Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Funda Eryiğit ve Berkun Oya’nın bebeklerinin cinsiyeti belli oldu

Mavikadin>Magazin>Funda Eryiğit ve Berkun Oya’nın bebeklerinin cinsiyeti belli oldu

Oyuncu Funda Eryiğit ve Berkun Oya çifti, bebek haberiyle gündeme oturmuştu. Ünlü çift, bebekten önce henüz yapmadıkları düğünlerini yapmaya hazırlanıyor. Gelen haberlere göre bebeklerinin cinsiyeti de belli oldu.

Funda Eryiğit ve Berkun Oya’nın bebeklerinin cinsiyeti belli oldu

Bir süre önce bebek haberiyle gündeme gelen oyuncu Funda Eryiğit ile yönetmen Berkun Oya, 2 yıldır devam eden hayat arkadaşlığını düğünle mutlu sona bağlamak istiyor.

GALATA'DAN TAŞINIYORLAR

Gelen haberlere göre ünlü çift Galata'da bulunan evlerinden taşınma kararı aldı. Daha önce düğün yapıp burada yaşamaya karar veren çift, bebek haberiyle Beykoz'da bahçeli bir eve geçmek için çalışmalara başladı. Beykoz'dan bir villa satın alan ikili, evi dekore ettirmeye başladı bile. Kısa zaman içinde düğünü de yapmak isteyen ikili, daha sonra bebeklerini bekleyecek.

BEBEKLERİNİN CİNSİYETİ BELLİ OLDU

Funda Eryiğit ve Berkun Oya çiftinin doğacak bebeklerinin erkek olacağı öğrenildi. İkiliden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı ancak yakın çevreleri mutlu haberi duyurdu.

FUNDA ERYİĞİT KİMDİR?

Funda Eryiğit 6 Kasım 1984 yılında Zwolle, Hollanda'da doğdu. Türk oyuncudur.

Aslen Samsun Bafralıdır. Çerkes ve Gürcü kökenlidir. Kadir Has Anadolu Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden, sonra da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun 2012-2013 sezonunda sahnelediği Sessizlik adlı oyundaki performansıyla 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde "müzikal/komedi dalında en iyi kadın oyuncu" ödülünü aldı. Ayrıca 17. Afife Tiyatro Ödülleri'nde "en iyi kadın oyuncu" dalında aday oldu.

2019 yılında Craft Tiyatro'da sahnelenen Fotoğraf 51 adlı oyunda "Rosalind Franklin" karakterini canlandırdı. Oyundaki performansıyla 23. Afife Tiyatro Ödülleri'nde "yılın en başarılı kadın oyuncusu" ödülünün sahibi oldu.

2016 yılında Poyraz Karayel dizisine 3. sezonundan itibaren dâhil oldu. 1 Ocak 2021'de FOX'ta yayın hayatına başlayan Son Yaz dizisinin 1. sezonunda "Canan Kara" karakteriyle rol aldı.

Sinema
Yıl                           Yapım    Rol    Notlar
2008                       İş Arıyoruz    Aslı    Yardımcı oyuncu
2010                        Ev    Yeşim
2015                       Limonata    Nihal
2015                       Eksik    Melek
2015                       Yok Artık!    Figen
2016                       Tereddüt    Şehnaz    Başrol oyuncusu
2016                       Sürgün Türküleri:   Yılmaz Güney    Anlatıcı
2017                      Söz Uçar        Kısa film
2017                      Kulis    Canan/Zühre
2018                      Aden    Aras    Başrol oyuncusu
2020                      9,75    Serap
2021                     Diyalog    Yönetmen
2021                     Dört Duvar    Aral    
Yakında                Ölü Mevsim    

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...