Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Nesrin Ersipahi kimdir? Nesrin Sipahi ile karıştırılan Nesrin Ersipahi vefat etti.

Mavi Kadın>Biyografi>Nesrin Ersipahi kimdir? Nesrin Sipahi ile karıştırılan Nesrin Ersipahi vefat etti.

Türk Sanat müziğinin duayenlerinden Nesrin Ersipahi'nin vefat haberi ile ünlü sanatçının biyografisi merak konusu oldu. Nesrin Sipahi ile karıştırılan ünlü sanatçının vefat haberi Türk basınında yanlış anlaşıldı. Nesrin Ersipahi kimdir? İşte detaylar...

Nesrin Ersipahi kimdir? Nesrin Sipahi ile karıştırılan Nesrin Ersipahi vefat etti.

Nesrin Ersipahi dün ani gelişen bir rahatsızlık sonucunda vefat etti. Nesrin Ersipahi ile karıştırılan Nesrin Sipahi'nin ölüm haberi yalanlandı. Peki Nesrin Ersipahi kimdir? Neden vefat etti? Mavi Kadın editörü Nesrin Ersipahi ile ilgili bilgileri yazdı. 

Türk Sanat müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi hayatını kaybetti. Nesrin Ersipahi’nin ölüm heberini sanatçı Onur Akay duyurdu. Sanatçının ani gelişen bir rahatsızlık sonucunda hayatını kaybettiğini açıkladı.
Tüm haber sitelerinde bu haber Nesrin Sipahi’nin hayatını kaybettiği şeklinde yayıldı. Onur Akay daha sonra kendi sosyal medya hesabından paylaşım yaparak; “Dün vefat eden sanatçımız, Türk sanat müziğinin büyük sanatçılarından Devlet Sanatçısı Nesrin Sipahi değil, Türk sanat müziği sanatçısı Nesrin Ersipahi’dir. Vefat eden Nesrin Hanım’ın da asıl adı Nesrin Sipahi’dir ve sahnelere ilk çıktığında ‘İkinci Nesrin Sipahi’ olarak anılmıştır. Ancak karışıklıklar nedeni ile daha sonra sahne adını Nesrin Ersipahi yapmıştır. Ben yazımda bunu belirtmiştim ama isimlerin yakın olmasından dolayı, maalesef ki vefatında da editör arkadaşlarımız bir karışıklık yaşamış.” Açıklamasını yaptı. Ayrıca Nesrin Sipahi’nin menajeri Zeynep Göktürk sanatçının ölümüne dair çıkan haberleri yalanladı. 

Nesrin Ersipahi kimdir? Nesrin Sipahi ile karıştırılan Nesrin Ersipahi vefat etti.

NESRİN ERSİPAHİ KİMDİR?

Nesrin Ersipahi İskenderun’da dünyaya geldi. İskenderun Musiki Cemiyeti’ne girerek burada ilk musiki ve şan derslerini aldı. TRT Müzik Dairesi Eski Başkanı ve bestekar olan Özgen Gürbüz dahil  olmak üzere bir çok ünlü müzisyenden nota, nazariyat, usul ve repertuar dersleri aldı. Sevde Gör Gülüm adlı 12 eserlik CD ‘si  bulunan Nesrin Ersipahi’nin Alaeddin Yavaşça imzalı sertifikası bulunuyor. 
Klasik Türk Sanat müziğine yönelen sanatçının TRT denetiminden geçen, farklı radyo ve televizyon programlarında yayınlanan 29 eserlik 2 ayrı CD’si ve 2 ayrı tanıtımı bulunuyor.Nesrin Ersipahi,  bir çok yerde , konserde solist olarak sahneye çıkmıştır. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...