Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Eda Erdem 'Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü'ne aday gösterildi

Mavi Kadın>Yaşam>Eda Erdem 'Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü'ne aday gösterildi

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yanı sıra Fenerbahçe Opet'in kaptanı olan Eda Erdem Dündar, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın verdiği "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterildi. Milli voleybolcu Erdem, duygularını "Kariyerim devam ederken böylesi bir değer görmek paha biçilemez." diyerek ifade etti.

Eda Erdem 'Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü'ne aday gösterildi

ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh'in ev sahipliğinde düzenlenen özel resepsiyona, ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, ve başarılı voleybolcu Eda Erdem Dündar katıldı.

Eda Erdem 'Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü'ne aday gösterildi

Geçtiğimiz günlerde heykeli dikilen Fenerbahçe Opet'in kaptanı Eda Erdem Dündar, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın verdiği "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterildi.

"GENÇ KADINLARA İLHAM VERİYOR"

Eda Erdem Dündar, ödüle aday gösterildiği için bir plaketle onurlandırıldı. Bu sırada Büyükelçi Jeffry L. Flake, Eda Erdem Dündar'ın kadınların güçlendirilmesi konusundaki önemli rolünü vurgulayarak, "Eda Erdem Dündar, kadınların güçlendirilmesi için çok önemli bir figür. Hem sahadaki başarılarıyla hem de genç kadınlara ilham vermesiyle dikkat çekiyor. Bu ödülün kendisi için haklı bir şekilde aday gösterilmesi, bizim için doğal bir tercihti" şeklinde konuştu.

Eda Erdem 'Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü'ne aday gösterildi

Ödül için teşekkür eden Eda Erdem Dündar, aday gösterilmenin kendisi için gurur verici olduğunu belirtti.

"HAYAL EDEMEYECEĞİM BİR KARİYER YAŞIYORUM"

Erdem, "Bu ödüle aday gösterilmek gerçekten çok kıymetli bir şey. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Aynı zamanda bu adaylık, benim için büyük bir sorumluluk da taşıyor. Yeni nesile iyi bir rol model olabilmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Biz bir takım olarak farklı renklerden oluşuyoruz, ama birlikte hareket ettiğimizde başarılı oluyoruz. Takım arkadaşlarımın da bu adaylığa katkısı büyük. Onlara da minnettarım" dedi.

Eda Erdem 'Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü'ne aday gösterildi

Milli voleybolcu Eda Erdem, kariyerinde yaşadığı başarıları hayal dahi edemediğini ifade ederek, "Geçmişte böyle bir başarıya ulaşacağımı hiç düşünmezdim. Ancak hayal kurmaktan asla vazgeçmedim. Şu anda heykelimin dikilmesi gibi bir olay, gerçekten inanılmaz bir duygu. Her gün bunun gerçek olduğunu düşünüyorum. Bu kadar şanslı olmak gerçekten harika bir duygu. Kulübüme ve taraftarlarıma teşekkür etmek istiyorum. Şu anda hayal edemeyeceğim bir kariyer ve hayat yaşıyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...