13 Ağustos 2022, Cumartesi 09:47

Eski Türkiye Güzeli Demet Şener’in biyografisi: Kimdir? Kaç yaşında? Eski hali, gençliği nasıldı?

Eski Türkiye Güzeli Demet Şener’in biyografisi: Kimdir? Kaç yaşında? Eski hali, gençliği nasıldı?

Demet Şener magazin gündeminden düşmeyen isimlerinden…Evlilikleri, boşanması, sunduğu TV programları ile hep gündemde… Peki Demet Şener kimdir? Kaç yaşında? Gençliği nasıldı? Boyu ve kilosu nasıl? İşte merak edilenler…

Demet Şener 1995 Türkiye Güzeli, model ve sunucudur. 11 Nisan 1977 senesinde Bursa’da dünyaya geldi. Nişantaşı Kız Lisesi'nden mezun oldu. 2005-2018 yılları arasında basketbolcu İbrahim Kutluay ile evli kaldı. Bu evliliğinde İrem Kutluay ve Ömer Kutluay isimlerinde 2 evladı vardır.

DEMET ŞENER’İN BİYOGRAFİSİ

Adı: Demet Şener

Doğum Tarihi: 11 Nisan 1977

Doğum Yeri: Bursa

Boyu: 1.77

Kilosu: 56

Burcu: Koç

Göz Rengi: Yeşil

Saç rengi: Kestane

Medeni Durumu: Bekar

Annesi: Naime Şener

Babası: Fikret Şener

Kardeşi: Ercüment Şener, Enis Şener

Instagram hesabı: @demetsener77

DEMET ŞENER KİMDİR?

Demet Şener 11 Nisan 1977’de Bursa’da Naime Şener ve Fikret Şener’in kızı olarak dünyaya geldi. Ercüment Şener ve Enis Şener adında iki abisi bulunan Şener, Nişantaşı Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1995 yılında katılmış olduğu Miss Turkey Güzellik Yarışmasına katılıp 1. gelmesiyle tescilli güzellerimizden biri oldu.

Demet Şener 'Vip Suare' ve 'Şans Direksiyonu' gibi programlarda sunuculuk yaptı. Mankenlik ve sunuculuk dışında oyunculuk da yapan Şener'in, ilk oyunculuk deneyimi 1997 yılında  'Bir Demet Tiyatro' ve 'Böyle mi Olacaktı' isimli televizyon dizileriyle oldu.

Dizilerde oyunculuk yapmasının ardından Şener, 1999 yılında beyaz perdede de yer alarak Gani Müjde’nin yazdığı ve yönettiği “Kahpe Bizans” filminde; Cem Davran, Hande Ataizi, Mehmet Ali Erbil ve Nurseli İdiz gibi ünlü ve başarılı oyuncularla birlikte rol adı. Yine 1999 yılında Mustafa Altıoklar’ın yazıp yönettiği “Asansör” filminde Arzu Yanardağ, Emre Altuğ, Cem Özer, Mustafa Uğurlu ve Funda Barın gibi ünlü isimlerle bir arada oynadı. Demet Şener, birçok ünlü ile birlikte çalıştığı mankenliğe ek olarak oyunculuk yönü de beğenildi ve 2000 yılında Ömer Uğur’un yönettiği “Hemşo” filminde Mehmet Ali Erbil, Okan Bayülgen, Özlem Yıldız, Sümer Tilmaç ve Yılmaz Köksal ile rol aldı. Demet Şener, 15 Temmuz 2005’te milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile evlenmiştir.

DEMET ŞENER KAÇ KEZ EVLENDİR?

Demet Şener 2 kez dünya evine girmiştir.

Ibrahim Kutluay ile Demet Şener evliliği 2005-2018 yılları boyunca sürmüştür. Çiftin nikahını Kadir Topbaş kıymış ve nikahta Recep Tayyip Erdoğan çiftin şahidi olmuştur. Demet Şener ve İbrahim Kutluay evliliğinden 'İrem' (d.2006) ve 'Ömer' (d.2009) isimlerinde çocukları olmuştur.

