Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Instagram threads hesabı nasıl ve nereden kapatılır? Threads silinince Instagram silinir mi?

Mavi Kadın>Yaşam>Instagram threads hesabı nasıl ve nereden kapatılır? Threads silinince Instagram silinir mi?

Meta’nın yeni Twitter klonu İnstagram Threads uygulaması kullaıılardan büyük ilgi gördü. Threads hesabını kapatmak isteyen instagram kullanıcıları, detaylarını araştırıyor. Peki, Instagram Threads hesabı nasıl silinir? Threads silinince instagram’da silinir mi? Detaylar haberimizde…

Instagram Threads, Twitter gibi mikroblog yazılar paylaşılabilen bir sosyal medya platformudur.
Instagram Threads, Twitter gibi mikroblog yazılar paylaşılabilen bir sosyal medya platformudur.

Twitter’a benzerliğiyle adından söz ettiren Threads uygulaması 6 Temmuz Perşembe günü kullanıma açıldı. İlk 4 saatte 5 milyondan fazla üye kaydına ulaşarak hızla popülerleşen sosyal medya platformu, dünya çapında yoğun ilgi gördü. Uygulama hakkında ‘Threads hesabı nasıl kullanılır?’,’Threads nasıl kapatılır?’ gibi başlıklar da gündeme geldi. İşte Instagram Threads uygulaması hakkında merak edilen tüm detaylar:

INSTAGRAM THREADS NEDİR?

İnstagram ekibi tarafından oluşturulan Threads uygulaması; metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Twitter’a alternatif olarak oluşturulan bir sosya medya platformudur.

THREADS ÖZELLİKLERİ NELER?

Instagram Threads uygulamasında karakter sınırı 500'dür. Bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğundaki videolar paylaşılmaktadır. Twitter'daki tweet atma, retweet yapma, bir paylaşımı beğenme ve bir kişiyi etiketleme özelliklerinin hepsi bu threads uygulamasında da mevcut. Bununla birlikte Instagram Threads'taki paylaşımınızı normal Instagram hesabınızda da hikâye olarak paylaşabilirsiniz.

INSTAGRAM THREADS NASIL KULLANILIR?

Instagram Threads'i kullanmak için uygulamayı indirmek gerekiyor. iOS kullanıcıları App Store'dan indirirken, Android kullanıcıları ise Google Play Store'dan Threads'i indirebilir.

Instagram Threads uygulamasını indirin. Uygulamayı açtığınızda 'Instagram ile giriş yap' seçeneği çıkıyor. Bu butona tıkladıktan sonra isteğe bağlı olarak tüm bilgilerinizi Instagram profilinizden çekebilir ya da manuel olarak doldurabilirsiniz.

Instagram threads hesabı nasıl ve nereden kapatılır? Threads silinince Instagram silinir mi?

INSTAGRAM THREADS HESABI SİLİNİR Mİ?

İnstagram Threads profilini silmenin yahut kapatmanın iki yolu var. İlk seçenek; instagram uygulamasını kullanmaya devam etmek isteyenlerin ‘Threads’ uygulamasını telefondan silmeleri yeterli oluyor. İkinci seçenek ise Threads hesabı dondurulabilme özelliğine sahip. Instagram hesabınızı dondurduğunuzda da Threads kapanacaktır.

İNTAGRAM THREADS HESABI NASIL SİLİNİR?

Instagram Threads hesabını silmek isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şöyle:

  • iOS kullanıcıları için "Ayarlar" kısmından direkt "Hesap Sil" kısmından hesabı silmek mümkün oluyor.
  • Diğer kullanıcıların hesap silme linkine tıklaması gerekiyor.
  • Daha sonra "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" bilgisini yazın.
  • Hesabı neden silmek istediğinizi belirtmeniz isteniyor.
  • İşlemi tamamlamak için "Hesabı Sil" kısmına tıklayın.

INSTRAGRAM THREADS HESABI NASIL DONDURULUR?

Threads hesabınızı silmek için Instagram hesabınızı da silmeniz gerektiğinden, Threads hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesabınızı yalnızca haftada bir kez dondurabilirsiniz. İstediğiniz zaman hesabınızı Facebook üzerinden aktif edebilirsiniz.

Instagram Threads hesabını dondurmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şöyle:

  • Threads uygulamasını açın ve profilinize girin.
  • Sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayarak ayarları açın.
  • Ardından Hesap bölümüne girin ve "Profili dondur" butonuna tıklayın.
  • Sonraki aşamada alttaki "Threads profilini düzenle"ye tıklayın ve "Dondur"a basın.
  • Instagram hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, Threads profiliniz de devre dışı bırakılır.

THREADS SİLİNCE INSTAGRAM DA SİLİNİR Mİ?

Threads hesabınızı dilediğiniz gibi kapatabilirsiniz. Instagram'ın silinmesi söz konusu değildir.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, Threads hesabının nasıl silineceğini açıkladı.

Mosseri, "Hesabınızı silmekle ilgili bazı sorular alıyorum. Netleştirmek gerekirse, Threads profilinizi ve içeriğinizi gizleyen Threads hesabınızı devre dışı bırakabilir, profilinizi gizli olarak ayarlayabilir ve tek tek Threads gönderilerini silebilirsiniz. Tümünü Instagram hesabınızı silmeden yapabilirsiniz. Threads, Instagram tarafından desteklenmektedir, bu nedenle şu anda yalnızca bir hesaptır, ancak Threads hesabınızı ayrı olarak silmenin bir yolunu arıyoruz." dedi.

THREADS NASIL OKUNUR?

Meta'nın yeni uygulaması Threads'in nasıl telaffuz edildiği de merak ediliyor. İngilizce bir kelime olan 'Threads', 'th-redz' şeklinde okunuyor. Türkçe olarak telaffuzu ise 'tredz' şeklinde.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...