Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Google'dan kadınların çok hoşuna gidecek efsane özellik

Mavikadin>Tekno kadın>Google'dan kadınların çok hoşuna gidecek efsane özellik

Google'ın yapay zekalı sohbet programı Bard, fotoğraftaki bir nesneyi tanımlama yeteneğine kavuştu. Örneğin bir elbisenin, rujun, ojenin ya da başka bir ürünün markasını ya da modelini öğrenmek için kullanabileceksiniz. Üstelik tamamen ücretsiz.

Google'dan kadınların çok hoşuna gidecek efsane özellik

İnsanlara günlük hayattaki birçok işinde asistanlık etmesi için tasarlanmış "üretken yapay zeka" diye bilinen sohbet botlarının sayısınde her geçen gün artış kaydediliyor.

Bu alanda öncü isimlerden ABD merkezli OpenAI şirketi, ChatGPT programıyla kullanıcılarına hizmet verirken, Google da 'Bard' adlı yapay zeka sistemiyle sahnede bulunuyor. Google'ın yaptığı güncellemelerle sürekli olarak gelişme kaydeden Bard, önemli bir özelliği daha bünyesine kattı.

'HEY BARD, BU RUJ KAÇ NUMARA?'

Android Police sitesinin haberine göre, artık yüklenen fotoğrafları gerçek zamanlı olarak analiz edebiliyor, tanımlayabiliyor ve belirli bir istem doğrultusunda tepki verebiliyor. Hatta "bu görselden hiçbir şey anlaşılmaz ki" denilen noktada bile inanılmaz sonuçlar üretiyor.

Örneğin bir arkadaşınızın çantasında görüp çok beğendiğiniz bir rujun markasını, modelini ve numarasını öğrenmek istediğinizde bu özelliği kullanabilirsiniz.

Bard ile konuşmak için öncelikle bard.google.com adresinde Google hesabınızla oturum açmanız gerekiyor. Ardından metin yazma bölümündeki "Resim ekle (+)" butonuna tıklayıp, cihazınızın galerisindeki fotoğrafı yüklüyorsunuz ve daha sonra sormak istediğiniz soruyu giriyorsunuz.

Google'dan kadınların çok hoşuna gidecek efsane özellik

Yapay zeka, görseli internet ortamında tarayarak, içeriğiyle ilgili bilgileri karşınıza çıkarıyor. Tabii bazen eksik, hatalı ya da birbirini tekrarlayan bilgi verdiğini de unutmamak gerekiyor. Bu nedenle özellikle ölüm-kalım meselesi gibi durumlarda temkinli olmakta yarar var.

Bard'ı bir rujun bilgilerini öğrenmek için kullanabileceğiniz gibi, herhangi bir elbisenin markasını ya da kumaş detaylarını da ona sorabilirsiniz. Ya da bir matematik işlemini yaptırırken, evde düşük bütçeyle limonata yapımı gibi konularda yardım alabilirsiniz. Yani 10 parmağında 10 marifet...

'GOOGLE ARAMA' MOTORU DA YAPAY ZEKALI OLDU

Bard'a ek olarak Google, Arama motorunu da yapay zekayla donattı. Artık kullanıcılara sordukları bir soru hakkında sade ve temiz bir anlatım diliyle cevap verebiliyor, yazılan metinlerden görüntü üretebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyor. Ancak bu özellik şimdilik ABD'de kullanılabiliyor.

CHATGPT'DE ÜCRETLİ

Fotoğraftaki nesneyi tanımlama özelliği bir diğer yapay zeka botu ChatGPT'de aylık 20 dolara satılıyor, ancak Google bu imkânı kullanıcılarına bedava sunuyor.

Kaynak : Android Police, Mavi Kadın
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...