Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Güldür Güldür'ün Bilal'i Onur Buldu kimdir? Onur Buldu dizi ve filmleri

Mavi Kadın>Biyografi>Güldür Güldür'ün Bilal'i Onur Buldu kimdir? Onur Buldu dizi ve filmleri

Show TV'de ekrana gelen kahkaha tufanı Güldür Güldür'e Ecem Erkek'in dönme kararının ardından skeçlerdeki sevilen partneri Onur Buldu'dan da bir haber geldi. Onur Buldu, sosyal medya hesabından Güldür Güldür'ün yeni sezonunda yer alacağının sinyalini verdi. Peki Onur Buldu kimdir, kaç yaşında? Onur Buldu boyu ve kilosu ne?

Güldür Güldür'ün Bilal'i Onur Buldu kimdir? Onur Buldu dizi ve filmleri

Onur Buldu, Güldür Güldür'de Bilal karakteri ile hafızalara kazınmış, liseli, zengin adam ve küçük Bilal tiplemeleri ile öne çıkmıştı. Onur Buldu'dan hayranlarını sevindirecek haber geldi. Ecem Erkek'in ekibe dönme kararının ardından Buldu, sosyal medyada Güldür Güldür ekibinin paylaşımına "Canım şöyle bir kişilik yer açsak be" diye yorum yapınca, Ecem Erkek de bu yoruma "E bir kişilik yer de ben isterim" cevabını vererek geri dönüşünü bildirdi.

ONUR BULDU YAŞI, BOYU, KİLOSU

 • Adı: Onur Buldu
 • Doğum tarihi: 4 Ağustos 1982
 • Doğum yeri: İzmir
 • Yaşı: 41
 • Mesleği : Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu
 • Burcu: Aslan
 • Boyu: 1,68 cm
 • Kilosu: 63 kg
 • Saç rengi: Siyah
 • Göz rengi: Kahverengi
 • Instagram adresi: @onurbuldu

Güldür Güldür'ün Bilal'i Onur Buldu kimdir? Onur Buldu dizi ve filmleriFotoğraflar: Instagram/onurbuldu

ONUR BULDU KİMDİR?

Onur Buldu, 4 Ağustos 1982 tarihinde İzmir'in Bergama ilçesinde doğdu. Buldu,, Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Annesi ebe hemşiredir, babası ise öğretmendir. Aile tarafı aslen Tunceli, Mazgirtlidir. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümünde lisans eğitimi aldı. Daha sonra İzmir Devlet Tiyatrosu'nda görev alarak Keşanlı Ali Destanı isimli oyunda rol aldı. Ardından İsranbul'a yerleşti.

ONUR BULDU KARİYERİ VE GÜLDÜR GÜLDÜR SHOW

2005 yılında Organize İşler adlı filmle profesyonel kariyerine adım attı. Daha sonra ise, birçok dizi, internet ve sinema yapımında rol üstlendi. Onur Buldu, Güldür Güldür Show isimli eğlence programında Bilal Koçyiğit adlı karakter ile 9 yıl boyunca seyirci karşısına çıktı.

Güldür Güldür'ün Bilal'i Onur Buldu kimdir? Onur Buldu dizi ve filmleri

ALO ENGİN!

Onur Buldu, özellikle zengin iş insanı Bilal'i oynadığı rolü ile çok beğenildi. Sahneye 'Alo Engin!, Sana telefon alacağım!" gibi repliklerle adımını atan Bilal, seyirciler tarafından alkış aldı. Güldür Güldür'e veda etmeden önce zengin iş insanı Naime ile sevgili olması da izleyenleri ayrıca mutlu etmişti. İkili arasındaki liseli karakterlerindeki uyum bu rolde de ortaya çıkmıştı.

Güldür Güldür'ün Bilal'i Onur Buldu kimdir? Onur Buldu dizi ve filmleri

ONUR BULDU ÖZEL HAYATI

Onur Buldu, 2020 yılında Duygu Kozoğlu ile evlendi. İngilizce öğretmeni olan eşi ile Masal isimli kızları 2022 yılında dünyaya geldi. 

 

Kaynak : Mavikadın, Vikipedi
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...