Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İsminden memnun olmayanlar dikkat! E-devlet üzerinden ad soyadı değişikliği nasıl yapılır?

Mavi Kadın>Keşfet>İsminden memnun olmayanlar dikkat! E-devlet üzerinden ad soyadı değişikliği nasıl yapılır?

İçişleri Bakanlığı'nın e-Devlet üzerinden ad ve soyadı değişikliği yapılabileceğini duyurmasının ardından, isim ve soy isimden memnun olmayan çok sayıda vatandaş, başvuruda bulundu. Duyurunun ardından gündeme gelen ad soyad değişikliği şartları neler, e-Devlet üzerinden ad soyad değiştirme nasıl yapılır, son başvuru ne zaman, ücreti ne kadar soruları cevap arıyor. İşte e-Devlet üzerinden adım adım ad soyadı değişikliği, son tarih ve tüm detaylar…

İsminden memnun olmayanlar dikkat! E-devlet üzerinden ad soyadı değişikliği nasıl yapılır?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-hizmetlerine bir yenisini ekledi. İsim soyad değiştirme işleminin E-Devlet kapısına taşınması sonrası başvuru işlemlerine ilgi oldukça yoğun. Adı ve soyadından memnun olmayanlar, değiştirmek isteyenler isim soyisim değişikliği başvurusunu 24 Aralık 2022'ye kadar e-devlet üzerinden yapabilecek. Peki, ad soyad değişikliği nasıl yapılır? İşte, isim değişikliği e devlet başvuru ekranı!

AD - SOYAD DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE SON TARİH NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığı bugüne kadar 298 bin 670 kişinin soyadını; 134 bin 818 kişinin ise ismini değiştirdiğini açıkladı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şöyle denildi:

  • Genel ahlaka uygun olmayan,
  • Gülünç olarak değerlendirilen,
  • Yazım ve imla hatası olan,

Ad ve soyadı değişikliği başvurularınızı 24 Aralık 2022 tarihine kadar, e-devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine yapabilirsiniz.

İsminden memnun olmayanlar dikkat! E-devlet üzerinden ad soyadı değişikliği nasıl yapılır?

MAHKEMESİZ E-DEVLET ÜZERİNDEN AD SOYAD DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR?

  • T.C. Kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile e-Devlet sistemine giriş yapınız.
  • Kurumlar sekmesinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığını seçiniz.
  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında e-Devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetler listesini göreceksiniz.
  • Bu listeden "İl / İlçe İdare Kurulu Kararı ile Ad veya Soyadı Düzeltilmesine İlişkin Başvuruların Alınması" seçeneğine tıklayınız. Burada ilgili başvuruyu tamamlamanız için mobil imza veya elektronik imza onayınız gerekmektedir.

NOT: Mobil imza veya elektronik imza olmadan ilgili başvuruyu tamamlayamazsınız.


Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
2 Görüş
Balıkesirli1002 Ağustos 2023 - 18:27
Çok yalancısınız öyle birşey yok; önce umut veriyorsunuz sonra hayal kırıklığına uğratıyorsunuz insanı!!
Balıkesirli1026 Mart 2023 - 13:31
Ne kadar yalancı sahtekâr bunlar sadece adında imla hatası ya da eksik bir harf olanlar e-devlet üzerinden düzeltebiliyordu. Bunun haricinde asla böyle birşey yok! İlle de bizi mahkemelerde uğraştıracaklar bizi hayal kırıklığına uğratmışlardı.
Sonraki Haber Yükleniyor...