Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ender Saraç hurma diyeti 7 günde 7 kilo verdiriyor! Üstelik hem tatlı hem de sağlıklı!

Mavikadin>Diyet>Ender Saraç hurma diyeti 7 günde 7 kilo verdiriyor! Üstelik hem tatlı hem de sağlıklı!

Hurma hem sağlıklı hem de kilo vermeye yardımcı bir gıda. Yalnızca hurma yiyerek bile günlük ihtiyacınız olan besinlerin önemli bir kısmını karşılayabiliyorsunuz. Dr. Ender Saraç da zayıflamak isteyen kişilere hurma diyetini önermekte. Peki Dr. Ender Saraç tarafından önerilen hurma diyeti nasıl yapılır?

Hurma demir, kalsiyum, bakır, magnezyum, potasyum, manganez gibi mineraller ve A, B, C, K gibi vitamin içeriği ile en faydalı yiyeceklerden. Hurma ayrıca anti-diyabetik, antiinflamatuar, anti-tümör, antioksidan ve anti-mikrobiyal özelliklere de sahip. Zengin lif içeriği sayesinde midede sünger gibi şişip yer kaplıyor böylece fazla yemek yemeyi önlüyor, midede uzun süre kalarak sindirimi yavaşlatıyor, tokluk hissi verip zayıflamayı kolaylaştırıyor. Dr. Ender Saraç’ın hurma diyeti yoğurt, hurma ve 1 çay kaşığı tarçından oluşuyor. Bu diyet yalnızca 1 hafta gibi bir sürede kilo verme garantisi veriyor!

ENDER SARAÇ HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR?

1 Hafta Boyunca Günde 3 Öğün

Sabah Kahvaltısı: 1 kase yoğurt 7 adet hurma 1 çay kaşığı tarçın.

Öğle Yemeği: 1 kase yoğurt 7 adet hurma 1 çay kaşığı tarçın.

Akşam Yemeği: 1 kase yoğurt 7 adet hurma 1 çay kaşığı tarçın.

Doktor Ender Saraç’ın hurma-yoğurt diyeti şu şekilde uygulanıyor; 21 adet hurma bir gece önceden çekirdekleri çıkarılarak bir kase ılık suyun içerisine atılıyor. Hurmaların suda bekletilmesinde amaç, hurmada bulunan şeker oranın düşmesi ve bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlamak. Ev yapımı 200 gram yoğurdun yani bir kase yoğurdun içerisine 7 adet akşamdan suda bekletilmiş hurma ve bir tepeleme çay kaşığı kadar tarçın ekleyip karışıtırılmalı. Günde 3 kez bu şekilde bir kase yoğurda 7 adet hurma koyup tüketilerek gün içinde toplamda 21 hurma yeniliyor. Hurma-yoğurt diyetine 1 hafta boyunca uygulanıyor. Ayrıca her gün 2-3 fincan yeşil çay içilerek ve 45 dakika yürüyüş yaparak diyet desteklenmeli.

Ender Saraç hurma diyeti 7 günde 7 kilo verdiriyor! Üstelik hem tatlı hem de sağlıklı!

HURMA DİYETİ KAÇ KİLO VERDİRİYOR?

Aşağıda diyet listesini paylaşacağımız hurma diyeti ile haftada 5 ila 7 kilo vermeniz mümkün. Ancak kilo verme oranı kişiden kişiye göre değişebiliyor, bu diyeti yapanlar arasında metabolizması hızlı olan ve daha hareketli olan kişiler daha fazla kilo verirken hareketsiz yaşam sürenler ve metabolizması yavaş çalışanlar daha az kilo verebiliyor.

HURMA DİYETİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Hurma vitamin ve mineral açısından zengin içeriği sayesinde kilo verirken bağışıklığı güçlü tutuyor, hastalanmayı önlüyor. Bu duruma örnek olarak şunu verebiliyoruz: Peygamber Efendimiz aleyhisselam döneminde insanlar uzun zaman yiyecek bulamazlardı. Sadece hurma yerler, su içerlerdi. Bu şekilde hayatını idame ettirebilirlerdi.

