Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İklim Tamkan Kimdir? Mesleği nedir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

Mavi Kadın>Biyografi>İklim Tamkan Kimdir? Mesleği nedir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

Oyuncu Fırat Tanış için aldırdığı uzaklaştırma kararı ve suçlamalarla gündeme gelen müzisyen İklim Tamkan, müzisyen bir aileden geliyor. Yurt dışından aldığı burslarla başarılı bir eğitim hayatı geçiren sanatçı 2017’de ilk albümünü yayımladı. “Aşkla bağlı olduğum enstrüman klavsen” diyen İklim Tamkan kimdir? İklim Tamkan aile hayatı, hobileri, özel hayatı, fotoğrafları...

İklim Tamkan Kimdir? Mesleği nedir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?
  • İKLİM TAMKAN KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?
  • İKLİM TAMKAN AİLE HAYATI
  • İKLİM TAMKAN SOSYAL MEDYA HESAPLARI
  • İKLİM TAMKAN HOBİLERİ
  • İKLİM TAMKAN ESERLERİ VE ALDIĞI ÖDÜLLER
  • İKLİM TAMKAN FIRAT TANIŞ İLİŞKİSİ
  • İKLİM TAMKAN RÖPORTAJLARI

Klavsen ve piyano sanatçısı İklim Tamkan yurtiçi ve yurtdışında aldığı eğitimlerle desteklediği kariyerine dünyanın birçok ülkesinde konserler vererek devam ediyor. Müzisyen bir aileden gelen İklim Tamkan mesleki başarılarının yanı sıra özel hayatıyla da gündemden düşmüyor. Eski sevgilisi Fırat Tanış için uzaklaştırma kararı aldıran ve taciz gibi ağır suçlamalar yönelten İklim Tamkan kimdir, kaç yaşında, nereli? Bilinmeyen detaylarıyal İklim Tamkan biyografisini Mavi Kadın editörü hazırladı. 

Adı: İklim Tamkan

Doğum Tarihi: 1984

Doğum Yeri: İzmir

Mesleği: Piyanist, besteci

Boyu: 166 cm

Kilosu: 56 kg

Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Kumral

Medeni Durumu: Bekâr

Annesi: Çimen Tamkan

Babası: Mustafa Tamkan

Kardeşi: Sacettin Tamkan

Instagram Hesabı: @iklimtamkan

X Hesabı: @iklimtamkan

İklim Tamkan Kimdir? Mesleği nedir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

İKLİM TAMKAN KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?

İklim Tamkan 1984 İzmir Karşıyaka doğumludur. 166 cm boyunda, 56 kg ağırlığındadır. Müziğe olan tutkusu ve yeteneği erken yaşta keşfedilen müzisyen, 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’na başladı, İzmir Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı’nda eğitimine devam etti. Mezuniyetinin ardından Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi ve Graz Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde okudu. Ayşegül Sarıca, Ali Darmar ve Namık Sultanov gibi deneyimli isimlerden eğitimler aldı.Klavsen ve piyano çalan müzisyen çeşitli ülkelerde konserler verdi. İlk albümünü 2017 yılında çıkardı.

İKLİM TAMKAN AİLE HAYATI

İklim Tamkan’ın annesi Çimen Tamkan’dır. İklim Tamkan’ın babası Mustafa Tamkan’dır. Mustafa Tamkan gençliğinde yaptığı müzisyenliğe sonraki yıllarda ara vererek ofset baskı işiyle ilgilendi. İklim Tamkan’ın babası 2008’de vefat etti. Sacettin Tamkan İklim Tamkan’ın abisidir ve müzisyendir.

İklim Tamkan bekâr ve İstanbul’da yaşıyor.

İklim Tamkan Kimdir? Mesleği nedir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

İKLİM TAMKAN SOSYAL MEDYA HESAPLARI

İklim Tamkan aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır. Instagram ve X hesabı @iklimtamkan olan müzisyen Instagram hesabında konserlerinden görüntüler, aile fotoğrafları ve kendi resimlerini paylaşıyor. X hesabında ülke gündemiyle ilgili düşünceleri, sosyal yardım projeleri, günlük yaşamda aklına gelen fikirleri yazıyor.

İKLİM TAMKAN HOBİLERİ

İklim Tamkan zaten hobisi olan piyano çalmayı meslek edindiği için arta kalan zamanlarında gezmeyi, ailesiyle zaman geçirmeyi ve kitap okumayı tercih ediyor.

İKLİM TAMKAN ESERLERİ VE ALDIĞI ÖDÜLLER

İklim Tamkan, İtalya’da düzenlenen Uluslararası Valtidone Genç Yetenekler Yarışması’nda piyano alanında üçüncülük ödülünü, klavsen dalında ise Uluslararası Kiwanis Ödülü ve Avusturya Devleti'nin verdiği Martha Debelli ödülü ve bursunu üst üste iki kez kazandı.

Sevilen pek çok şairin şiirlerinin yorumlarından oluşan ilk albümü “İlk Atlas”'ı mezzosoprano Senem Demircioğlu ile birlikte, Fazıl Say'ın yapımcılığında kaydetti. “İlk Atlas” 2017'de yayımlandı.  

