Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı! Türkan Şoray yıllar sonra sahnede iki şarkısını okudu

Mavi Kadın>Magazin>Hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı! Türkan Şoray yıllar sonra sahnede iki şarkısını okudu

Türk sinemasının "Sultan"ı Türkan Şoray, Netsanat'ın düzenlediği "Türkan Şoray'ın Sonsuz Senfonisi" etkinliğine katıldı. Ünlü sanatçı, yıllar sonra yeniden şarkı söyledi.

Hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı! Türkan Şoray yıllar sonra sahnede iki şarkısını okudu

Atatürk Kültür Merkezi'nde, usta oyuncu Türkan Şoray'ın yaşam öyküsünün anlatıldığı kısa bir video gösterildi. Netsanat Senfoni Orkestrası, Şoray'ın başrolde olduğu "Mavi Eşarp", "Selvi Boylum Al Yazmalım", "Dila Hanım", "Bodrum Hakimi", "Artık Sevmeyeceğim", "Yılanı Öldürseler", "Sultan", "Dert Bende" ve "Kara Gözlüm" gibi filmlerden unutulmaz şarkıları seslendirdi.

FİLMLERİNDE SESLENDİRDİĞİ ŞARKILARI ORKESTRADAN DİNLEDİ

Melis Kızılaslan, Zeynep Burcu Altınel ve Hande Everes'in solist olarak yer aldığı konserde sahneye çıkan Türkan Şoray, etkinliğe katkıda bulunanlara ve izleyicilere teşekkür etti. Şoray, "Hoş geldiniz. Burada tüm sevdiklerimi görmek harika. Sizlerle bir araya gelmek, şarkılarımı dinlemek ve birlikte izlemek beni çok mutlu etti. Bu gece benim için çok özel" dedi.

Müziğin hayatındaki önemine değinen ve bir dönem İlham Gencer'in işlettiği kulüpte müzik dersleri aldığını belirten sanatçı, şunları ifade etti:

"Biliyorsunuz müzik ruhun gıdası. Müziksiz bir dünya düşünemeyiz. Benim çevirdiğim filmlerde hep çok güzel müzikler oldu. Bugün bu muhteşem senfoni orkestrasıyla bu müzikleri beraber dinleyeceğiz. Heyecandan ne söyleyeceğimi unuttum. Bütün bunları, bu gecenin güzelliğini, sinemaya borçluyum. Yaşasın sinema diyorum. İyi ki sinema oyuncusu olmuşum."

Hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı! Türkan Şoray yıllar sonra sahnede iki şarkısını okudu

TÜRKAN ŞORAY YILLAR SONRA SAHNEDE ŞARKI SÖYLEDİ

Yaklaşık iki saat süren etkinliğin sonunda sanatçı, "Sevemedim Kara Gözlüm" ve "Azize" adlı parçaları seslendirdi.

Etkinliği izlemeye gelen sanatçı Attila Atasoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ona duyduğumuz hayranlık tartışılmaz. Türkan Şoray'ı böyle senfonik bir eserle deneyimlemek çok daha keyifli olacak. Bu nedenle bu etkinliği kaçırmamalıydık. Kendisini çok severiz, o bizim Sultan'ımız" dedi.

İzleyiciler arasında bulunan 84 yaşındaki İnci Çeliker, "Ona karşı sonsuz bir hayranlık duyuyorum. Gümüşlük'te bir film çekimindeyken kendisiyle birlikte fotoğraf çektirdik. Bu beni çok mutlu etti. Filmlerini mümkün olduğunca izlemeye çalışıyorum," şeklinde konuştu.

Gülseren Turgut, çocukluğundan beri Türkan Şoray'a hayrandı ve "Onun hayranıyım. Bütün fotoğraflarını biriktirip albüm yaptım. Bir gün kendisi kültür merkezine gelmişti. Fotoğrafını imzalattım. Onu çok seviyorum" dedi.

Saffet Özdemir, 18 yaşından bu yana Türkan Şoray'a büyük bir hayranlık duyduğunu dile getirerek; "Şu anda 25 yaşındayım ve neredeyse tüm filmlerini ezbere biliyorum. Türk sinema tarihine baktığımızda en büyük kadın oyunculardan biri. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum" şeklinde değerlendirme yaptı.

Seval Yıldırım, Türkan Şoray'a olan hayranlığını şu sözlerle dile getirdi: "Onu gerçekten çok seviyorum. Güzelliği, oyunculuğu, her yönüyle mükemmel olduğunu düşünüyorum. Özellikle Selvi Boylum Al Yazmalım benim favorimdir."

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...