Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İstanbulluların %90’ı bilmiyor, betondan kalabalıktan uzak! Meğer dibimizdeymiş…

Mavi Kadın>Yaşam>İstanbulluların %90’ı bilmiyor, betondan kalabalıktan uzak! Meğer dibimizdeymiş…

Şehrin gürültüsünden sıkılıp kafa dinlemek ve biraz da olsa serinlemek isteyenler için İstanbul’un bu gizli bahçesi büyük bir fırsat. Beykoz’da bulunan bu yere gitmek ise oldukça basit.

İstanbulluların %90’ı bilmiyor, betondan kalabalıktan uzak! Meğer dibimizdeymiş…

Bazen kaçıp gitmek istersin ama kolay kolay bırakamazsın İstanbul’u. Aynı güzel ve neşeli olmasının yanı sıra sizi yıpratan sevgili gibi… İstanbulluların sürekli maruz kaldığı yoğun trafik, kalabalık, gürültü ve stres kafa dinleme ihtiyacını da beraberinde getiriyor.

Hepimizin bildiği üzere İstanbul’da keşfedilmeyen ıssız yer kalmadı. Ancak sakin, şehrin gürültüsünden uzak yerleri var elbette. Belki de İstanbulluların %90’ının bilmediği Değirmendere Göleti, sıcak havalarda serinletici kaçamak yapmak isteyenler için kaçırılmaz fırsat.  

İNSANSIZ SAKİN BİR YER “DEĞİRMENDERE GÖLETİ”

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz'e açılan kıyısında konumlanan Beykoz, İstanbul’un doğa ile iç içe huzur dolu seçkin ilçelerinden biridir. Beykoz’un İshaklı Köyü ’nde bulunan bu gizli bahçe ise temiz havası ve doğal güzelliği ile ziyaretçilerine kafa dinleyebileceği huzurlu anlar yaşatıyor.

İstanbulluların %90’ı bilmiyor, betondan kalabalıktan uzak! Meğer dibimizdeymiş…

DEĞİRMENDERE GÖLETİ'NE NASIL GİDİLİR?

Ulaşım için İshaklı Köyü’nün en son noktasına kadar gidin. Eğer navigasyondan rotayı oluşturursanız Siri sizi bir noktaya kadar götürecek ve burada gölete varmadan 500 metre önce yol ikiye ayrılacak. Yukarı çıkan toprak yolu sonuna kadar takip edin. Yolun sonunda ise masmavi gölet manzarası sizi karşılayacak. Herhangi bir ücret ödemesi yok. Eğer çadır ve masa kurmak isterseniz düzlük alanı var. Ancak wc imkanı yok. Şimdiden iyi eğlenceler!

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...