Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Hangisi daha iyi: Kablolu süpürge mi, şarjlı süpürge mi?

Mavi Kadın>Tekno kadın>Hangisi daha iyi: Kablolu süpürge mi, şarjlı süpürge mi?

Şarjlı çalışan veya elektrikli süpürge arasındaki seçim kişisel tercihe ve evinizin veya iş yerinizin özel temizlik ihtiyaçlarına bağlıdır. Hangisi daha iyi: Kablolu süpürge mi, şarjlı süpürge mi?

Konu evinizi veya iş yerinizi temizlemek olduğunda elektrikli süpürgeler arasında karar verirken birçok seçenek mevcuttur.
Konu evinizi veya iş yerinizi temizlemek olduğunda elektrikli süpürgeler arasında karar verirken birçok seçenek mevcuttur.

Konu evinizi veya iş yerinizi temizlemek olduğunda elektrikli süpürgeler arasında karar verirken birçok seçenek mevcuttur. İki popüler seçenek şarjlı ve kablolu  elektrikli süpürgelerdir. Yazımızda hangisinin sizin için daha iyi seçenek olduğuna karar vermenize yardımcı olmak amacıyla her birinin artılarını ve eksilerini karşılaştıracağız.

KABLOLU ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Elektrik kablolu süpürgeler uzun zamandır kullanılmaktadır. Elektrikli süpürgenin temel faydalarından biri, kablosuz süpürgelere göre daha güçlü bir emiş gücüne sahip olmalarıdır. Bu da onları halı ve döşemelerdeki kir ve döküntüleri temizlemede daha etkili hale getirir. Kablolu elektrikli süpürgeler genellikle uygun maliyetlidir. Elektriğe bağlı çalıştıkları için bağlandıklarından güçleri tükenmez. Bu da kısa sürede geniş alanları temizlemek için mükemmeldirler.

Elektrikli süpürgelerde piller için ayrılmış yer bulunmadığından daha büyük kir toplama kapasitesine sahiptirler.

 

Hangisi daha iyi: Kablolu süpürge mi, şarjlı süpürge mi?

KABLOLU ELEKTRİKLİ SÜPÜRGENİN DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Kablolu elektrikli süpürgelerin avantajları olduğu gibi bazı dezavantajları da vardır. Ana dezavantajlardan biri, uzak mesafeler veya dış mekan gibi yerlerde bir güç kaynağına bağlanmadaki sorunlardır. İstediğiniz temizlik alanına ulaşmak için uzatma kablosu kullanmanız gerekebilir. Bu aynı zamanda kabloya takılma veya kazaya neden olma riskini de artırabilir.

Ek olarak, evin bir alanından diğerine geçerken bir güç kaynağı bulma ihtiyacı nedeniyle kablolu süpürge kullanmak daha fazla zaman alabilir. Örneğin birden fazla odası olan büyük bir evde temizlik yapıyorsanız günlük temizlik rutininiz sırasında prizleri birkaç kez değiştirmeniz gerekebilir. 

ŞARJLI SÜPÜRGENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Kablosuz süpürgenin avantajları nelerdir? Pille çalışan elektrikli süpürgeler birçok kişi için popüler bir seçimdir. Kablolu elektrikli süpürgelerin aksine, kablosuz elektrikli süpürgeler şarj edilebilir bir pille çalışır ve kullanım için fişe takılmasına gerek yoktur. Bu da daha fazla esneklik ve taşınabilirlik sağlar. Bu, evinizin veya ofisinizin çevresinde erişilmesi zor alanlara ulaşmanızı sağlayarak temizliği çocuk oyuncağı haline getirir.

Pilli süpürgelerin en önemli avantajlarından biri çeviklikleridir. Hareketi kısıtlayan bir kablo olmadığı için evinizde veya ofisinizde istediğiniz gibi hareket etme özgürlüğüne sahip olursunuz. Mobilyaların altını, köşeleri ve diğer dar alanları temizlemenizi kolaylaştırır. Bu ilave çeviklik aynı zamanda bir kabloya takılma riskinin yanı sıra evinizdeki mobilyalara veya diğer eşyalara zarar verme riskini de azaltır.

Kablosuz süpürgelerin bir diğer avantajı da aşınmış veya hasar görmüş kablolardan kaynaklanan elektrik güvenliği riskinin azalmasıdır. Kablosuz tasarımı sayesinde aşınmış veya hasar görmüş kablolardan kaynaklanabilecek elektriksel güvenlik sorunları konusunda endişelenmenize gerek yok. 

Akülü süpürgeler ayrıca zaman tasarrufu sağlayan avantajlar da sunar. Bir odadan diğerine geçerken priz değiştirme ihtiyacını ortadan kaldıran akülü süpürgeler daha verimli ve etkili bir şekilde kullanılabilir, temizlik süresi azalır ve üretkenlik artar.

ŞARJLI SÜPÜRGENİN DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

Pille çalışan elektrikli süpürgelerde dikkate alınması gereken bazı ödünler vardır. Birincisi, elektrikli süpürgelere kıyasla genellikle daha zayıf emiş gücüne sahip olabilirler. Bu, halıların derinlemesine temizlenmesinde ve daha büyük kalıntıların toplanmasında onları daha az etkili hale getirebilir. Ek olarak, bu elektrikli süpürgelerin pil ömrü sınırlı olabilir. Bazı modeller tek şarjla yalnızca 30 dakika civarında, hatta bazı modellerde yüksek güçte 7 dakika kadar kısa bir temizleme süresi sağlar. Bu, daha büyük temizlik işleri için yeterli olmayabilir. Yanlış modeli seçmekten kaçınmak için, iyi bir performans için güçlü bir motora ve yüksek voltajlı lityum iyon pil takımına sahip bir ünite seçtiğinizden emin olun.

Pilli süpürgelerin bir diğer dezavantajı ise maliyetidir. Tasarımlarında kullanılan ileri teknoloji ve şarj edilebilir piller nedeniyle kablolu süpürgelerden daha pahallıdırlar. 

 

Kaynak : i-teamanz.com
Editör : Nuran Yunak Gözüaçık
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...