Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya önerdi: Cildi ışıl ışıl parlatan şeftali maskesi tarifi...

Mavi Kadın>Güzellik>Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya önerdi: Cildi ışıl ışıl parlatan şeftali maskesi tarifi...

Şeftali A vitamini, C vitamini, K vitamini, magnezyum, demir potasyum, bakır ve B3 Vitamini içeriği ile cilt için en faydalı meyvelerden. Şeftalinin tüketilmesinden ziyade maske olarak kullanılması cilt güzelliği için daha etkili olacaktır. O zaman… buyurun Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan cildi ışıl ışıl yapan şeftali maskesi tarifine:

Şeftali maskesi ile genç ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz!
Şeftali maskesi ile genç ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz!

Şeftali çoğu kişinin en sevdiği yaz meyvelerinden. Hem lezzetli hem de çok sağlıklı. Şeftalinin faydası bedenimize olan faydası ile sınırlı değil, bu harika meyve cildimiz için de çok yararlı. Ciltteki kolajen üretimini uyarıyor, cildi gençleştiriyor, parlatıyor, kırışıklıkları, ince çizgileri azaltıyor, cildi daha elastik ve sıkı hale getirerek yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı oluyor. Şeftalinin tüm bu faydalarına kavuşabilmek için işte şeftali maskesi tarifi:

GÜZELLİK UZMANI SUNA DUMANKAYA’DAN CİLDİ GÜZELLEŞTİREN ŞEFTALİ MASKESİ TARİFİ

Malzemeler

  • 1 adet şeftali
  • 1 tatlı kaşığı hindistan ceviz unu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı süt kaymağı

Blandirdan geçirilip tüm cilde uygulanır 20 dk bekletip yıkanır. Şeftali maskesi cildi gençleştiriyor, hasarlı cildi iyileştiriyor, lekelere de iyi gelir. Haftada 2 gün yapılır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya önerdi: Cildi ışıl ışıl parlatan şeftali maskesi tarifi...

ŞEFTALİ MASKESİNİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Şeftali maskesinin cilde pek çok faydası var. Cilt için bilinen faydaları şöyle:

  • Şeftali C vitamini içeriği ile kollajen sentezinde aktif rol oynar, kollajen üretimini artırabilir. Kolajen, cildimizin ana yapı taşlarından biridir, cildin sıkı, dolgun, genç görünüme yardımcı olabilir.
  • Şeftali, cildi oksidatif hasardan korumakta etkili olan bir dizi antioksidan ve antienflamatuar bileşik açısından zengindir. Ciltteki serbest radikalleri nötralize etmeye ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur, böylece cildi parlatır.
  • Kırışıklıkları, ince çizgileri azaltarak, cildi daha elastik ve sıkı hale getirerek pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlıyor.
  • Ciltteki sivilce izleri ve lekeleri yok etmekte etkili rol oynuyor.
  • Şeftali, cilde peeling uygulamaya yardımcı olan doğal alfa-hidroksi asitler (AHA'lar) içeriyor. Böylece cildi ölü hücrelerden arındırıyor.
  • Şeftali, cildinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olan koruyucu etkilere sahip olabilir. Amerikan Ulusal Tıp Kütüphanesi'nde (National Library of Medicine) geçen 2017 yılında yapılan bir araştırmada şeftalilerde bulunan bileşiklerin cildinizin nemi tutma yeteneğini geliştirebileceğini ve böylece cilt dokusunu iyileştirebileceğini göstermektedir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...