Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Evcil hayvanınızın uyku pozisyonu karakteri hakkında ipucu veriyor

Mavikadin>Keşfet>Evcil hayvanınızın uyku pozisyonu karakteri hakkında ipucu veriyor

Hayvanların davranışları konusunda uzman olan Britanyalı Prof. Peter Neville, sahibiyle uyuyan kedi ve köpeklerin en sık kullandığı 6 uyku pozisyonuna göre karakter analizi yaptı.

Evcil hayvanınızın uyku pozisyonu karakteri hakkında ipucu veriyor

Kediler ve köpekler uyuduklarında savunmasız kaldıkları için kendilerini güvende hissettikleri yerde uyurlar. Evcil hayvan besleyenlerin üçte ikisi yatağını sevimli dostlarıyla paylaşıyor. Peki evcil dostunuzun uyku pozisyonunu gözlemleyerek, onunla paylaştığınız bağ hakkında çok şey anlatabileceğini biliyor muydunuz?

Itchpet.com sitesinde yer alan bilgiye göre evcil hayvanların en sık kullandığı uyku pozisyonlarının anlamı var.

SAHİBİNİN AYAK UCUNDA UYUYANLAR

Evcil hayvanlar ve sahipleri arasında en yaygın konum diyebiliriz. Eğer evcil hayvan sahibinin ayak ucuna ilişerek bütün gece ses çıkartmadan uyuyorsa bu onun saygılı, itaat eden ve vefalı olduğunu gösteriyor. Ayrıca sahibinin huzursuz uyuduğunu anlayan sevimli dost, ona mümkün olduğu kadar yakın uyuyarak destek olmaya çalışıyordur.

SAHİPLERİNİN ARASINA GİRİP UYUYANLAR

Bu pozisyonda yatan bir evcil hayvanınız varsa bu onun güven ve sevgi isteğine işaret edebilir. Bir diğer göstergesi ise evde bir çiftle yaşıyorsa ve ikisinden birine daha fazla bağlıysa, onları birbirinden uzak tutma çabasının, sevgiyi paylaşamamasının işareti olabilir.

CENİN POZİSYONUNDA UYUYANLAR

Eğer siz cenin pozisyonunda uyurken bacaklarınızın kıvrımında uyuyan bir evcil dostunuz varsa bu onun sıcak ve güven duygusuna ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Kendilerince huzurlu olduğunu düşündükleri bu pozisyonda sanki yeniden yavru oldukları döneme dönmek istercesine tüm sorumluluğu sizin almanızı isterler ve bebek gibi uyurlar.

Evcil hayvanınızın uyku pozisyonu karakteri hakkında ipucu veriyor

SAHİBİNİN BACAKLARININ ÜZERİNDE KIVRILARAK UYUYANLAR

Evcil hayvanların en sevdiği uyku pozisyonlarından biri de sahiplerinin bacakları üzerinde kıvrılarak uyumak. Onları rahatsız edebilecek istenmeyen seslerden korunmak için bu pozisyonu tercih ederler. Kedi ve köpekler bizim duyduğumuzdan çok daha yüksek ses frekanslarını duyabilirler, bu nedenle kendilerini bacaklarımızın çevrelediği ses geçirmez, sıcak bir 'baloncuğun' içinde gibi hissettirir.

YASTIK ÜZERİNDE UYUYANLAR

Eğer kedi veya köpeğiniz yanınızdaki yastığın üzerinde hatta sizinkinde uyuyorsa bu uyanır uyanmaz sizin de uyanmanız gerektiğini beklediğine işaret ediyor. Sürekli ilgi isteyen bu sevimli dost sizi uyanır uyanmaz yalamak için bu pozisyonda yatıyor olabilir.

DÖRT PATİSİ AÇIK OLARAK UYUYANLAR

Evcil dostunuzun yatağın ortasında rahatlıkla patileri açmış vaziyette uyuyorsa, başının okşanmasından zevk aldığını gösteriyor. Dağınık şekilde yatmaları geceleri rahatsızlık olması durumunda sizinle ilgilenmeye hazır oldukları anlamına da gelir.

Evcil hayvanınızın uyku pozisyonu karakteri hakkında ipucu veriyor

'EVCİL HAYVANLA UYUMAK GÜÇLÜ BAĞIN KANITI'

Uzman hayvan davranışçısı Profesör Neville, evcil hayvanlarımızın neden bizimle aynı yatakta uyumayı seçmiş olabileceğine dair bazı bilgiler verdi:

"Açık olan şu ki, yatağı evcil hayvanlarımızla paylaşmak, birlikte hayatımızın normal bir parçası ve kedilerimiz ve köpeklerimizle aramızda giderek artan birbirine bağımlı bağın gücünün bir kanıtı.

Evcil hayvanlarımız uyku pozisyonlarını seçerken, bizi kontrol etme veya bölgeyi tekelleştirme arzusundan ziyade, genel olarak bizimle olan yakın koruma bağlarını sürdürmeye ve güçlendirmeye çalışırlar. Ancak çekiciliklerini ve bize getirdikleri sıcak faydaları, onların bireysel gece ihtiyaçlarını ve arzularını karşılamamız ve uyku alışkanlıklarımızı onlarınkine uyacak şekilde değiştirmemiz için bizi eğitmek için kullanmayı akıllıca öğreniyorlar!

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Etiyopya'dan başlayıp dünyaya yayılan lezzet yolculuğu: Kahvenin hikayesi
Keşfet
Etiyopya'dan başlayıp dünyaya yayılan lezzet yolculuğu: Kahvenin hikayesi
Milli içeceğimiz, çaydan sonra en çok tüketilen kahve, farklı tariflerle, demleme çeşitleriyle içiliyor. Sokaklarda neredeyse adım başı bir kahve dükkanının olması da bunun göstergesi. Yaşamımızın vazgeçilmez bir içeceği olan kahve, ilk olarak ne zaman bulundu? Çeşitleri nelerdir?  Kahvenin tarihi ile ilgili her şey…
Ramazan alışverişinde bütçe dostu 7 pratik alışveriş tüyosu
Keşfet
Ramazan alışverişinde bütçe dostu 7 pratik alışveriş tüyosu
Ramazan ayı ile birlikte hepimizin aklına ilk gelen şeylerden biri alışveriş oluyor. Ancak biliyoruz ki evdeki hesabı çarşıya uydurmak zor. Enflasyonist ortamda gıda ürünlerine sürekli zam geldiği düşünülürse, bütçe kontrolü daha da önemli hale geliyor. 7 pratik alışveriş tüyosuyla Ramazanda bütçeye uygun alışveriş yapmanın inceliklerini sizler için derledik.
Şık sofraya estetik katmanın formülü: En iyi runner tasarımlar
Keşfet
Şık sofraya estetik katmanın formülü: En iyi runner tasarımlar
Yemek masanız tabak, çatal, kaşık örtü gibi unsurlarla çok şık olabilir. Ama estetik bir görünüş için mutlaka yapmanız gereken bir şeyler olduğunu hissetiğiniz anda runner kurtarıcı olabilir. Tek başına sadece süslü bir kumaş parçası olarak görülse de şık bir sofraya estetik katmanın en kestirme yoludur... Peki, runner nasıl kullanılır, ne işe yarar? Runner'ı doğru bir şekilde kullanarak hafızalara kazınacak bir sofra dizaynı nasıl oluşturulur? Mavi Kadın editörünün hazırladığı rehbere göz atın..
Sonraki Haber Yükleniyor...