Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Fenomen Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in operasyonunda detaylar belli oldu! Yeni görüntüler çıktı

Mavi Kadın>Magazin>Fenomen Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in operasyonunda detaylar belli oldu! Yeni görüntüler çıktı

İstanbul merkezli düzenlenen kara para aklama ve resmi belgede sahtecilik soruşturması çerçevesinde karı koca fenomen çift gözaltına alınmıştı. Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in gözaltına alındığı operasyonun görüntü ve detayları da belli oldu.  

Fenomen Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in operasyonunda detaylar belli oldu! Yeni görüntüler çıktı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan malvarlığın değerlerini aklama, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık" suçlarına yönelik yeni bir çalışma yapıldı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında harekete geçerek dün sabah İstanbul merkezli 25 ilde eş zamanlı operasyon yaptı. 

Yapılan teknik ve fiziki takip sonunda 134 adrese gerçekleştirilen baskınlarda fenomenler Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in de aralarında yer aldığı çok sayıda şüpheli gözaltına alınmıştı. Bugün operasyonun yeni detayları belli oldu. 

Fenomen Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in operasyonunda detaylar belli oldu! Yeni görüntüler çıktı

KOZMETİK ÜRÜNDEN SELÜLİT CİHAZINA

Gerçekleştirilen operasyonda narkotik madde, yasadışı ilaç, çok sayıda fişek, nakit para, kozmetik ürün, epilasyon, popo kaldırma, bölgesel zayıflama,  sıkılaştırma cihazı, cilt bakım makinası, selülit cihazı, buhar makinası, yağ parçalama vb. medikal cihazlara el konulduğu öğrenildi. 

Fenomen olarak bilinen ve ülke genelinde kendilerinin ve franchaiselarının toplam 50 güzellik salonu olan Neslim Güngen ve İnanç Güngen'nin sahte ustalık/kalfalık belgeleri yaparak  vasıfları uygun olmayan kişilerin iş yeri açmalarına aracılık ettikleri öğrenildi.
Bunun yanında sahte CE belgeleri düzenleyerek herhangi bir UTS kaydı olmayan, yönetmeliğe aykırı ürettikleri cihazlarla ülke genelinde toplam 44 ayrı Taksirle Yaralama suçuna sebep oldukları, açık kaynaklarda benzer içerikli 746 şikayetin bulunduğu dolandırıcılık suçundan elde edilen suç gelirini diğer bayilerle yapılan anlaşmalar esnasında muvazaalı taşınır ve taşınmaz devirleri üzerinden aklamaya yönelik eylemlerde bulundukları ortaya çıktı. 

Fenomen Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in operasyonunda detaylar belli oldu! Yeni görüntüler çıktı

Gerçek olmayan kalfalık belgelerini 2 bin TL ücretle Ankara’daki sahte belge yapan kişiye hazırlatarak franchaiselarına 20 bin liraya sattıkları MEB, Halk Eğitim kurumlarla yapılan yazışmada franchaise’ların çoğunun sistemde kayıtlarının olmadığı, ürün takip sistemi Sağlık Bakanlığı ile yapılan yazışmada UTS veri tabanına kayıtlı ürünlerin yer almadığı, sahte üretilen CE belgelerinin teknik dosya ve test süreçlerine haiz olmadığı belirlendi. 

Fenomen Neslim Güngen franchaiselarından hizmet aldığı sırada olumsuz etkilenen müşterilerin şikayeti üzerine taksirle yaralamadan işlem yapan franchaiseların, yasadışı makine satışı yapan Gürgen’in aleyhine dolandırıcılık müştekisi oldukları ortaya çıktı. 
Marketten alınan nemlendirici kremlere N.G. etiketi basılarak kolajen ip tedavisi, gençleştirme ipi vb. adlar altında pazarlama yapıldığı ve müşterilerin bu sayede dolandırıcılık mağduru olduğu anlaşıldı.

Neslim Güngen ve İnanç Güngen'in yönettiği şirketler arasında gerçeğe aykırı sözde ticari faaliyetlere konu sahte fatura kesildiği, şirketlerin hesap hareketlerinin toplam hacminin 1.5 Milyar TL olduğu bu olağan akışa aykırı hareketliliğin suç üzerinden elde edilmiş gelirin aklanmasına yönelik olduğu ortaya çıktı. 

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...