Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Güzide Kasacı hayatını kaybetti! Bayan Kahkaha’ lakabıyla anılıyordu

Mavikadin>Yaşam>Güzide Kasacı hayatını kaybetti! Bayan Kahkaha’ lakabıyla anılıyordu

"Benim Adım Çalıkuşu", "Ağlama Değmez Hayat", "Sarsam Seni", "Civelek" adlı şarkıların aralarında olduğu çok sayıda eser yorumlayan sanatçı Güzide Kasacı vefat etti. 

Güzide Kasacı hayatını kaybetti! Bayan Kahkaha’ lakabıyla anılıyordu

94 yaşında hayatını kaybeden Güzide Kasacı "Benim Adım Çalıkuşu", "Ağlama Değmez Hayat", "Sarsam Seni", "Civelek" adlı şarkıların da aralarında yer aldığı birçok eser yorumlamıştı. 

Bir dönem "Bayan Kahkaha" lakabıyla anılan Güzide Kasacı bu sabah hayatını kaybetti. Güzide Kasacı'nın kızı Canan Alhas, annesinin 27 Kasım'da tedavi için kaldırıldığı hastanede vefat ettiği haberini paylaştı. 

Güzide Kasacı'nın torunu olan Ebru Çiftçikal sosyal medyadan yaptığı bir açıklamada anneannesinin vefat haberini şu şekilde duyurdu: 

“Biricik aile büyüğümüz, canım anneannem, değerli devlet sanatçısı Güzide Kasacı'yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cenazemiz yarın (30.11.2023) öğle namazıyla Levent Afet Yolal Camii'inde olacaktır.

Güzide Kasacı hayatını kaybetti! Bayan Kahkaha’ lakabıyla anılıyordu

GÜZİDE KASACI KİMDİR?

1929 yılında İstanbul'da doğan Güzide Kasacı bir dönem "Bayan Kahkaha" lakabıyla anılıyordu. 

Fatih Kız Ortaokulu’ndan mezun olan Güzide Kasacı 1951'de kayıt olduğu İstanbul Belediyesi Konservatuvarını 3 senede tamamlayarak mezun oldu.

Güzide Kasacı; Münir Nurettin Selçuk, Refik Fersan, Yesari Asım Arsoy, Dr. Nevzat Atlığ, Şefik Gürmeriç, Mustafa Nafiz Irmak'ın derslerine katıldı.

Sesi ile geniş kitlelere hitap eden Kasacı 1960'tan itibaren solo albümler yaptı. 

Güzide Kasacı hayatını kaybetti! Bayan Kahkaha’ lakabıyla anılıyordu

GÜZİDE KASACI ESERLERİ NELERDİR?

Güzide Kasacı'nın seslendirdiği eserlerden bazıları şunlardır:

"Suçlusun Bunda Sen de", "Unutmak İstesem O Hatırayı", "Seni Andım Yine",  "Bir Şeyler Var Aramızda", "Unut Sevme Beni", "Aman Adanalı", "Hüsnüne Güvenme", "Leyla Acep Neden Ses Vermiyor Feryadıma", "Ah Şu Gönlümüz", "Merhaba Dostlar", "Huysuzsun", "Yalan Yalan Değil", "Sevda Öyle Müşkül ki", "Kalmadı Bende Ne Arzu Ne Gönül", "Albümdeki Resimler", "Petek Petek Varken Balın", "Canın İsterse", "Benim Yarim Yaramazdır Yaramaz", "Hangi Bağın Bağbanısan Gülüsen", "Ah Dedim Vah Dedim","Dün Gece Ye's ile Kendimden Geçtim",  "Ayrılsak da Beraberiz", "Sen Böyle İstedin", "Her Günüm Mazide Kalmış", "Çiçekten Çiçeğe", "Hicranla Harap Oldu"

Kaynak : Anadolu Ajansı
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...