Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Dünya Kız Çocukları Günü mesajları paylaşılıyor… Merak konusu olan Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? Bugünün anlam ve önemi nedir?

Mavikadin>Yaşam>Dünya Kız Çocukları Günü mesajları paylaşılıyor… Merak konusu olan Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? Bugünün anlam ve önemi nedir?

Cinsiyet eşitliği konusuna dikkat çekmek adına 2012 yılından beri kutlanan Dünya Kız Çocukları günü hangi tarihte? Sosyal medya üzerinden paylaşılan Dünya Kız Çocukları Günü’nün anlam ve önemi hakkındaki detaylar yazımızda…

11 Ekim tarihinde kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü, cinsiyette fırsat eşitliğine dikkat çekmek için bir adım kabul ediliyor.
11 Ekim tarihinde kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü, cinsiyette fırsat eşitliğine dikkat çekmek için bir adım kabul ediliyor.

Sosyal medyada denk geldiğiniz paylaşımlarla haberdar olup “Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman?” diye sorgulamaya başladıysanız, “Dünya Kız Çocukları Günü mesajları ne anlam içeriyor?” diye merak ettiyseniz sizin için bugünün anlam ve öneminin detaylarını verelim.

DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ HANGİ AY?

Her yıl ekim ayının 11’inde tüm dünya üzerinde kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü cinsiyet farklılıklarından dolayı kız çocuklarının ve kadınların uğradığı eşitsizliklere dikkat çeken bir gün olarak kutlanıyor. 2012'de Birleşmiş Milletler tarafından alınan bir kararla 11 Ekim tarihinde kutlanmaya başlanan bu özel gün, pek çok kız çocuğunun ve kadının konu olduğu eğitim hakkı, yasal haklar, barınma, beslenme gibi haklar, kadına yönelik şiddet ve zorla evlilik farkındalıklarını ana gündeme taşıyor.

DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ MESAJLARI

Hayata 1-0 geriden başlayan kız çocuklarının var olma telaşlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Dünya Kız Çocukları Günü; cinsiyet ayrımcılığına maruz kalmış, eşit haklara sahip olmak konusunda çaba göstermesi gereken, var olan hakları gasp edilen kız çocuklarına karşı farkındalığın artırılması için kutlanıyor. Peki, en güzel Dünya Kız Çocukları Günü mesajları hangileri? İşte sizin için bir seçki…

Dünya Kız Çocukları Günü mesajları paylaşılıyor… Merak konusu olan Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman? Bugünün anlam ve önemi nedir?

Dünya Kız Çocukları Günü mesajları şöyle:

"Bugünün kız çocukları yarının güçlü bireyleri olacak. Onlara inancımız sonsuz. 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Kutlu Olsun."

"Dünyanın her yerinde, cinsiyet ayrımı yapılmaksızın, tüm çocukların eşit haklara ve eşit koşullara sahip olduğu bir dünya dileğiyle…"

“Tüm dünyanın kız çocuklarına eşit yaşam hakları doğrultusunda verilen değerin artması dileğiyle… 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Kutlu Olsun”

“Kalbi saf sevgiyle dolu, yetenekli ve değerli kız çocuklarının hak ettikleri değeri görmeleri dileğiyle”

“Kız çocuklarının çalıştırılmadığı, istismara uğramadığı, okutulduğu bir dünya ümidiyle… Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.”

“Aydınlık yarınlara mutlu ve eşit adımlarla yürüyen kız çocukları dünyayı iyilikle dönüştürecek… Umut dolu yarınlar için 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.”

“Kız çocukları, değişimin ve ilerlemenin temel taşlarıdır. Onların haklarına sahip çıkmak, daha iyi bir dünya için önemlidir.”

Kaynak : Derleyen: Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...