Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Güneş burcu nedir, nasıl hesaplanır? Güneş burçları neyi temsil eder?

Mavi Kadın>Yaşam>Güneş burcu nedir, nasıl hesaplanır? Güneş burçları neyi temsil eder?

Burçlar her zaman merak ettiğimiz konulardan biri. Ay burcu, Güneş burcu, yükselen ve alçalan burçlar derken kafamızı karıştıran çok fazla detay var. Peki, Güneş burcu derken ne kastediliyor? Güneş burcu nasıl hesaplanıyor?

Güneş burcu nedir, nasıl hesaplanır? Güneş burçları neyi temsil eder?

Farklı parametrelere bağlı olarak burç türleri vardır. Güneş burcu, ay burcu, yükselen burç, alçalan burç gibi türlerden Güneş burcu, en çok araştırılanlardan.

Burçlar hakkında birkaç yazı okumuşsanız veya televizyon programlarına denk gelmişseniz kesinlikle gezegenlerin burçlar üzerine etkilerini görmüşsünüzdür. İşte bu tarz gezegen burçları genel olarak etkilenmiş oldukları gök cismine bağlı anılır.

Bazı gök cisimleri ise bütün burçları etkisi altına alabilir. Bu gök cismine örnek vermek gerekirse; Güneş yerinde bir örnek olur.

Güneş burcu kişinin doğum haritasının oluşmasında oldukça büyük bir rol üstlenir. Bundan dolayı oldukça fazla bilinir ve burçları takip edenler için neredeyse hayati bir öneme sahiptir. Peki, Güneş burcu neyi temsil eder? Güneş burcu nasıl hesaplanır?

Söylenenlere göre Güneş burcu doğan kişinin kişiliğini doğrudan etkiler. Tabii ki buna inanıp inanmamak size kalmış. Fakat burçlara inanan kişiler buna gerçekten de büyük bağlılık gösteriyor ve insanların kişiliklerinin gerçekten de Güneşin hareketlerine göre oluştuğunu düşünüyor. Bunun yanında doğum haritasına etkisinin büyük olduğu ve bu etkilerin hayatın büyük bir kısmında hissedildiği biliniyor.

Astrolojide Güneşin yeri oldukça başkadır. Bundan dolayı Güneş burcu son derece önemlidir. Güneş Astrolojide insanların benliğini ifade eder. Bundan dolayı Güneş burcunun insanı insan yapan burç olduğuna inanılır.

Aslan burcu güneşin himayesinde olan burçtur. Bundan dolayı Güneşin olduğu yerde Aslan burcu, Aslan burcunun olduğu yerde de Güneş gezegeni yer alır. Astrolojide Güneşi anlamak için Aslan burcunu irdelemek gerekir. Tıpkı ay gök cismini anlamak için yengeç burcuna bakıldığı gibi.

Güneş burcunuz kişiliği doğrudan etkileyen burcunuzdur. Ne söylediğiniz ne giydiğiniz, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınız… Kısacası sizi siz yapan her şey bu burcunuza ait olan şeylerdir. Bundan dolayı burcunuzu doğru ve kesin bir şekilde öğrenmeniz yararınıza olur.

GÜNEŞ BURCU NEYİ GÖSTERİR?

Bu burcu duyan ve kişiliği doğrudan etkilediğini öğrenen kişiler genellikle neyi simgelediğini de merak eder. Burçlar her zaman bizlere bir şeyler anlatır ve insanların bir kısmı da burçların anlattığı bu gizemleri bilmek ve çözümlemek ister.

Güneş burcu bizlere karakterimizin temel taşlarını bildirir. Nasıl bir kişiliğe sahip olduğumuzu anlatmaya çalışır. İnsanlar genellikle ‘Senin şu özelliğini ne yapsak değiştiremiyoruz!’ diyerek birbirlerine hayıflanırlar. İşte Güneş burcu bizlere kişiliğimizin değişmeyen noktalarını anlatır. Onu doğru bir şekilde çözümleyen kişiler en azından kendiyle barışık olabilme fırsatını yakalar.

Bu sayede insanlar onun o özelliğini keşfetmeden ‘Benim şu özelliğim var ve insanlar ne yaparsa yapsın değişmiyor.’ diyebilme özelliğini kazanır. Bu şekilde anlatıldığı zaman basit bir durum gibi gelse de yeni tanıştığınız veya hâlihazırda ilişkiniz olan insanlar bu hareketinizi takdir eder ve size ona göre yaklaşır.

Tabii ki bu her zaman kötü bir özellik olacak diye bir şey yok. Bazen kişilerin değişmeyen özellikleri son derece iyi özelliklerdir. Zaten bu özelliklerini değiştirmek istemediklerinden ötürü çok fazla hayıflanma olmaz.

GÜNEŞ BURCU HESAPLAMA

Tüm bu bilgiler ışığında Güneş burcu nasıl hesaplanır, bu kodudBu burç türü hakkında bilgi sahibi olan kimseler nasıl hesaplayacağı konusunda da bir şeyler bilmek isterler. Günümüz artık internet çağıdır. İnternet üzerinde yapacağınız basit bir arama sonucunda Güneş burcu hesaplayabileceğiniz sitelere ulaşmanız mümkündür.

Siteler burcunuzu hesaplamak için sizden bazı bilgiler talep ederler. Bu bilgiler arasında isminiz, doğdunuz şehir, doğum tarihiniz ve saatiniz (dakikasıyla birlikte) istenmektedir. Doğum saatinizi bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Çoğu sitede ‘bilmiyorum’ seçeneği de yer almaktadır.

GÜNEŞ BURCU ÖZELLİKLERİ NELER? NEYİ TEMSİL EDER?

Güneş burcu, doğum tarihimizle belirlenen burcumuzdur. Peki, Güneş burcu neyi temsil eder biliyor musunuz?

Milliyet’in haberine göre; Güneş burcunun bilincimizi temsil ettiği, Ay burcunun ise, bilinçaltını temsil ettiğini söyleniyor. Kişinin doğum tarihi ve yerine göre hesaplanan Ay burcu ortalama olarak 2.5 günde bir değişiyor. Güneş burcuysa ortalama 4 haftada bir değişiyor.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...