Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Eski Survivor yıldızı Barış Murat Yağcı'ya tazminat şoku!

Mavi Kadın>Magazin>Eski Survivor yıldızı Barış Murat Yağcı'ya tazminat şoku!

Survivor'da 2020 yılında mücadele ederek finale kalan Barış Murat Yağcı o dönem sosyal medya danışmanlığı aldığı kişiyle mahkemelik oldu. Mahkeme, Yağcı'nın 1 milyon 200 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

Eski Survivor yıldızı Barış Murat Yağcı'ya tazminat şoku!

Sosyal medya danışmanlığı yapan Sedat Aydın, eski Survivor yıldızı Barış Murat Yağcı’nın kendisinden hizmet aldığını ancak ödeme yapmadığını ifade etti. Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre mağdur olduğunu söyleyen Aydın, 5,5 ay boyunca Barış Murat Yağcı’ya destek olduğunu belirtti. 

Danışman Sedat Aydın, "Kendisi bana geldi ve Survivor’a katılacağım bana sosyal medya açısından destek olur musun dedi. Ben de ekibimle beraber 5.5 ay boyunca ona sosyal medya ve SMS konusunda destek oldum, Yarışmada finale kadar kaldı, ikinci oldu. 450 bin lira ödülün sahibi oldu ama işler bu noktadan sonra değişti" dedi.

Bu süreci Yağcı adada olduğu için annesi Arzu Ernak’la yöneten danışman Sedat Aydın, "Sürekli görüştük, mesajlaştık. Yarışma bitip de Türkiye’ye döndüğünde de Yağcı’ya iki seçenekle gittim. Ya hizmetlerimiz karşılığında 300 bin TL ödeme yapmasını söyledim ya da sana reklam bağlantıları yapayım iki sene boyunca ortaklığımızı sürdürelim dedim. Bana tamam yanıtını verdi sonrasında benimle hiç görüşmedi ama gidip başka yerle anlaştı. Benim hizmetlerim karşılığındaki bedeli de hiç ödemedi" şeklinde açıklama yaptı. 

Eski Survivor yıldızı Barış Murat Yağcı'ya tazminat şoku!

TAZMİNAT DAVASI SONUÇLANDI

Cevap almadığını belirten Aydın, Yağcı'ya tazminat davası açtı. İki sene süren mahkeme sonuç olarak bu olayda  Yunus Sedat Aydın’ı haklı buldu. Mahkeme, 800 bin TL  ve 3 yıllık yasal faizin Aydın’a ödenmesine (Yaklaşık 1 milyon 200 bin TL) karar verdi. 

Danışman Aydın, dava sonrasında adaletin yerini bulduğunu belirtirken eski yıldız yarışmacı henüz bir açıklama yapmadı. 
  

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...