Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

Mavi Kadın>Moda>Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

Elmaslarla süslenmiş, timsah derisiyle yapılmış ve özel tasarım çantalar kadınlar dünyasında lüksü temsil ediyor. Bu çantalar sadece moda dünyasının değil, aynı zamanda koleksiyoncuların ve sanatseverlerin de ilgisini çekiyor. İşte dünyanın en ünlü markaların imzasını taşıyan, tasarımları ve rekor kıran fiyatlarıyla dikkat çeken çantalar…

Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

Küresel pazar araştırma şirketi Data Bridge'e göre lüks el çantası pazarı değerinin 2029 yılına kadar 42 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Ünlü moda markaları çanta tasarımları konusunda koleksiyonerlere daha fazla hitap eden çantaları sınırlı sayıda piyasaya sürüyor. Bu çantalar timsah derisi kaplamalar ve pırlanta süslemelerle dikkat çekiyor.

MOUAWAD 1001 NIGHTS DIAMOND

Dünyanın en pahalı çantası unvanını taşıyan bu çanta 4 bin 517 adet elmas ile tasarlandı. Toplamda 381.92 karatlık bir elmas ağırlığına sahip olan bu çanta, 10 uzman zanaatkar tarafından yaklaşık 8 bin 800 saatlik bir çalışma sonucu üretilmiştir. Robert Mouawad tarafından tasarlanan bu muhteşem çanta, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir ve 3.8 milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahiptir.

Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

FENDI SELLERIA

Fendi'nin imzasını taşıyan bu çanta, parlak renkleri ve karmaşık detaylarıyla dikkat çeker. Fendi Selleria çantanın fiyatı ise 38 bin dolar.

HERMES ALLIGATOR CONSTANCE

Timsah derisinden yapılan Constance çantasının fiyatı 13 bin 200 dolardır.

HERMES KELLY ROSE GOLD

Hermès ve mücevher markası olan Pierre Hardy tarafından tasarlanan çanta  yaklaşık 1,160 elmas içerir.  Sadece 12 adet üretilen bu çantanın üç farklı çeşidi vardır. Bu çanyanın net değeri 2 milyon dolardır.

Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

LANA MARKS CLEOPATRA CLUTCH

Cleopatra Clutch, başlangıçta Oscar Ödülleri'ne katılan ünlüler için tasarlanmıştır. Kuzey İtalya'da bulunan bir grup zanaatkar tarfından tasarlanan bu çantalar doğal pembe elmaslar, mavi elmaslar ve diğer değerli taşlar gibi nadir mücevherlerle süslenmiştir. değeri 400 bin dolardır.

NILOTICUS CROCODILE HIMALAYA BIRKIN

Hermès Himalaya Birkin çanta, dünyanın en nadir çantalarından biri olarak kabul edilir. Niloticus Crocodile Himalaya Birkin çantası, 500 bin dolardır.

Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

HERMES EXCEPTIONAL COLLECTION SHINY ROGUE H POROSUS CROCODISE 30 CM BIRKIN

Hermès'in başka bir tasarımı olan bu çanta dünya tarihindeki en pahalı çantalar arasındadır. Hermès Exceptional Collection Shiny Rouge H Porosus Crocodile 30cm Birkin çantası, 203.150 dolara satılmaktadır.

Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

MOREAU PARIS DILIGENCE CROCODILE SATCHEL

Moreau Paris Diligence  büyük bir cep ve iki küçük yan cep ile öne çıkıyor. Çantanın kulpları timsah derisi ile kaplıdır. Fransa'da üretilen çantanın fiyatı 44 bin dolardır.

OSCAR DE LA RENTA

Oscar De La Renta'nın kutu çantasının fiyatı 9 bin 900 dolardır.

LEIBER PRECIOUS ROSE

El yapımı bir çanta olan Leiber Precious Rose, tek örneğe sahiptir. Lüks çanta 1.106 elmas, 1.169 safir ve 800 turmalin ile süslenmiştir ve 92.000 dolara satılmaktadır.

Fiyatlarıyla efsaneleştiler: Dünyanın en pahalı çantaları!

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Zeynep Ulukut
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...