Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? İpek kirpik fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler…

Mavi Kadın>Güzellik>İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? İpek kirpik fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler…

Kirpiklerinizin uzun ve yoğun görünmemesinden şikâyetçi misiniz? Cevabınız evetse ipek kirpik uygulaması tam size göre. Bu uygulama sayesinde daha estetik göz ve kirpik yapısına ulaşmanız mümkün.

İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? İpek kirpik fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler…

İpek kirpik uygulaması profesyonel kişiler tarafından uygulanması gereken bir makyaj türüdür. Bu uygulama uzun süre boyunca ilk günkü gibi kaldığından ‘kalıcı işlemler’ kategorisinde değerlendirilir.

Uygulama yapılmadan önce gözünüzün bütün ölçüleri alınır ve göz yapınıza özel kirpikler üretilir. Üretilen bu kirpikler yalnızca üst göz kapağına yapıştırılır. Yani uygulama yalnızca üst göz kapağı için geçerlidir. Zaten bakıldığı zaman alt göz kapağından çıkan kirpikler insanın yaratılışı gereği kısadır.

İPEK KİRPİK NASIL YAPILIR?

Bakışlarınızın daha etkileyici görünmesi için kirpiklerinizi önemsemeniz çok normal. Çünkü sadece gözleriniz değil, kirpikleriniz de bakışlarınızı güzelleştirir. Peki, ipek kirpik nasıl yapılır ve kullanımı nasıl olmalı? Gelin, konuya detaylarıyla bakalım.

İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? İpek kirpik fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler…

Göz yapınıza göre özel üretilen ipek kirpik teker teker üst göz kapağınızdaki kirpiklere yapıştırılır. Bu yapıştırma işlemi yalnızca kirpikler için üretilmiş olan özel yapıştırıcılarla gerçekleştirilir. Yani yapıştırıcıdan dolayı gerçek kirpikleriniz zarar görmez.

Doğru bir kullanım sayesinde uzun süreler boyunca ilk günkü canlılığını korur. Bu süre ortalama 5 haftadır. Tabii ki kullanıma bağlı daha kısa veya daha uzun süreleri görmek de mümkündür. Hem doğru bir şekilde kullanıp hem de bakımlarını zamanında yaptırırsanız kullanım süresi 3 aya kadar çıkar.

Tabii ki bu aşamada kirpiklerinizin uzama hızı da önemli bir faktördür. Kirpikleriniz hızlı bir şekilde uzuyorsa uygulamanın ömrü de kısalır. Yavaş uzayan kirpikler için çok daha uzun bir kullanım ömrü elde edilir.

İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? İpek kirpik fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler…

İPEK KİRPİK KİMLERE YAPILMAMALI?

Herkes ipek kirpik uygulaması ile güzelleşen kirpiklere sahip olmak ister. Kısa ve seyrek kirpikli kişilerin özellikle tercih ettiği bu işlemin kuralları da var. Yani eğer sayacağımız durumların içerisindeyseniz, ipek kirpik işlemi yaptırmamanız gerekiyor:

  • Bu uygulama yeni göz ameliyatı olmuş kişiler için son derece tehlikelidir ve uygulanmaması gerekir.
  • Tabii ki uygulamanın zararlı olduğu kişiler yalnızca göz ameliyatı olmuş kişiler değil, aynı zamanda panik atağı olan kişilere de önerilmez.
  • Hamilelerin de ipek kirpik yaptırmamaları gerekiyor.
  • Kemoterapi tedavisi alan bireylerin bu uygulamayı yaptırması son derece sakıncalı.

Yukarıdaki durumlar varsa varsa kesinlikle işlem yaptıracağınız yere belirtin. Alanında uzmanlaşmış kişiler zaten siz belirtmeden bu soruları sorabilirler.

İPEK KİRPİK GÖZE ZARARLI MI?

İnsanlar genellikle ipek kirpik uygulamasının göz sağlığına bir sakıncası olup olmadığını merak ediyor. Kısaca cevap vermek gerekirse; kaliteli ve güvenilir bir klinikten aldığınız bu hizmet göz sağlınız için herhangi bir olumsuz etki oluşturmayabilir. Fakat bunun için herhangi bir alerjik durumunuzun da olmaması gerekiyor.

Buuygulamada kilit nokta kullanılan ürünün kalitesi ve uygulayan kişinin becerisidir. Bu iki etmen olması gerektiği gibiyse göz sağlınız kötü etkilenmez. Deneyimsiz ve bilgisiz kişilere yaptırırsanız zarar görebilirsiniz.

İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? İpek kirpik fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler…

Bu kirpik türü gerçek ipeklerden elde edilir. Yani tamamen doğaldır. İpeğe ve uygulanan yapıştırıcılara karşı herhangi bir alerjiniz bulunmuyorsa kirpik dökme veya göze zarar verme gibi etkileri bulunmaz.

Kilit noktalardan birinin de uygulayacak kişi olduğunu belirtmiştik. Bu kişi yeterli deneyime, bilgi birikimine ve beceriye sahip değilse uygulama sırasında gözlerinize zarar verebilir. Fakat bu zarar kirpikten dolayı değil uygulayan kişiden dolayıdır. Bu sebepten ötürü kesinlikle uzman kişilere işlem yaptırmalısınız.

İPEK KİRPİK FİYATI 2023 YILINDA NE KADAR?

Bu uygulama için net bir fiyat vermek son derece yanlış olacaktır. Ülkemizde çoğu alanda olduğu gibi bu alanda da fiyatlar dalgalıdır. Fakat sizin için ortalama bir fiyat belirtebiliriz.

İpek kirpik fiyatları güncel haliyle ortalama 250 – 500 TL olarak belirtiliyor. Yapılacak olan işlemde kullanılacak malzemenin kalitesi ve uygulayacak kişinin bilgisine göre bu fiyatlar artar veya azalır. Fakat genel anlamda belirtilen aralıkta seyreder.

İPEK KİRPİK NE KADAR SÜRE KALIR?

Bu uygulama kalıcı makyaj kategorisinde yer alır. Kalıcı makyajların kullanım süresi oldukça uzundur. İpek kirpik kullanım süresi de ortalama 4 – 5 haftadır. Fakat bu süre kullanım koşullarına ve kirpiğinizin uzama hızına göre değişkenlik gösterir.

İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? İpek kirpik fiyatları hakkında bilmeniz gerekenler…

Bundan dolayı uygulamayı yapan merkezden, işlem sonrasında yapacaklarınızın bilgilerini almalısınız. Ayrıca ara bakımlarını zamanında yaptırarak 3 aya kadar kullanım süresine erişmeniz mümkün.

Gözlerinde uzun süreli bir güzelliğe sahip olmak isteyen kişilerin başvurduğu ipek kirpik kullanımının, doğru uygulanırsa bir zararı yok. Ancak yapay bir güzellik ürününün göz ile bağlantılı bir noktaya yerleşmesi kulağınıza biraz riskli gelebilir. Bu yüzden bu uygulamayı yaptıracak olan kişinin kesinlikle işini iyi bilen bir uzmana başvurması gerekir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...