Hurma yüksek lif içermekte, lifli gıdaların kilo vermeye yardımcı olduğu çeşitli araştırmalara da konu oldu. Zayıflamaya çalışıyorsanız lif kaynağı yiyecekler bu aşamada çok işinize yarayacak. Zira hurma gibi lifli besinler midede dolgunluk hissi meydana getiriyor, kişiyi uzun süre tok tutuyor. Böylelikle daha az kalori almanıza katkıda bulunuyor.

Dr. Ender Saraç hurma diyetinin bir diğer faydasının da bu diyetin göbek ve bel bölgesindeki yağlardan kurtarması olduğunu bildiriyor.

Demir eksikliği diyet yapanların, zayıflamak isteyenlerin en sık karşılaştığı sorunlardan. Hurma ise tam bir demir deposu olduğundan demir eksikliğini önlüyor, kansızlıkla mücadele ediyor.

Kabızlık kilo vermenin önündeki en büyük engellerden. Hurmanın lif içermesinin bir diğer faydası da bu sayede kabızlığa iyi gelmesi. Hurma tüketimi dışkıyı yumuşatıyor, bağırsakları çalıştırıp kabızlığa şifa oluyor.

Kilo verenlerin muzdarip olduğu bir diğer husus da maalesef halsizlik. Diyet yapan çoğu kişiden diyet yapıyorum ne güzel zayıflıyorum ancak çok halsizim, kanım çekildi, hiç gücüm kalmadı sözlerini duyabiliyoruz. Hurma yüksek kalorisi ile doğal şeker içeriği sayesinde en güzel enerji kaynaklarından. Diyet yaparken halsizliği önlüyor, enerji seviyenizi yükseltiyor.

Dr. Ender Saraç hurma diyeti: hurma, yoğurt, yeşil çay ve tarçından teşekkül etmekte. Hurma ihtiyacınız olan besinleri karşılıyor, yoğurt zayıflarken kemik sağlığını koruyor, yeşil çay kilo vermeyi destekliyor, diyette yer alan tarçın ise kan şekerini dengeliyor.

Ender Saraç hurma diyeti 7 günde 7 kilo verdiriyor! Üstelik hem tatlı hem de sağlıklı!

HURMA DİYETİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Dr. Ender Saraç tarafından önerilen hurma diyeti doktora danışılarak uygulanmalı. Hurma şeker içeren bir besin olduğundan özellikle diyabet hastaları doktora sormadan bu diyeti yapmamalı, yoksa kan şekerinde ani yükseliş ve çeşitli komplikasyonlarla karşılaşabilirler.

Çok fazla hurma tüketmek, fazla lif alımı anlamına geliyor ve lifte alımında ani artış kabızlık ve şişkinlik gibi sindirim sorunlarına yol açabiliyor.

Sülfit, kurutulmuş meyveleri korumak ve hatta zararlı bakterileri yok etmek için eklenen kimyasal bileşik. Kuruyemişçilerde, marketlerde satılan hurmanın raf ömrünü uzatmak için hurmaya sülfit eklenebiliyor. Bu durum sülfit kimyasalına duyarlı bireyler cilte döküntü, mide ağrısı, gaz, şişkinlik ve ishal gibi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.

Hiperkalemi, kandaki potasyum seviyelerinin aşırı derecede yükselmesi anlamına geliyor. İdeal kan potasyum seviyeleri, litre başına 3,6 ila 5,2 milimol arasındadır. Hurma, zengin bir potasyum kaynağı olduğundan çok fazla tüketilmesi kanda potasyum seviyesini artırabiliyor.

Hurma, diş minemizi güçlendirdiği ve dişlerimizin çürümesini önlediği için dişlerimiz için çok iyi olan iyi bir flor kaynağı. Ancak hurma şeker oranı yüksek olduğundan fazla tüketimi dişlerde çürümeyi tetikleyebiliyor.

ENDER SARAÇ HURMA DİYETİNDE ÇAY-KAHVE İÇİLEBİLİR Mİ?

Dr. Ender Saraç hurma diyetinde siyah çay-kahve içmeye izin yok. Yalnızca yeşilçay günde 2-3 kupa olarak içilebiliyor.

Ender Saraç Hurma Yoğurt Diyeti Yapanların Yorumları Nasıldır Tıklayınız

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...