Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Göz altı ışık dolgusu nedir? Zararlı bir işlem mi? Kimler yaptırmamalı? Göz altı ışık dolgusu ile ilgili merak edilenler...

Mavi Kadın>Güzellik>Göz altı ışık dolgusu nedir? Zararlı bir işlem mi? Kimler yaptırmamalı? Göz altı ışık dolgusu ile ilgili merak edilenler...

Göz altlarınızda geçmeyen morluklarınız ve koyu halka görünümü varsa, bunlardan en hızlı yolla kurtulmak istiyorsanız yüzeysel önlemler yerine tek etkili çözüm göz altı ışık dolgusu oluyor. Bu işlem, basitçe göz altlarındaki kemik dokunun üzerine uygulanıyor ve koyu renkli damarların oluşturduğu etkiyi azaltıyor.

Göz altı ışık dolgusu nedir? Zararlı bir işlem mi? Kimler yaptırmamalı? Göz altı ışık dolgusu ile ilgili merak edilenler...

İnsanların yüzlerine baktığımızda göz ve burun ilk dikkat ettiğimiz organlar olarak karşımıza çıkar. Özellikle kişinin yorgun olup olmadığı ya da yaşı gibi unsurları gözlerinden anlarız. Göz kırışıklıkları ve göz altı morlukları ne kadar azsa yüz güzelliği de bir o kadar ortaya çıkar.

Göz çevresinde, özellikle de alt bölgede meydana gelen morluklar, kırışıklıklar ve torbalar yüze oldukça yorgun bir görünüm sunar. Bu durum kişiyi zamanla rahatsız eden bir durumdur. Fakat göz altı ışık dolgusu ile artık halledilemeyecek bir sorun değil. Gelişen teknoloji ile uygulanan ışık dolgusu kişiye istediği diri görünümü veriyor.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR? 

Koyu halkalı göz altlarınız varsa tercih edebileceğiniz göz altı ışık dolgusu tekniği son yıllarda geliştirilen ve sıklıkla uygulanan dolgu işlemlerinden biridir. Dolgunun içeriği çeşitli vitaminler ve minerallerle zenginleştirilmiş hiyalüronik asitten oluşur. İçerik olarak diğer dolgularla aynı olmasına karşın, uygulama alanı göz altları olduğu için etkisini gösterir ve aydınlık bakışlar sağlar. 

Bu işlem ile göz altındaki damarların oluşturduğu koyu görünüm azaltılır ve daha eşit bir cilt tonu elde edilir. Geçmeyen morluklarınız varsa ve hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız yüzeysel önlemler yerine tek etkili çözüm göz altı ışık dolgusudur. 

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU ZARARLI MI?

Son zamanlarda tüm dünyada popülerleşmiş ışık dolgusu, genelde 25 yaşından sonra yaptırılmaya başlanan bir işlemdir. Özellikle de göz altı torbaları ve morlukları olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir işlem diyebiliriz.

Kimi zaman cilt bakımını ne kadar düzenli yaparsak yapalım, yaşlanma gibi faktörlerin önüne geçemeyiz. Aynı zamanda sadece yaş almak değil, genetik sebepler de göz altında oluşan problemlere neden olur. Bu tür durumlarda göz altı ışık dolgusu uygulamaları yaptırarak daha hoş bir görünüm elde etmeniz mümkün. Üstelik cilde zarar veren bir işlem de değil. Aksine cilt dokusunu aydınlatarak olumsuz durumları ortadan kaldırmaya yarayan bir işlemdir.  

Göz altı ışık dolgusu nedir? Zararlı bir işlem mi? Kimler yaptırmamalı? Göz altı ışık dolgusu ile ilgili merak edilenler...

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU İŞE YARIYOR MU?

Göz altına uygulanan ışık dolgusu yapılan her bireyde etkili olan bir işlemdir. Eğer göz altlarınızda morluklar ve kırışmalar varsa yapılacak ilk işlemlerden biridir. Bunun dışında göz altı torbalarına da iyi gelen bir dolgudur. Göz altı problemlerinden kurtulmak için sadece bakım yapmak ve krem sürmek yeterli değildir. Kimi zaman dolgu gibi ufak dokunuşlar gerekebilir. Işık dolgusuise tam da bu tür durumlar için uygulanan etkili bir işlemdir.  

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NE KADAR KALICI?

Bazı estetik uygulamalar kalıcı olurken medikal bazı işlemler geçici olabiliyor. Dolgu işlemi ise süreli bir işlemdir. Ameliyat altında uygulanan işlemler gibi uzun süreli bir kalıcılığı yoktur. Fakat göz altı ışık dolgusu işlemi en az 6 ay kalıcı bir işlemdir diyebiliriz.

Ortalama 12 ay sürebilen ışık dolgusu bu süre zarfında tüm kapatıcılarınızı atmanızı sağlayacak. Ayrıca kalıcılığın 6 aydan 18 aya kadar artırılması için birkaç seans uygulanabilir. Seans sayısı işlemi yapacak olan uzman tarafından belirlenir. Senede bir kere yenilendiği takdirde göz altındaki morluk ve kırışıklıklar eski haline dönmez. 

Göz altı ışık dolgusu nedir? Zararlı bir işlem mi? Kimler yaptırmamalı? Göz altı ışık dolgusu ile ilgili merak edilenler...

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU KİMLERE YAPILMAZ?

Dolgu işlemi yaşlanma ve genetik faktörler yüzünden cilt problemleri yaşayan kişilere yapılan bir işlemdir. Bazen de çok zayıf ya da çok kilolu olma gibi durumlarda da tercih edilen medikal bir işlemdir. Bu dolgu göz altında problem yaşayan ve genetik sebeplerden kurtulamayan kişiler için uygundur. Reşit olmayan kişilerin hala gelişimi devam ettiği için tavsiye edilmez. Bunun dışında göz çevresi hassas olan ve yanık yaraları olan kişilere de dolgu işleminin yapılması doğru değildir. Göz altı ışık dolgusu ile uykusuzluk, yorgunluk, az su tüketimi gibi durumlarda oluşan göz altı sorunlarınızı tek bir hareketle yok edecek, aydınlık bir cilt görünümü kazandıracaktır.

Kaynak : Mavi Kadın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...