Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

E-ticaret kadın girişimci desteği 2023 şartları neler? Kadınların e-ticarette var olmaları için KOSGEB destek paketi nasıl alınır?

Mavi Kadın>Yaşam>E-ticaret kadın girişimci desteği 2023 şartları neler? Kadınların e-ticarette var olmaları için KOSGEB destek paketi nasıl alınır?

Kendi işini kurma isteyen girişimci kadınlar e-ticaret hibe desteği almak istiyorlar. Peki, KOSGEB e-ticaret desteği şartları neler? Kimler, ne kadar hibe desteği alabiliyor? İşte "e-ticaret kadın girişimci desteği 2023" şartları

Ekonomik özgürlüklerini ellerine alan kadınlar için verilen e-ticaret kadın girişimci desteği, ekonomik kalkınmayı da beraberinde getiriyor.
Ekonomik özgürlüklerini ellerine alan kadınlar için verilen e-ticaret kadın girişimci desteği, ekonomik kalkınmayı da beraberinde getiriyor.

Kadınların kendi ayakları üzerinde durarak evden kolaylıkla çalışmalarına imkan sağlayan KOSGEB e-ticaret kadın girişimci desteği son günlerde sorgulanıyor. Kadınların kendi emeklerini online platformalra taşıma ve işlerini geliştirme imkanı sunan bu desteğin şartları da merak ediliyor. 

Aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadın girişimcilere destek oluyor. Faizsiz geri ödemeli krediler bakanlık tarafından kadınlara sağlanıyor, sabit bir geliri olmayan kadınlara arka çıkıyor. Peki, KOSGEB ve bakanlık tarafından sağlanan kadın girişimci destekleri neler?

'E-TİCARET KADIN GİRİŞİMCİ DESTEĞİ 2023' NASIL ALINIR? 

Emeklerinin karşılığını kolayca almak, kendi işini kurmak isteyen kadınlar e-ticaret konusunu öğrenmek istiyorlar. Evde kendi düzenlerinde çalışmak isteyip işe gitmek için yol derdini sonlandırmak isteyen kadınların da tercih ettiği e-ticaret konusunda birçok destek bulunuyor. Desteğin hangi kurumdan alınacağına bağlı olarak şartlar da değişiyor.

KOSGEB e-ticaret desteği şartları, kadınların en çok sorguladıkları şartlardan oluyor. Kadınlar emeklerinin karşılığını almak için KOSGEB’e başvuru yapmadan önce desteği alıp alamayacaklarını araştırıyorlar.

KOSGEB’in kadın girişimcilere verdiği desteğin şartlarından en önemlisi, 18 yaş sınırı oluyor. 18 yaşını aşmış her kadın KOSGEB e-ticaret hibe desteği veya girişimcilik desteği alabiliyor.

Çoğunlukla 40 yaş altı kadınların almak için başvuru yaptıkları KOSGEB desteği için başka şartlar da bulunuyor. Tüm şartları karşılayan kadınlar, aldıkları destekle kendi gelirlerini yönetmeye başlayabiliyorlar.

Kadınların e-ticaret için destek alabildikleri KOSGEB bazı meslekler için sertifika şartı arıyor. Söz konusu sertifika ücretsiz olarak KOSGEB tarafından veriliyor.

KOSGEB e-ticaret desteği şartları şöyle:

 • 18 yaşından büyük olunması gerekiyor.
 • Destek almak isteyen kadınların daha önce KOSGEB’den başka bir hibe almamış olması şartı aranıyor.
 • Girişimcilik sertifikasına sahip olması gerekiyor.
 • İş fikrinin KOSGEB tarafından desteklenen bir sektörde yer alması gerekiyor.

Bu şartlar karşılandığında e-ticaret kadın girişimci desteği KOSGEB üzerinden başvuru yapılarak alınabiliyor.

KOSGEB E-TİCARET DESTEĞİ NE KADAR 2023?

E-ticaret desteği almak isteyen kadınlar için geleneksel girişimci programı desteği veriliyor. E-ticaret kadın girişimci desteği 2023 ücretlerini merak edenler için detayları verelim.

E-ticaret kadın girişimci desteği 2023 şartları neler? Kadınların e-ticarette var olmaları için KOSGEB destek paketi nasıl alınır?

Şahıs şirketi kurmak isteyenler için kuruluş desteği 5 bin TL iken, sermaye şirketi kuruluş desteği 10 bin TL, sertifika desteği ise 5 bin TL değerinde ödeniyor.

İstihdam Desteği:

İşletmenizde istihdam edeceğiniz personel sayısına göre 50 bin TL’ye kadar hibe alabilirsiniz. İşletmenizi faaliyete geçirdikten sonra ilk yılın sonunda ve ikinci yılın sonunda çalıştırdığınız personellerin prim-gün sayısına bakılarak destek tutarı belirleniyor.

KOSGEB istihdam desteğine ilave olarak, istihdam edeceğiniz personeller için SGK ve İŞKUR teşvikleri de bulunur.

Performans desteği adı altında 1. ve 2. dönem ödenen destekler;

1. dönem 540-1079 gün için 10.000 TL, 1080 ve üzeri gün için 20.000 TL, 2. Dönem 360 – 1079 gün için 5000 TL, 1080-1439 gün için 10.000 TL ve 1440 ve üzeri gün için 20.000 TL oluyor.

Kredi Faiz Desteği:

Kadın girişimciler e-ticaret desteği almak istediklerinde alabilecekleri kredi faiz desteği hakları da bulunuyor. İş kurmak adına bankalardan kredi almış olan kadın girişimcilere destek olan KOSGEB, 70 bin TL'ye kadar kredi faiz desteği alan kadınların faiz tutarlarının belirli bir kısmını karşılıyor.

E-TİCARET KADIN GİRİŞİMCİ DESTEĞİ AVANTAJLARI 

Kadın girişimciler için planlanan desteklerin pek çok faydası var. Kendi ayakları üzerinde durmak ve emeklerini değerli kılmak isteyen kadınların alabileceği destekler genel olarak şu avantajları sağlıyor:

 • E-ticaret hibe desteği alırsanız hiçbir geri ödeme yapmadan işinizi kurma imkanı kazanırsınız.
 • Kredi programları kapsamında destek aldığınızda faizsiz veya düşük faizli ödeme kolaylığıyla karşılaşırsınız. İşinizi yoluna koyana kadar desteğiniz olur.
 • Herhangi bir iş konusunda desteğe sahip olduğunuzda fikrinizi hayata geçirebilirsiniz.
 • Esnek ödeme planları, kuruluşunuzun tutunması açısından önemlidir ve borçlarınızı hızlı kapatmanızı sağlar.
  Kendi ekonominize katkı sağlamanın yanı sıra ülke ekonomisine de katkı sağlarsınız.
 • Başka birinin işinde çalışmak yerine kendi işinizi yürütebilirsiniz.
 • E-ticarette yükselerek istediğiniz ortamda çalışma fırsatı bulabilir, üstelik bunu girişimci desteğiyle kolay yoldan yapabilirsiniz.

Ekonomik özgürlüklerini ellerine alan kadınlar için verilen e-ticaret kadın girişimci desteği, ekonomik kalkınmayı da beraberinde getiriyor. Emeklerinizi bu şekilde değerlendirmek istiyorsanız destek paketlerinin detaylarını araştırabilir, e-devlet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : mavikadin.com, isbank.com.tr, kosgeb.gov.tr, paynet.com.tr, referodanismanlik.com
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...