Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Erkek Bebek Olması İçin Doktor Tavsiyesi Adetin Kaçıncı Gününde Bebek Erkek Olur

Mavi Kadın>Anne çocuk>Erkek Bebek Olması İçin Doktor Tavsiyesi Adetin Kaçıncı Gününde Bebek Erkek Olur

Her gönülde bir aslan yatar. Geçmişten günümüze pek çok kadın erkek bebek sahibi olmak arzusu ile yanıp tutuşmaktadır. Erkek bebek sahibi olmak için adet

Erkek Bebek Olması İçin Doktor Tavsiyesi Adetin Kaçıncı Gününde Bebek Erkek Olur

Her gönülde bir aslan yatar. Geçmişten günümüze pek çok kadın erkek bebek sahibi olmak arzusu ile yanıp tutuşmaktadır. Erkek bebek sahibi olmak için adet tarihiniz ve yumurtlama tarihiniz de önemlidir.

Erkek Bebeğe Hamile Kalmak İçin Adetin Kaçıncı Günü Cinsel İlişki Yaşamalıdır?

Öncelikle şunu bildirelim ki regl döneminde katiyyen cinsel ilişkiye girmemelidir. Bu durum çocuğun sakat doğmasına bile sebep olabilir. Erkek bebek sahibi olmak adet tarihini şöyle ölçü alabilirsiniz

Adetiniz bittikten sonraki ilk 5 gün içerisinde cinsel ilişki yaşarsanız evladınız büyük ihtimal erkek olur.

Uzmanlar yumurtlama tarihinden 12 saat yahut 1 gün önce cinsel ilişkiye girmenin erkek sahibi olma şansını artırdığını bildirmektedir. Yumurtlama dönemini öğrenmek için eczaneden yumurtlama kiti satın alınabilir. Böylece yumurtlama tarihinizi öğrenebilirsiniz.

Yumurtlama tarihinden 12 saat evvel yahut 24 saat geçtikten sonra ilişkide bulunulursa Y kromozomu X kromozomuna göre kaygan servikal mukus içerisinde daha hızlı hareket eder. Bunun sonucunda bebeğin erkek olma ihtimali artar.

Erkek Bebek Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalıdır?

Tecrübeler gösteriyor ki kadın ilişkide bulunduktan sonra 15 dakika boyunca sağ tarafına dönüp yatarsa bebeği erkek, sola dönüp yatarsa bebeği kız olur.Her cinsel ilişkiden sonra buna devam etmelidir.

Erkek bebek sahibi olmak isteyen kadının eşiyle birlikte olmadan önce vajinasını karbonatlı su ile yıkaması önerilir. Kız bebek isteyenlerin de sirkeli su kullanmaları tavsiye edilir. Karbonatlı su vajen ortamının alkali olmasına yardımcıdır. Sirkeli suyun ise vajina PH değerini asidik bir hale getirme özelliği vardır. Bu sayede kız bebek isteyenin de erkek bebek isteyenin de muradına ermesi kolaylaşır.

Cinsiyet tespitinde başvurulan farklı bir yöntem de Çin Takvimi'ne bakmaktır. Sözünü ettiğimiz bu uygulamanın asırlardan beri tercih edildiği bilinmektedir. Çin takvimi kullanmak erkek bebek sahibi olmaya vesile olur diye inananlar çoktur. Bu yöntemde ilk olarak anne adayının yaşı hesaplanır. (Yani bu hesaplama Çin takvimine göre yapılır.) Anne adayının hamile kaldığı ay takvim üzerinde bulunup işaretlenir. Sonra kontrol edilir; anne adayının yaşı ve hamile kaldığı tarihin kesiştiği kutucuk hangisi? O kutucuktan ilerlenir ve 9. kutucuğa ulaşılır. Şayet 9. kutucukta '0' yazılıysa bebek kız olacak demektir. Eğer orada 'X' yazıyorsa bu, anne adayının erkek bebeğe hamile olduğunu gösterir.

Erkek Bebek Sahibi Olmak İçin Doktorlardan Öneriler

Erkek bebek için doktor tavsiyesi şöyledir;

Çukurova Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi'nde Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Osman Demirhan'ın konuyla ilgili açıklaması şöyledir;

"Eylül ayında hamile kalan birinin erkek bebek sahibi olma ihtimali, diğer aylarda gerçekleşen hamileliklere göre 2 kat fazladır."

Doç. Dr. Oytun Erbaş ise bununla ilgili şunları söylemiştir;

"Gebeliğin 1 ay öncesinden başlayarak günde 2 adet muz yemelidir. Ayrıca düzenli olarak portakal suyu, havuç ve haşlanmış patates gibi şeyler tüketilmelidir. Böyle yapılırsa erkek bebeğe hamile kalma olasılığı %78 oranında artacaktır."

Erkek bebek özlemi çekenlere diğer bir önerimiz de asidik gıdalardan uzak durmalarıdır. Zira bebeğin erkek olmasında etkili olan Y kromozomu alkaline ortamda daha kolay döllenir. Fakat vajinanın PH seviyesi aşırı derecede asidik ise, bu durum hamile kalmayı zorlaştırabilir. Bundan dolayı bebeğinin erkek olmasını isteyen kadınlar beslenme programında alkali yiyeceklere ağırlık vermelidir. Alkali yiyecekler spermin yumurtaya ulaşmasına ve döllenmeyi gerçekleştirmesine yardım eder.

Erkek Bebek Olması İçin Dua

Erkek çocuk olması için: Duanın kabul olması hakkında yazıda bildirdiğimiz gibi düzgün itikada sahip olup, haramlardan kaçıp, dinimizin emrine uyanın ve şartlarına uygun dua edenin duası muhakkak kabul olur. Böyle salih bir kimse, yatağa girince, önce İhlas suresini okur. (Ya Rabbi, bana bir oğul ihsan edersen ismini Muhammed koyacağım) der. Böyle dua edenin, Allahüteâlânın izniyle erkek çocuğu olur. (Şir’a şerhi) Yine aynı kitaptaki hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Hanımı hamile iken, elini onun karnına koyup, “Bismillahiahadissamedellezilemyelid ve lemyuled. Ya Rabbi, bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselamın hürmetine, Muhammed koydum” derse, bu çocuk erkek olur.) Yine aynı kitapta, (Kadın, hayzdan temizlendikten sonra beş gün içinde hamile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur) deniyor. (Erkek bebek olması için dua www.dinimizislam.com sitesinden alıntıdır.)

Erkek Bebek Belirtileri, Erkek Çoçuk Belirtisi Nasıl Anlaşılır? Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...