Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Fatih Belediyesi ödüllü balkon yarışması düzenliyor

Mavi Kadın>Yaşam>Fatih Belediyesi ödüllü balkon yarışması düzenliyor

Fatih Belediyesi, Suriçi'nin en güzel balkonlarını seçmek amacıyla gerçekleştirdiği “Balkon Yarışması” başvuruları başladı.

Fatih Belediyesi ödüllü balkon yarışması düzenliyor

Fatih Belediyesi, Suriçi'nin en güzel balkonlarını belirlemek amacıyla düzenlediği “Balkon Yarışması” için başvuruları almaya başladı. 

Fatih'in görsel zenginliğini artırarak ilçeye estetik bir katkı sağlamayı hedefleyen yarışma, ilçede ikamet eden tüm vatandaşların katılımına açık olacak. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışmada, balkonların genel tasarımı, çevreyle uyumu, estetik görünümü ve işlevselliği gibi kriterler değerlendirilecek.

Fatih Belediyesi ödüllü balkon yarışması düzenliyor

YARIŞMANIN ÖDÜLÜ NE KADAR OLACAK?

Değerlendirme sürecinde, balkonlarda kullanılan bitki çeşitliliği büyük önem taşıyor. Sağlıklı bitkilerin tercih edilmesi, renklerin uyumu ve bitkilerin bakım ihtiyaçları da göz önünde bulundurulacak. Ayrıca balkonların düzenli ve bakımlı olması, saksıların, mobilyaların ve diğer aksesuarların genel uyumu da yarışmanın önemli kriterleri arasında yer alıyor.

Fatih Belediyesi ödüllü balkon yarışması düzenliyor

"VATANDAŞLARI GÜZEL UYGULAMALARA TEŞVİK ETMEK"

Fatih Belediye Başkanı Turan, yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul’un gözbebeği Fatih’imizin her yönüyle örnek, zarif ve yaşanabilir bir şehir olması için gösterdiğimiz gayretin meyvelerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Yeşil alanları artırırken, vatandaşlarımıza yönelik duyarlılık ve bilinç oluşturan etkinlikler düzenliyoruz. Balkon yarışması da bu etkinliklerden biridir. Asıl amacımız, vatandaşlarımızı güzel uygulamalara teşvik etmek ve bilinçlendirmektir,” ifadelerini kullandı.

Son başvuru tarihinin 31 Temmuz 2024 olarak belirlendiği yarışmada, birinciye 12.500 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 7.500 TL ve çeşitli ödüller verilecek.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...