Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Evde Böğürtlen Marmelatı Nasıl Yapılır?

Mavikadin>Yemek tarifleri>Evde Böğürtlen Marmelatı Nasıl Yapılır?

Marmelat yapması sabır isteyen, yapımı uzun süren bir tatlıdır. Böğürtlen marmelatı nasıl yapılır? makalemizde bu marmelatı yapabilmeniz için tariflere...

Evde Böğürtlen Marmelatı Nasıl Yapılır?

Marmelat yapması sabır isteyen, yapımı uzun süren bir tatlıdır. Böğürtlen marmelatı nasıl yapılır? makalemizde bu marmelatı yapabilmeniz için tariflere yer verdik.

Böğürtlen marmelatı yapımı 1. tarif

  1. 600 gr böğürtlen
  2. 400 gr şeker
  3. 3 yemek kaşığı limon suyu

Böğürtlenleri yıkayın ve kurumasını bekleyin. Böğürtlenleri tencereye koyun ve üstüne şeker ekleyin. Yaklaşık 12 saat bekleyin (bu işlem sonunda, şekerli böğürtlen suyu göreceksiniz) Çok kısık ateşte, ara ara karıştırarak, şeker tamamen eriyene marmelatı kaynatın. 50 dakika sonra, limon suyunu ekleyin ve karıştırın. Limon suyu ekledikten 10 dakika sonra, kaseye 1 tatlı kaşığı koyup marmelat kıvamına gelip gelmediğine bakın. Marmelat hazırsa, sıcakken kavanozlara içine koyun ve kapaklarını sıkıca kapatın

Kuşburnu Marmelatının Faydaları Ve Kuşburnu Marmelatı Tarifi Tıklayınız

Böğürtlen marmelatı yapımı 2. tarif

  1. Yarım kilo böğürtlen
  2. 400 gram şeker

Böğürtlenleri iyice yıkayın. Tencereye koyup, üzerine şekeri dökün. Yüksek ateşte ara ara karıştırarak pişirin. Üzerindeki köpükleri alabilirsiniz. Kaynadıktan sonra sıcaklığı düşürün ve marmelatı kalınlaşana kadar pişirin.

Evde Siyah Üzüm Reçeli Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Gül Reçeli Nasıl Yapılır? Gül Reçelinin Sağlığa Faydaları Tıklayınız

Evde Fındık Reçeli Nasıl Yapılır? Tıklayınız

Kapari Reçeli Nasıl Yapılır? Tıklayınız

Evde Böğürtlen Marmelatı Nasıl Yapılır?

 


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...