2021 Şubat ayında, düzenlemesini kendisinin yaptığı ve opera sanatçısı Pervin Chakar ve duduk sanatçısı Ertan Tekin ile "Lo Şivano" isimli şarkıyı icra ederek yayımladılar.

İklim Tamkan Kimdir? Mesleği nedir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

İKLİM TAMKAN FIRAT TANIŞ İLİŞKİSİ

İklim Tamkan Fırat Tanış ilişkisi 2022 yılında başladı. Fırat Tanış 8 yıllık evli olduğu eşinden boşandıktan sonra İklim Tamkan’la sevgili oldu. 2023 eylül ayında ayrılan ikili 2024 şubat ayında İklim Tamkan’ın kamuoyuna yaptığı bir açıklama ve Fırat Tanış hakkında savcılıktan aldığı uzaklaştırma kararıyla tekrar gündeme geldi. İklim Tamkan’ın iddiasına göre Fırat Tanış, ayrıldıktan sonra peşini bırakmadı, tehdit ve psikolojik şiddet uyguladı.

İKLİM TAMKAN RÖPORTAJLARI

İklim Tamkan İşSanat’a verdiği röportajda Avusturya’da aldığı eğitim hakkında şu sözleri söylüyor:

Avusturya, sadece gidip eğitim aldığım bir yer değil benim için. İnandığım ve ahlakını savunduğum tüm değerleri ve disiplinleri orada gördüm ve edindim. Hayatımın yarısından fazlasını Avusturya’da geçirdim. Beethoven’ın yaşadığı binanın önünden geçmek, onunla aynı havayı solumak ve o kültürün içinde bir şeylerin takipçisi olmak benim için çok değerliydi. Lisenin hemen ardından Avusturya’ya gitmiştim, Senem de üniversiteden sonra geldi. Pek çok alışkanlığı beraber orada edindik, bunun da müzikal hayatımızı son derece olumlu etkilediğini düşünüyorum.”

Youtube’da yayınlanan Bir Kadın programında Gökçe Çiçek Kösedağı’nın konuğu olan İklim Tamkan günlük rutini sorulduğunda şu cevabı veriyor:

“Çalışma temposu genellikle projelerden önce şekillenir. Özellikle pandemide çok motivasyon kaybı oldu. Çok uzun saatler çalıştım diyemem ama mümkün olduğunca üretmeye ve çalışmaya çalıştım. Günlük rutinim; uyanıp kahve içiyorum, ilk yaptığım şey kahve içmek. Ondan sonra öğrencilerimle ders yapıyorum, yürüyüş yapıyorum, arkadaşlarımı görüyorum sonra da dinlemeyi sevdiğim müzikleri dinliyorum. Yeni eser okumayı çok seviyorum, her zaman yeni eserler deşifre etmeyi seviyorum. Çalışma temposu da konser tarihi belirlendiğinde gece gündüz birbirine karışmış durumda oluyor.”

Aynı röportajda İklim Tamkan’a klavsen hakkındaki düşünceleri sorulduğunda şu cevabı veriyor:

"Klavsen çok ilginç bir enstrüman. Piyanonun atası olarak tabir edilen, ilk hallerinden biri. Piyanodan başka bir mekanizmaya sahip, yapı itibariyle de ses itibariyle de. Mızraplar eskiden kuş tüylerinin uç kısmıyla yapılıyormuş şimdi onları plastiğe çevirmişler. Yapısı, çalışma şekli, üzerinde bir şey çalışırken enstrümanın yorumlama teknikleriyle, her şeyiyle bana çok çok ilginç gelen ve çalmaktan son derece mutlu olduğum, aşkla bağlı olduğum enstrüman klavsen."

Kaynak : Mavi Kadın, Youtube, İş Sanat
Editör : Işıl Bulur
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
9 Görüş
meral konak04 Mart 2024 - 14:44
ben yakıştırmıştım fırat tanışla..kişilikleri de uyuyor gibiydi..belki yeniden birleşirler
Ferda Can 03 Mart 2024 - 19:59
Fırat Tanış'ın böyle biri olduğuna inanmıyorum ben, başka bir şeyler vardır kesin..
Reyhan02 Mart 2024 - 16:53
Bu şekilde gündeme gelmeseydl keşke...
Piyano aşığı 01 Mart 2024 - 22:54
Bir müzisyen olarak İklim hanımı çok beğeniyorum ve örnek alıyorum..
Vuslat demir01 Mart 2024 - 20:11
Firat tanış kadar itici..aslında yakışmislar, yazık olmuş
Gaye sudan01 Mart 2024 - 11:29
Fırat Tanış sayesinde ünlü oldu .kimse tanimiyordu
Nuran 01 Mart 2024 - 10:09
iklim Hanım yalan söylüyor olabilir mi? Fırat Tanış yapımcı zeynep Günay tanla birlikteymis
İdil onan 01 Mart 2024 - 10:08
Adamın psikopat olduğu belli değil mi zaten?? Rolleri de hep öyle
Rana sepetçi 01 Mart 2024 - 10:07
iklim hanımı destekliyoruz. Sonuna dek yanındayız
Sonraki Haber Yükleniyor...