21 Ekim 2021, Perşembe 21:45

Instagram’ın kadın gezginleri nereye gidiyorlar? Neleri tavsiye ediyorlar?

Instagram’ın kadın gezginleri nereye gidiyorlar? Neleri tavsiye ediyorlar?

Instagram platformunda, son dönemlerde gezi paylaşımlarına çok rast geliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından yahut Dünyanın birçok Ülkesinden çekilip paylaşılan fotoğraflar birçoğumuzun dikkatini çekiyor. Paylaşılan fotoğraflar, bilhassa gezmeyi sevenler ve seyahat etme planları kuranların daha da bir ilgisini çekiyor. Instagram’da tanımadığımız bir kimse, seyahat yolculuğunu, yolculuğunda yaşadığı deneyimleri ve gezip hayran kaldığı yerleri paylaştığında biz seyahat severlere de tecrübe ve fikir oluyor.

Instagram platformunda gerek okuluna gerek işine ara verip hayallerinin peşinden koşan birçok kadın şu anda Türkiye seyahatini tamamlamış ve hatta Dünya turuna çıkmış durumda… Biz de yazımızın devamında siz seyahat severler için Instagram’ın kadın gezginlerinin gezi yolculuğuna nasıl başladıklarından ve nereleri gezdiklerinden bahsettik.

Instagram’da Takip Edilmesi Gereken 5 Gezgin Kadını

1) elifkubragenc

Instagram’ın kadın gezginlerinin başında Elif Kübra Genç isimli genç bir kadın yer almaktadır. Turist Rehberliği Yüksek Lisans mezunudur. Elif Kübra Genç, doğaya aşık biri olduğunu ve şelaleleri çok sevdiğini dile getirmektedir. Hem Ülkemizde hem de Yurt dışında harika ötesi doğal yerler keşfettiğini söyleyen genç gezgin, ınstagram sayfasında gezdiği tüm yerlerde çekildiği fotoğrafları paylaşmaktadır. Şu ana kadar Ülkemizde 81 il ve,12 Ülke gezmiş. Seyahat ettiği Ülkerlerden birkaçını sayacak olursak; Ukrayna, Tunus,  İran, Malezya, Endonezya, Batum ve Kuveyt’tir. Her şehirde farklı, doğa harikası yerler keşfeden Elif Kübra Genç gezmeye devam etmekte, yaşadığı deneyimleri, maceraları instagramda 184 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram - @elıfkubragenc

2) aradiginizkisigeziyor 

İpek Evci’ de ınstagramın kadın gezginleri listesinde yer almaktadır. Eşi ve oğluyla birlikte gezdiği, keşfettiği yerleri Instagram’da “aradiginizkisigeziyor” isimli hesabında paylaşmaktadır. Türkiye’ de birçok şehri gezmiş, Avrupa’ da; Hollanda, Fransa, Avusturya, İsviçre, Almanya, Belçika. Amerika’da; Washington, San Francisco, Miami, New York, Los Angeles ve Kaliforniya’yı gezmiştir. Kuzey& Orta& Güney Amerika’da; Kosta Rika, Küba, Panama, Peru, Kolombiya ve Meksika’yı seyahat eden İpek Evci gittiği her yerde harika güzel yerler keşfetmiştir. Seyahat ettiği yerleri, buralarda yaşadığı deneyimleri, mutlaka tavsiye ettiği yerleri, ınstagramda 61,1 bin takipçisi ile paylaşmaktadır.

Instagram - @aradiginizkisigeziyor 

3) uygunadimdoga

Instagram’ın kadın gezgiçlerinin ikinci sırasında” uygunadımdoga” kullanıcı ismi ile Dilara Özkan bulunmakta. 1999 doğumlu Dilara Özkan 22 yaşında genç, cesur ve maceraperest bir gezgindir. 2018 yılında Türkiye turuna çıkmış ve otostop çekerek 81 ilin hemen hemen her ilçesini ve köylerini gezmeye başlamıştır. Sırtında sırt çantası ve çadırı ile yaklaşık 2 yılda Türkiye turunu tamamlamıştır. Türkiye’de tursitik olan bölgelerden ziyade köyleri gezmiş, köy halkıyla muhabbet kurmuş ve bulunduğu yerin kültürünü öğrenmiştir. Türkiye turunda en çok sevdiği yerin Mardin olduğunu ve Mardin’in kültürüne ve doğasına hayran olduğunu dile getirmiştir. Türkiye’de seyahat ettiği tüm şehirlerin ayrı güzellikte olduğunu ve her şehirde ayrı ayrı keşfedilecek birçok yer olduğunu söylemiştir. Dilara Özkan gezdiği yerleri 64,3 bin takipçisiyle paylaşmaya devam etmektedir. Öğrencilik hayatına ara verip hayallerinin peşinden koşan Dilara Özkan’ın şimdi ki hayali ise Dünya turu…

Instagram - @uygunadimdoga

4) cokokuyancokgezen 

Sevil Mert ınstagram’ın kadın gezginleri listesinde “cokokuyancokgezen” kullanıcı adıyla yer alır. Sevil Mert kurumsal bir şirkette çalışmış, ve iş hayatından 2018 yılında ayrılıp hayallerinin peşinden koşmuştur. Okumayı, araştırmayı ve gezmeyi seven Sevil Mert ınstagramda “cokokuyancokgezen” isimli hesabında seyahat ettiği yerlerin konumunu ve fotoğrafını paylaşmaktadır. Avrupa, Kafkaslar, Uzakdoğu, Balkanlar, Afrika, Asya, Güney Amerika ve Ortadoğu’da 60’tan fazla ülkeyi gezmiştir. Ülkemizde de birçok şehri gezmiş, Antalya, Fethiye, Kaş ve Datça’nın en güzel tatil rotası bölgeleri olduğunu söylemiştir. Yurt dışı gezilerinde yaşadığı deneyimleri, ülkenin kültürünü, gezilecek yerlerini, yiyecek-içecek tavsiyelerini ınstagram hesabında 32,3 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram - @cokokuyancokgezen

5) ucurtmakiz 

1991 senesinde İzmir’de doğan Yasemin Ergin, İşletme bölümü mezunudur. Yasemin Ergin doğayı ve doğanın güzelliklerini keşfetmeyi seven biri olduğunu söylemiş ve Muğla’nın doğal güzelliğinde kaybolduğunu dile getirmiştir… Önce Türkiye sonra Dünya turu hayalini gerçekleştirmek için adım atmış ve otostop çekerek ilk olarak Karadeniz seyahatine başlamış. Otostop ile başlayan turuna yine otostop ile devam etmiş ve Türkiye’yi karış karış gezmeye başlamıştır. Instagram’da “ucurtmakiz” isimli hesabında gezdiği keşfettiği yerler hakkında bilgileri 89,8 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram - @ucurtmakiz 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT