2023-01-25 17:54:15 | Son Güncelleme : 2023-03-10 13:57:37

Güzel görünmek isterken komik duruma düşürüyor: Modanın kurbanı olmayın! Giyime dair yanlış bilinen 5 şey…

Güzel giyinip, şık olmayı hepimiz isteriz. Ancak giyinmek bir illüzyondur ve belli kuralları vardır. Bedenimize uygun olmayan ve kendimize yakışmayan kıyafetleri sırf trend olduğu için giymek bariz moda hataları yapmamıza sebep olabilir.

Kısa boyluysanız monokrom (tek renk) giyinmek olduğunuzdan daha kısa görünmenize yol açar.
Kısa boyluysanız monokrom (tek renk) giyinmek olduğunuzdan daha kısa görünmenize yol açar.

Güzel görünmek isterken komik duruma düşmek, vücuda uygun giyinmemek ya da yaşa uygun kıyafet seçememek kadınların en büyük korkusu. Öyle ki, giyime dair hayat kurtaran ama yanlış bilinen kurallar, zayıf görünmek isteyen birinin kilolu görünmesine bile neden olur. Sen de aynada kendini mutlu hissetmek istiyorsan bu hataları yapmamalısın. İşte kadınların giyim konusunda doğru bildiği 5 yanlış:

GİYİME DAİR DOĞRU BİLİNEN 5 YANLIŞ

Güzel görünmenin temel kuralı doğru giyinmek. Herkes kendi vücut özelliklerini bilerek buna uygun giyinirse şık ve çekici görünmeyi yakalayabilir.

Monokrom (tek renk) giyim kısa boylu kimseleri olduğundan uzun gösterir. (YANLIŞ)

Kısa boyluysanız monokrom giyim aksine olduğunuzdan daha kısa görünmenize yol açar. Doğrusu; ton sür ton giyim kişiyi her zaman olduğundan uzun gösterir.

İçine tam sığdığınız kıyafet sizin için doğru beden. (YANLIŞ)

Kıyafet giydiğinizd vücudunuzun içinde rahat ettiği beden sizin doğru bedeniniz. Bedeninize dar olan bir giysi giydiğinizde bu dışarıdan belli olur. Potluklar, katlanmalar yaşanır. Ayrıca üstüne de kendinizi zorla o bedene sığdırıyormuşsunuz düşüncesini ortaya koyar ve olduğunuzdan daha kilolu görünmenize neden olur.

Son dönemlerde olan kapsül gardırop akımı. Bu akıma göre herkesin dolabında benzer temel parçalar olmak zorunda. (YANLIŞ)

Kapsül gardırop kişinin karakterine, hayatına, vücuduna ve vermek istediği mesajlara hizmet etmeli. Örneğin kimi için siyah bir blazer kurtarıcıyken kimi için eksoeli bir blazer kurtarıcı bir parça.

Gizlemek istediğiniz bölgeleri bol giyinerek saklayın. (YANLIŞ)

Vücuda yakın kesimler kullanmak kişinin olduğundan daha zayıf görünmesini sağlar. Artı olarak avantajlı bölgelerinizde dikkat çekici detaylar kullanmak (kemer, aksesuar, desen, renk, dekolte gibi) bütün ilgiyi o bölgeye çekmenizi sağlar.

Gümüş ve altın aksesuar aynı anda takılmaz. Takılar aynı model olmalı. (YANLIŞ)

Takı konusunda da çeşitlilik fikri ağır basıyor. İnci kolyelerle elmas küpe takmanın hiç sakıncası yok. Gümüş ve altın takıları bir arada kullanabilirsiniz.  Sadece metal kelepçe bileziklerle romantik incileri aynı anda kullanmak hata olur.

Mavi Kadın
En Çok Okunanlar
Moda
|
31 Ekim 2022 - 16:19
Sosyal medyanın gündemine yerleşen dizide hayran bırakan 6 kombin
İki farklı hayat tarzına sahip ailelerin hayatlarının kesişmesini konu alan Kızılcık Şerbeti dizisi, 28 Ekim Cuma akşamı Show TV’de yayın hayatına başladı. İlk bölümüyle milyonlarca seyirciyi ekran başına kilitleyen dizi reyting rekorları kırdı. Dikkat çeken konusunun yanı sıra izleyiciler Sıla Türkoğlu’nun kıyafetlerine hayran kaldı. Peki, Kızılcık Şerbeti dizisi kıyafetleri hangi marka? İşte detaylar…
Moda
|
02 Ocak 2023 - 20:18
Reyting rekortmeni dizinin son bölümüne damga vuran kıyafetler
Cuma akşamları herkesi ekrana kilitleyen Yalı Çapkını dizisi, ilgi çekici senaryosu ve yetenekli kadrosu ile her hafta reytinglerde zirveye yerleşmeyi başarıyor. 30 Aralık Cuma akşamı yayınlanan son bölümde oyuncuların stili ise seyirciden tam not aldı. Peki, Yalı Çapkını dizisinin son bölümünde giyilen kıyafetler hangi marka?
Moda
|
10 Ocak 2023 - 18:57
Korhanlar’ın gelini Seyran kıyafet stiliyle göz kamaştırdı
Sezonun en ilgi çekici yapımı Yalı Çapkını dizisi, her geçen gün bomba gelişmelere sahne oluyor. 6 Ocak Cuma akşamı yayınlanan 16. bölümde heyecanı artıran gelişmeler yaşandı. Son bölümdeki olay örgüsü bir yana izleyiciler Korhanlar’ın gelini Seyran’ın giydiği kıyafetlere de hayran kaldı. Peki, Yalı Çapkını son bölümde giyilen kıyafetler hangi marka?