital Platform GAİN'de yılbaşı özel stand-up gösterileri yaptı.

2021'de BluTV'de yayınlanan "Doğu" adlı absürt komedi dizisinde oynadı. Aynı yıl, Mustafa Sandal ile düet yaptığı "Tekrar" adlı single çalışmasının klibinde yer aldı.

2022'de FOX'ta yayınlanan "Maske Kimsin Sen?" yarışma programında jüri üyeliği yaptı. Ayrıca Star TV'de "Doğu Demirkol ile Alelade Show" adlı talk show programını sundu ve Turkcell için reklam filmlerinde rol aldı.

2023'te BluTV'de "Doğu" dizisinin 2. sezonunu yayınladı. Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı desteğiyle TRT 1'de yayınlanan "Geleceğin Rotası" adlı sinema filminde başrol oynadı. Ekim ayında vizyona girmesi planlanan Zeki Demirkubuz'un "Hayat" ve 1 Aralık'ta vizyona girmesi planlanan "Ölümlü Dünya 2" adlı sinema filmlerinde yer aldı.

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...