Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sadece iki malzemeyle kesin çözüm...

Mavi Kadın>Keşfet>Eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sadece iki malzemeyle kesin çözüm...

Sarımsak soyarken ellerde keskin ve rahatsız edici bir koku bıraktığı bir gerçek. Fakat endişe etmenize gerek yok. Karbonat ve limon suyunun etkisiyle sarımsağın kokusu yok olup gidiyor.

Eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sadece iki malzemeyle kesin çözüm...

Eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sarımsak, yemeklerin lezzetine lezzet katan besinlerdendir. Sadece lezzet katmakla kalmaz antioksidan özelliğiyle bağışıklığı güçlendirir, kolesterolü düşürür. Fakat kokusu o kadar keskindir ki elinizden çıkması sandığınızdan daha zor olabilir. İşte sarımsağın eldeki kokusunu alırken öğrenmeniz gereken püf noktası...

1. KARBONAT İLE ELLERİNİZİ OVALAYIN

Haber7.com'da paylaşılan içeriğe göre karbonat, alkali özelliği sayesinde eldeki sarımsak kokusunu giderecek etken bir maddedir. Bunun için bir miktar karbonat ve suyu karıştırarak bir macun elde edin. Hazırladığınız bu macunu ellerinize sürerek birkaç dakika nazikçe ovalayın. Ardından ellerinizi su ve sabunla yıkayın. Sarımsak kokusundan eser kalmadığını fark edeceksiniz.

Eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sadece iki malzemeyle kesin çözüm...

2. LİMON SUYU İLE YIKAYIN

Limon suyu, çok güçlü asidik özelliğe sahip besinlerdendir. Bu asidik özellik, ellerdeli sarımsak kokusunu en aza indirger hatta nötralize eder. Tıpkı yukarıda anlattığımız karbonat yöntemi gibi bir miktar limon suyunu ellerinize sürün ve yıkayın. Bu işlemden sonra sabun ve su ile cila atın. Sarımsak kokusundan eser bile kalmayacak.

HAFIZAYA İYİ GELİYOR, ALZHEİMERI ÖNLÜYOR

Memorial.com.tr'de aktarılan bilgilere göre, Sarımsak serbest radikallerin neden olduğu oksidatif hasarı ve yaşlanma kaynaklı ortaya çıkabilen Alzheimer ve demans gibi bilişsel sorunları geciktirmeye yardım edebilir. Antioksidan açısından zengindir ve antioksidanların oksidatif stresi önemli ölçüde azaltabileceğini ortaya koyan araştırmalar bulunmaktadır.

Eldeki sarımsak kokusu nasıl geçer? Sadece iki malzemeyle kesin çözüm...

DOĞAL BİR ANTİBİYOTİK OLARAK KABUL EDİLİYOR

Sarımsak, klasikleşmiş olan bağırsak sorunlarıyla, bilhassa şişknilik, fermantasyon aşamaları ve kasılma gibi ağrı acı hallerini önlemede uygulanmaktadır. Ayrıca nezle, bronşit gibi solunum yolu problemlerinin iyileştirilmesinde de kullanılan popüler bir yöntemdir. Tüm bunlarıın haricinde sarımsak selenyum deposu olarak tıp literatüründe yerini almıştır. Selenyum, vücutun sağlıklı işleyici için gerekli olan en temel elementlerin başında gelir. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...