Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İnatçı lekelere bir kaşık yetiyor...

Video>Kadın>İnatçı lekelere bir kaşık yetiyor...
En sevdiğiniz tişörtünüze kahve mi döküldü? Ya da mutfakta yemek yaparken halınıza salça mı damladı? O halde paylaşacağımız leke çıkarma yöntemleri tam size göre… Evde bulunan malzemelerle inatçı lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz…

Elinizde bulunan malzemelerle zorlu lekeleri kolayca çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik hiç çaba harcamanıza gerek yok. Bu yöntemlerle leke derdini unutacak, keyif kahvenizi yudumlamaya gideceksiniz. 

1. Yöntem Lekeli bölgeye bir yemek kaşığı karbonat dökün. Limonun yarısını karbonat döktüğünüz lekeli bölgenin üzerine kapatın ve 20 dakika bekletin. Sonrasında su ile yıkayın.

2. Tarife İki tane limonu kesip kaynar su dolu bir kaba atın. Beyaz kıyafetlerinizi bu kaynar suyun içine koyun ve 40 dakika bekletin. Sonrasında çamaşır makinesinde uygun programda yıkayın.

3. Şimdi bahsedeceğim tarif daha hassas kumaşlarda kullanılmalıdır.. 3-4 litre suya 1 çay bardağı çamaşır deterjanı ile 1 çay bardağı hidrojen peroksidi ekleyin. Çamaşırınızı yarım saat bu suda bekleyip sonrasında iyice durulayın.

4. Bahsedeceğimiz bu metod diğerlerinden daha kuvvetlidir, o yüzden daha zorlu lekelerde tercih edilebilir. 1 çay bardağı hidrojen peroksit ile 4 damla amonyağı 1 litre suya ekleyin. Kıyafetinizi 10 dakika bu karışımda bekletin ve sonra iyice durulayın.

İnatçı lekelere bir kaşık yetiyor...


Editör : Simgenur Gök