Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Göz altı morluk ve şişliklerini 1 günde geçiriyor! Yalnızca 3 malzeme ile göz altlarını kaymak gibi yapıyor!

Mavi Kadın>Güzellik>Göz altı morluk ve şişliklerini 1 günde geçiriyor! Yalnızca 3 malzeme ile göz altlarını kaymak gibi yapıyor!

Yorgunluk, uykusuzluk, stres ve genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı göz altlarında koyu halkalar, morluklar ve torbalanmalar meydana gelebiliyor. Bunlar bende var diyorsanız üzülmeyin! İşte öğütülmüş kahve ile göz altı morluk ve şişliklerini gideren maske tarifi:

Kahve, aloe vera jel ve gül suyu karışımı göz altı morluklarına iyi gelecektir.
Kahve, aloe vera jel ve gül suyu karışımı göz altı morluklarına iyi gelecektir.

Göz altlarında morluk ve torbalanmalar yaygın görülen bir cilt sorunu. Yalnızca yaşlılar değil gençler de bu dertten muzdarip. Dolgu, lazer vb. teknikler ile bu problemlere çözüm bulmak mümkün olabiliyor. Ancak bu gibi uygulamaların bir sürü de yan etkisi söz konusu. En güveniliri doğal yollara başvurmak! İşte 1 günde göz altı morluk ve torbalarını geçiren doğal kürler:

KAHVE İLE GÖZ ALTI MORLUK VE TORBALARINA DOĞAL ÇÖZÜM

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı öğütülmüş kahve. (kuruyemişlerden çektirebilirsiniz)
  • 3 tatlı kaşığı aloe vera jeli. (Kozmetikçilerden satılıyor)
  • 1 yemek kaşığı gül suyu.

Bir kasede yukarıdaki malzemeleri karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz altlarınıza ve çevresine uygulayın. Hafif bir masaj yapın, ardından 20 dakika bekletin. Daha sonra soğuk suyla iyice yıkayın ve badem yağı ile göz çevrenizi nemlendirin. Her gün bu maskeye devam edin. Hem erkekler hem de kadınlar için, hamile, emziren kadınlar için de uygundur. Bu maskede yer alan Aloe vera cilt için faydalı çok değerli antioksidan ve vitaminler içeriyor. Yalnızca göz altı torbalarına iyi gelmekle kalmıyor cilt tonunu eşitliyor, yaşlanma etkileriyle savaşıyor. Maskede bulunan gülsuyu ise kökeni eski Mısır’a dayanan bir güzellik iksiri. Göz altı bölgesini aydınlatıyor, koyu halkaları gidermeye yardımcı oluyor.

BEBE YAĞI İLE GÖZ ALTI TORBA, KOYU HALKALAR VE KIRIŞIKLIKLARI GİDEREN MASKE TARİFİ

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bebek yağı.
  • 2 yemek kaşığı süt.
  • 2 yemek kaşığı portakal suyu.
  • 1 tatlı kaşığı doğal bal ekleyin.

Bir kasede tüm malzemeleri karıştırın. Blenderla da karıştırabilirsiniz. Tarifi günde iki kez kullanabilirsiniz. Halka şeklinde makyaj temizleme pamuğunu makasla ortadan ikiye kesin, bu karışıma batırın ve ardından göz altlarına koyun.15 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın ve nemlendirin. Maskede yer alan bal göz altındaki koyu halka ve şişliklerin görünümünü hafifletiyor, süt göz altı morlukları dahil birçok cilt sorununa doğal çözüm oluyor, portakal suyu C vitamini açısından zengin içeriği sayesinde göz altı morluk ve şişliklerine şifa oluyor.

Göz altı morluk ve şişliklerini 1 günde geçiriyor! Yalnızca 3 malzeme ile göz altlarını kaymak gibi yapıyor!

GÜL SUYU GÖZ ALTI MORLUK VE KIRIŞIKLARDAN KURTULUN!

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı gül suyu.
  • 1 yemek kaşığı badem yağı.
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı.

Bir kasede bu malzemeleri iyice karıştırın.

Halka şeklinde makyaj temizleme pamuğunu makasla ortadan ikiye kesin, bu karışıma batırın ve ardından göz altlarına koyun.20 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın ve nemlendirin. Her gün buna devam edin.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...