Demet Şener, 2018 yılında Kutluay ile boşanmıştır. Şener, ikinci evliliğini 2019-2021 yılları arasında Cenk Küpeli ile yapmıştır.

DEMET ŞENER’İN RÖPORTAJINDAN KESİTLER

Şu anki hayatınızı nasıl özetlersiniz? Hayatınızdaki olmazsa olmazlarınız neler?

Çocuklarım zaten birinci sırada, ayrıca spor, sağlıklı beslenme ve dostlarım hayattaki vazgeçilmezlerim… Güne büyük bir keyifle çocuklarımla başlıyorum. Çalışmayı ve kendi mesleğimi çok sevdiğim için canla başla çalışıyorum. Ana mesleğim modellik dışında sağlıklı beslenme ve sporla ilgili de projelerim var ve olmazsa olmazlarım bunlar. Önceden çocuklarıma daha çok vakit ayırırken şimdi onların benim dışımda da aktif bir hayatı olduğu ve bana daha az ihtiyaçları olduğu için işime yoğunlaşabiliyorum. Kısacası, hareketli bir hayatım var.

Nasıl besleniyorsunuz?

Yediğim şeylerin nelere yaradığını bilerek onları tüketiyorum. Her gün taze sebze, meyve ve ızgara et ağırlıklı besleniyorum. Haftada 3 gün muhakkak balık, hergün 3 fincan yeşil çay ve günde 1 adet elma yemeye özellikle dikkat ediyorum. Sabah kalkıyorum, gayet güzel kahvaltımı yapıyorum. Yumurtasıyla, ekmeğiyle, balıyla... Her şeyi yerim ben. Kahvaltıdan bir saat kadar sonra antrenmanımı yaparım. Onun ardından da mutlaka haşlanmış yumurtalarımı yerim, lattemi içerim. Öğlen tekrar yemeğimi yerim. Proteinim, sebzem, yoğurdum, karbonhidratım hepsi olur o yemekte. Akşamüstü eğer çok acıkırsam muz... Akşam yemeklerini de normal yerim.

Demet Şener nelere sinirlenir? Öfkelendiği zaman neler yapar?

Eskiden çok daha öfkeli bir kadındım ama şimdi bazı şeyleri daha net anlıyorum. Önceden olumsuzlukları daha çok kafaya takardım, insanların ne düşündüğü ile daha çok ilgilenirdim. İnsanların ne düşündüğü beni çok etkilerdi. Şimdi ise enteresan bir umursamazlık geldi bana eleştirisel şeyleri alıyorum değiştirmem gereken bir şeyler varsa. Kendime karşı objektif olmaya çalışıyorum ama onun dışındaki diğer insanların benim hakkımdaki düşünceleri beni pek fazla etkilemiyor. Haksızlığa çok sinirleniyorum. Şiddete çok sinirleniyorum. Tüm dünya üzerinde çocukların ve kadınların ezilmesine çok sinirleniyorum. Savaşlara ve masum insanların bir hiç uğruna ölmesine sinirleniyorum. Bazen hayatın adaletsizliğine çok sinirlensem de yapacak bir şeyim olmadığı için bu da beni pek fazla yıpratmıyor. Yapabileceğim şeyler varsa evet yapıyorum ama kendimi doğanın gidişatına bırakmayı da öğrendim.

DEMET ŞENER’İN ROL ALDIĞI DİZİLER

1997 - Bir Demet Tiyatro (Fahrigül)

1997 - Böyle mi Olacaktı (Hilal)

2000 - Aşk Hırsızı (Demet)

2000 - Gölge (Gölge)

2002 - Reyting Hamdi (Konuk Oyuncu)

DEMET ŞENER’İN ROL ALDIĞI FİLMLER

1999 - Asansör (Nurcan)

1999 - Kahpe Bizans (Emanuel)

2000 - Hemşo (Tatyana)

DEMET ŞENER'İN GENÇLİĞİ NASILDI?

Demet Şener'in gençlik resimleri şöyledir:

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT