Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ebru Yaşar: Yılbaşı ücretleri abartılıyor

Mavi Kadın>Magazin>Ebru Yaşar: Yılbaşı ücretleri abartılıyor

Güçlü sesiyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Ebru Yaşar, önceki gün Kıbrıs'ta sahneye çıktı. Sahne öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü isim yılbaşı ücretlerinin abartıldığını söyledi.

Ebru Yaşar: Yılbaşı ücretleri abartılıyor

Şarkıcı Ebru Yaşar, geçtiğimiz akşam Kıbrıs'ta bulunan lüks bir otelde sahneye çıktı. Yaşar, hit parçalarından oluşan repertuvarıyla kulakların pasını sildi.

Ebru Yaşar, sahneye çıkmadan önce gazetecilerin karşısına çıkarak objektiflere poz verdi. Soruları yanıtlamayı da ihmal etmedi. Ünlü isme, Mustafa Sandal’ın, "Bazı sanatçılar PR yapmak için yılbaşı sahne ücretlerini abartıyor" açıklaması soruldu.

"YILBAŞI ÜCRETLERİ ABARTILIYOR"

Yılbaşı ücretleri ile ilgili açıklama yapan ünlü sanatçı fikrini söylemeyi ihmal etmedi; "Yıllardır bu piyasanın içinde bir insan olarak; her şey sıradan görülürse hiçbir şeyin haber değeri olmaz. Tabii ki bu fiyatlarda her zaman olduğu gibi abartılar var, abartılıyor"

Bununla birlikte kırmızı renk kıyafet giymeme kararını sürdüren ünlü isim konuyla ilgili şunları söyledi; ''Hâlâ giymiyorum. Bakın; siyahlarla çıktım. Gerçekten korkuyorum kırmızı giymekten. Dua okuyoruz, sahneye çıkmadan bol bol" dedi.

Ebru Yaşar: Yılbaşı ücretleri abartılıyor

"BEN YEMEM"

Diğer taraftan Mustafa Sandal, geçtiğimiz hafta şarkıcıların yılbaşı sahne ücretleri sorulması üzerine, "Normal bir zamana göre 2-3 kat daha fazla ücretler olabiliyor. Bu bir gerçek ama bazı isimlerin aldıkları rakamları görünce gülesim geliyor. Kimisi PR (reklam) olsun diye fiyatını yüksek göstermeye çalışıyor ama ben yemem! Aslında halk da yemiyor. 30 yıldır bu sektördeyim, ben yemem!" demişti.

Ünlü şarkıcılardan kimin ne kadar alacağı şu şekilde iddia edilmişti:

Ajda Pekkan: 1,5 milyon TL

Hadise: 3 milyon TL

Yıldız Tilbe: 1 milyon TL

İbrahim Tatlıses: 1,8 milyon TL

Tuğba Yurt: 600 bin TL

Hande Yener: 1 milyon TL

Özcan Deniz: 3 milyon TL

Bülent Ersoy: 1,8 milyon TL

Sibel Can: 1,5 milyon TL

Seda Sayan: 850 bin TL

Tarkan: 18 milyon TL

EBRU YAŞAR KİMDİR?

Kürt kökenli Ağrılı memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977'de Ankara'da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul'a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü'nden mezun oldu. 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan'ın şirketinden piyasaya çıkardı. İkinci klip "Vurulur Düşlerim" şarkısına çekildi. 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses'in yardımıyla Ebru Yaşar "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı. Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en çok satan albümü oldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlıses'le anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar. 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar "Aşkımız Buraya Kadar" adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden "Aşkımız Buraya Kadar", Yeminim Var" ve "O Değil" gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar "Yeşillenirim" adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Ebru Yaşar'ın en çok satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatçı İsmail YK ile düet yaptığı "Seni Seviyorum" adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar "Seviyorum Seni" albümünün ikinci klibini hareketli "Eğer" parçasının yeni versiyonuna çekti. Son Olarak Sinan Akçıl imzalı "Kararsızım" adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı. 24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü "Delidir" ile müzik dünyasına dönüş yaptı. Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı "Delidir", üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlendi ve izlendi.2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan "Ağlayamıyorum"u yayınladı. 2013 yılının Nisan ayında "Sanat-ı Ebru" adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır. Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan "Cumartesi" isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017'de yeni albümü "Haddinden Fazla" çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu'ya ait "Nasıl Uyuyorsun" kliplendirilmiştir. Aynı albümün son klibi Öldüm Sahiden adlı şarkıya çekilmiştir. Daha sonra tekli single Tan Taşçı imzalı Cumartesi single çıkarmıştır 7 Temmuz 2021'de 'Sessize Aldım' isminde bir single daha yayınlamıştır.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...