Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İbrahim Saraçoğlu İncir Havuç Kürü Yumurtalıkları Çalıştıran Bitkiler

Mavikadin>Yaşam>İbrahim Saraçoğlu İncir Havuç Kürü Yumurtalıkları Çalıştıran Bitkiler

Hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak her kadının en çok istediği şeylerdendir. Maalesef günümüzde hormonlu gıdaların tüketiminden stresli yaşam koşullarına kadar pek çok nedenden dolayı kadınlar doğal yollardan hamile kalamamaktadır.

İbrahim Saraçoğlu İncir Havuç Kürü Yumurtalıkları Çalıştıran Bitkiler

Hamile kalmak ve çocuk sahibi olmak her kadının en çok istediği şeylerdendir. Maalesef günümüzde hormonlu gıdaların tüketiminden stresli yaşam koşullarına kadar pek çok nedenden dolayı kadınlar doğal yollardan hamile kalamamaktadır. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen yumurta sayısını artıran, yumurtalıkları çalıştıran, yumurtalık kalitesini artıran hamile kalmanızı kolaylaştıran yumurta çatlatma kürüne, incir kürü tarifine yer verdik. İncir kürü ile hamile kalanlar bu kürün gebe kalmalarında çok etkili rol oynadıklarını bildiriyor. Bu makalemizde ayrıca Dr. Ömer Çoşkun tarafından tarifi verilen incir zeytinyağı kürünü de okuyabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Tarifi (1. Tarif)

Malzemeler

  1. 2 adet büyük havuç
  2. 20 adet kuru incir
  3. Yarım litre klorsuz su (klorsuz su yerine marketlerde satılan 500 ml’lik pet şişe suları da olur)

Yapılışı

Yarım litre yani 2 su bardağı klorsuz suyu tencerede kaynatın. Havuçları 4-5 cm uzunluğunda doğrayıp kaynayan suya ilave edin. Tencerenin kapağını örtüp, 20 dk boyuyunca kısık ateşte kaynatın. Farklı bir tencerede kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içine 20 adet kuru inciri bıçakla 1 kez kesip içine katın. Kapağını kapatıp, kısık ateşte 15 dk kaynatın. İki ayrı tencereyide ocaktan alıp, incir ve havuç haşlama suları çok ılınmadan karıştırın. 20 gün boyunca aç karına her sabah kahvaltıdan 15 dk önce 1 bardak için. Havuç-incir kürünü gün yaptıktan sonra 1 hafta ara verip, tekrar 20 gün boyunca kürü uygulayın.

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Tarifi (2. Tarif)

Malzemeler

  1. 15-16 adet kuru incir
  2. 2,5 bardak klorsuz su (klorsuz su yerine marketlerde satılan 500 ml’lik pet şişe suları da olur)

Yarım litre (2,5 bardak) kaynayan klorsuz suyun içine 15-16 adet kuru inciri ilave ederek 20 dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. 20 dakika dolduktan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. 2 veya 3’e bölerek öğünlerden 15 dakika önce aç karnına için. Kuru incir kürü, 2 kez 21 gün uygulanır ve her 21 gün tamamlandığı zaman 7 gün ara verilir. Toplam uygulama süresi 42 gün olmalıdır. Uygulama sürelerine 7 gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir. Kuru incirleri ikiye kestikten sonra (üzerlerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkadıktan sonra ilave edin) kaynamakta olan suya ilave edin. Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin. Bunu haftada 4 kez tekrar edin. Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over ‘den de koruyacaktır.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Faydaları

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen incir kürü hamile kalmanıza yardımcı olacak en etkili bitkisel yöntemlerdendir. Bu yöntemi uygulayıp hamile kalan pek çok kadın mevcuttur. İncir kürü kadınların yumurta sayısını artırır, yumurta çatlatma özelliğini güçlendirir, incir kürü ayrıca kadınları yumurtalık kisti, polikistik over gibi hastalıklardan korur. Kuru incirin kürünün diğer faydaları ise yumurtalıkları çalıştırması ve yumurtalık kalitesini artırmasıdır.

Dr. Ömer Çoşkun’dan Hamile Kalmak İçin Zeytinyağı İncir Kürü Tarifi

Hamile kalmak isteyenler bir bardak sızma zeytinyağının içine bir inciri koysunlar kuru incir veya yaş incir fark etmez. İnciri dört beş parçaya ayırırlarsa zeytinyağı incirin içine daha fazla nüfuz eder ve böylece erkeğin kadının ihtiyaç duyduğu mineraller ortaya çıkar. Bir insanın yiyeceği en güzel sebze zeytindir, yiyebileceği en güzel meyve incirdir. Zeytin tek çekirdeklidir kadının yumurtasına işaret eder, incir içindeki küçük çekirdeklerle yapı itibariyle erkeğin husyesine benzer sperme işaret eder, erkek üreme hücresine işaret eder. Zeytinyağı bir insanın içebileceği, kullanabileceği en güzel yağdır" dedi. Çocuk sahibi olamayan erkek ve kadınların zeytinyağına inciri koyarak sabaha kadar bekletmesini öneren Dr. Ömer Coşkun, "15 günde bir o zeytinyağını değiştirsinler. Bu karışımı 3 ay kullansınlar. Faydasını görecekler" diye konuştu.


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...