Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ev temizliğinde bir numara: ezber bozan temizlik yağı! Bugüne kadar kullandıklarınızı unutun…

Mavi Kadın>Yaşam>Ev temizliğinde bir numara: ezber bozan temizlik yağı! Bugüne kadar kullandıklarınızı unutun…

Yanlış duymadınız! Anti-bakteriyel özellikleriyle tercih edilen ve ezber bozan bir temizlik yağı var. Çamaşır suyunu yüzeylerde kullanmaya son veren çay ağacı yağını nasıl kullanabilirsiniz?

Ayrıca çay ağacı yağını kullanacağınız bir diğer temizlik önerimiz, diş fırçalarınızı temizlemektir.
Ayrıca çay ağacı yağını kullanacağınız bir diğer temizlik önerimiz, diş fırçalarınızı temizlemektir.

Yüzyıllardır kullanılan, son yıllardaysa özellikle revaçta olan, yara iyileştirmeden bakteri öldürücü etkilere kadar pek çok işlevi bulunan çay ağacı yağı, ev temizliğinde bir hayli etkili. Kimyasal içeriği yüksek amonyaklı ürünleri tercih etmek yerine çay ağacı yağını doğru şekilde kullanarak hijyen sağlayabilirsiniz.

Eski çağlardan beri Avusturalya’da da cilt tedavisi için kullanılan çay ağacı yağı, aynı zamanda iltihap azaltıcı özellikleriyle bilinir. Birçok faydası bulunan bu yağı kullananlar pişman olmuyor. Ev temizliğinde de etkileri bilinen çay ağacı yağı, duyanları şaşkına çeviriyor. Ancak doğru kullanımı hakkında fikir sahibi olmalısınız. İşte, çamaşır suyu kullanmanıza gerek bırakmayan formülüyle çay ağacı yağının kullanımı…

ÇAY AĞACI YAĞININ FAYDALARI NELER?

Bu özel yağın temizlikte kullanımına geçmeden önce tüm faydalarından da söz edelim. Çünkü sadece ev temizliğinde değil, pek çok alanda sağlık yayan çay ağacı yağı mutlaka kullanılması gereken doğal bir ürün. Peki, çay ağacı yağının faydaları neler?

Ev temizliğinde bir numara: ezber bozan temizlik yağı! Bugüne kadar kullandıklarınızı unutun…

Çay ağacı yağının faydaları:

  • Saçtaki kepeklenmeyi giderir. Şampuanın içerisine birkaç damla damlatılarak kullanılır.
  • İltihaplı yarayı iyileştirmek için kullanılır. Yaraya pansuman yapmak bakterilerin ölmesine sebep olur.
  • Akneli cilde iyi gelir. Bunun için yarım bardak su içerisine 4 damla damlatılır, pamuk yardımıyla cilde sürülür.
  • Vücudun bakterilerle savaşmasına katkıda bulunur. Cilde sürülerek kullanılır.
  • Ağız içi temizliği için kullanılır. Gargara yapılarak tükürülmesi gerekir. Bir bardak su içerisine 2 damla çay ağacı yağı damlatarak gargara yapabilirsiniz.
  • Ayak mantarı için kullanılır ancak tırnak mantarına kesin bir etkisi bilinmiyor.
  • Anti-bakteriyel etkileri sebebiyle ev temizliğinde sıklıkla kullanılır.
  • Viral grip enfeksiyonlarında 10 damla çay ağacı yağını buhar makinesiyle ortamınızda en fazla 2 saat kullanarak soluyabilirsiniz.
  • Böcek kovucu olarak kullanabilirsiniz. 15 damla çay ağacı yağı ile nane yağı, cadı fındığı yağı, su karıştırılarak böcek kovucu sprey elde edilebilir.

ÇAY AĞACI YAĞI İLE TEMİZLİK NE İŞE YARAR?

Ev temizliği için kullanılan birçok kimyasal madde var. Yer temizliğinde kullanılan ürünler, mutfak tezgahı için çamaşır suyu, amonyaklı temizleyiciler… Pek çok zararlı madde, evlerde temizlik için kullanılıyor. Ancak bu ürünler akciğer hastalıklarından cilt tahrişine kadar birbirinden farklı sağlık sorununa neden olabiliyor.

Ev temizliğinde bir numara: ezber bozan temizlik yağı! Bugüne kadar kullandıklarınızı unutun…

İşte bu sebeple evlerde çay ağacı yağı kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Bu yağ sayesinde anti mikrobiyal etkiler elde edebilir, evinizi güvenle temizleyebilirsiniz.

ÇAY AĞACI YAĞI EV TEMİZLİĞİNDE NASIL KULLANILIR?

Doğal içeriğiyle temizliğin gözdesi olan çay ağacı yağının doğru kullanımını öğrenmeli ve temizliği başlamalısınız. Peki, çay ağacı yağı ev temizliğinde nasıl kullanılır, ölçüsü nasıl?

Çay ağacı yağı kullanımını ev temizliğinize dahil etmek için; bir bardak su ve yardım bardak kadar beyaz sirkeyi 10-20 damla çay ağacı yağı ile karıştırın. Bu karışımı sprey şişeyle temizlemek istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Ev temizliğinde bir numara: ezber bozan temizlik yağı! Bugüne kadar kullandıklarınızı unutun…

Ayrıca çay ağacı yağını kullanacağınız bir diğer temizlik önerimiz, diş fırçalarınızı temizlemektir. Durduğu yerde bakteri üreten diş fırçalarınızı 8 damla çay ağacı yağı damlattığınız bir bardak suyun içerisinde yarım saat bekletin, iyice durulayın.

Kaynak : acibadem.com.tr, livetobloom.com
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...