Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Haroşa örgü nasıl yapılır? Resim ve Video ile en kolay anlatım

Mavi Kadın>Yaşam>Haroşa örgü nasıl yapılır? Resim ve Video ile en kolay anlatım

Haroşa şiş ile yapılan en kolay örgü tekniklerindendir. Örgü örmeye başlayan kişiler ters ve düz örgüyü öğrendikten sonra genellikle haroşa örgüyü öğrenirler. Siz de bu tekniği öğrenmek istiyorsanız işte videolu ve yazılı anlatımla haroşa örgü tekniği:

Haroşa örgü nasıl yapılır? Resim ve Video ile en kolay anlatım

Haroşa şiş ile yapılan bir örgü tekniğidir. Haroşa örgü hem kolay bir tekniktir, hem de bu örgü tekniği ile kazak, hırka, yelek, atkı, bere gibi giyim eşyaları örülebilir.Bu tekniği kullanarak kendinize ve sevdiklerinize birbirinden şık kıyafetler örebilirsiniz.

HAROŞA ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Malzemeler

  1. Orta kalınlıkta ip.
  2. 4 numara şiş.

Örgü modelleri içinde en çok bilineni haroşa örgü modelidir. Diğer örgülere oranla kolay olarak yapılan bu örgü şık görüntüsüyle sıklıkla tercih edilmektedir. Haroşa örgüsünü ilk defa duyuyorsanız; şiş ile yapılan, örgüye çift kat görünümü veren bir örgü modelidir. Yapılışı itibariyle kolaydır.

Haroşa örgü yapmak için ihtiyacınız olan ilk şey bir çift şiştir. Özellikle örnek çıkarmakta zorlanan kişiler için şiş ile yapılan haroşa örgü düz ve ters örgüden sonra en kolay tekniktir. Dolayısıyla eğer örgüye yeni başlıyorsanız haroşa örgü sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Haroşa örgüde haroşanın önü ve arkası aynı şekilde örülmektedir.

Haroşa örgüye istediğiniz sayıda ilmek yapmak ile başlamalısınız. Ilmek attıktan sonra eğer lastik örgü yapmayacaksanız direkt olarak haraşa örmeye başlayabilirsiniz

Yapılışı

  1. Haroşa örgüye 10 ilmek atarak başlayın.

Haroşa örgü nasıl yapılır? Resim ve Video ile en kolay anlatım

  1. İlk sırayı ve diğer bütün sıraları düz örgü örün.

Haroşa örgü nasıl yapılır? Resim ve Video ile en kolay anlatım

  1. Düz olarak örmüş olduğunuz bir sıra bitince yeni başlayacağınız sıra örgünün arka tarafı olacaktır.

Haroşa örgü nasıl yapılır? Resim ve Video ile en kolay anlatım

  1. Sağdaki şişi sol şişteki ilmeğe örnekteki gibi geçirin.

Haroşa örgü nasıl yapılır? Resim ve Video ile en kolay anlatım

  1. İpi şişin üstünden alt tarafa doğru dolayın.
  2. İlmeği sol şişten sağ şişe aktarın.
  3. Bir ilmek ördünüz. Şimdi sıra yeni bir ilmekte

HAROŞA İLE NELER ÖRÜLEBİLİR?

Haroşa örgü ile yapabileceğiniz birçok farklı ürün vardır. Bunlardan bazıları kazak, yelek, süveter, atkı ve bere gibi kışlık giyim ürünleridir. Bunların dışında tercihe bağlı olarak tek parça veya küçük parçaları birleştirerek haraşa paspas ve yolluklar dahi yaparak evinizde farklı dekorasyon eşyalar oluşturabilirsiniz. Haroşa örgü elde edebileceğiniz örgüleri uzun seneler rahatlıkla kullanabilirsiniz çünkü haraşo örgü düz örgüye kıyasla oldukça sağlamdır.  Ek olarak haraşa örgü ile patikler örebilir, dekoratif süs ve çocuk oyuncakları yapabilirsiniz.

Aşağıda haroşa örgütü videolu anlatarak paylaştık. Eğer evinizde ip ve şişleriniz hazırsa aşağıdaki videoyu izleyerek haroşo örgüye zaman kaybetmeden başlayabilir ve güzel ürünler çıkarabilirsiniz.


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...