Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Erkan Petekkaya isyan etti: Yasal süreç başlatılacak

Mavikadin>Magazin>Erkan Petekkaya isyan etti: Yasal süreç başlatılacak

Oyuncu Erkan Petekkaya'nın sahte sosyal medya hesaplarıyla başı dertte. Ünlü oyuncu, Twitter'da kendisi adına açılan sahte hesaplara yasal süreç başlatılacağını söyledi.

Erkan Petekkaya isyan etti: Yasal süreç başlatılacak

Türkan Şoray ve oyuncu Birce Akalay'dan sonra oyuncu Erkan Petekkaya da kendisi adına açılan sahte hesaplar nedeniyle takipçilerinin dikkat etmesini istedi. Oyuncu, konuyla ilgili yasal yollara başvurduğunu da açıkladı.

"YASAL SÜREÇ BAŞLATILACAK"

Instagram hesabından açıklama yapan Erkan Petekkaya, "Sosyal mecralarda ismimi kullanıp, şahsım tarafından atılmış gibi gösterilen tweet'ler bana ait değildir. Herhangi bir Twitter hesabım yoktur. Adıma açılan sahte profillere itibar etmeyiniz. Konu ile ilgili yasal süreç başlatılacaktır. Kamuoyunun bilgisine..." ifadelerini kullandı.

Erkan Petekkaya isyan etti: Yasal süreç başlatılacak

"ŞİKAYETTE BULUNDUM"

Birce Akalay, ise bir süre önce; "Şahsım adına kötü niyetli kişiler tarafından açılmış bu sahte hesabın tarafımla hiçbir ilgisi ve bağlantısı yoktur. Bölücü, provoke edici ve asla tarafıma ait olmayan ifadeler içeren bu çirkin hesap hakkında gereken şikayette bulunduğumu belirtmek isterim. Sevgiler..." açıklamasında bulunmuştu.

Erkan Petekkaya isyan etti: Yasal süreç başlatılacak

''TWITTER HESABIM YOKTUR''

Türkan Şoray da kendisinin ismiyle açılan sahte Twitter hesabına karşı takipçilerini uyarmıştı. Instagram'dan açıklama yapan Türkan Şoray, "Benim Twitter hesabım yoktur. Sadece resmi Instagram hesabım vardır" demişti.

ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

Diyarbakırlı olmasına rağmen Elazığ doğumlu olan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası'nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu'nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi'nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanan Petekkaya, 1993'ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, 2003-2004 yılları arasında Kanal D'de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" dalında aday gösterilir. 2005-2007 yılları arasında Atv'de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

2007 yılının Ekim ayında Kanal D'de yayımlanmaya başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar'ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008'de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008'de Star TV'de başka bir dizi olan Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding'de yönetici olan “Galip”'i canlandırmıştır ve dizi 2009 yılında sona erdi. Daha sonra 2010 yılında TRT 1'de yayımlanan Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. Kanal D'de yayımlanan Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide 2010-2012 yılları arasında Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynamıştır. 2012-2014 yılları önce Star TV'de sonra Show TV'de yayınlanan Dila Hanım dizisinde Rıza Bey karakterini canlandırmıştır. 2013'te de Star TV'de yayımlanan Benim Hala Umudum Var adlı diziye konuk olmuştur. 2014-2017 yılları arası Star TV'de yayımlanan Paramparça dizisinde Cihan Gürpınar karakterini canlandırmıştır. 2017'de FOX'ta yayımlanan Kayıt Dışı dizisinde Ali Kemal Ateş karakterini canlandırmış fakat dizi kısa ömürlü olmuştur. 2019'da ekranlara geri dönmüş FOX'da yayımlanan Vurgun dizisinde Kemal Vardar karakterini canlandırmış fakat bu dizide kısa ömürlü olmuştur. 2020'de Atv'de yayımlanan Gel Dese Aşk dizisinde Murat karakterini canlandırmış bu dizide diğer iki dizi gibi kısa ömürlü olmuştur.

2021 yılında TV8'de Kırmızı Oda dizisinde Diyarbakırlı Delikanlı Sadi karakterini canlandırmıştır. Karakter çok sevilince aynı karakter ile aynı yapım şirketinin TV8'de ki diğer dizisi olan Doğduğun Ev Kaderindir dizisine de konuk olarak katılmıştır. 2 Kasım 2021 tarihinde Star TV'de yayına başlayan, başrollerini Nehir Erdoğan ile paylaştığı Sana Söz dizisinde cinayet büro amiri Ömer Duran’ı canlandırmış fakat dizi kısa ömürlü oldu ve 7. bölümü ile final yaptı.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...