Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Girişimci kadınlara dev destek! Büyük ödül 500 bin TL, eğitim ve mentörlük hibe

Mavi Kadın>Yaşam>Girişimci kadınlara dev destek! Büyük ödül 500 bin TL, eğitim ve mentörlük hibe

Kadın girişimcilere destek sağlanması amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TÜBİTAK iş birliğiyle yürütülen Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı, hem ödü miktarı hem de verilecek eğitimle dikkat çekiyor. Girişimci kadınları teşvik içinyapılan yarışmada birincilik ödülü 500 bin TL.

Girişimci kadınlara dev destek! Büyük ödül 500 bin TL, eğitim ve mentörlük hibe

Kadın girişimcileri desteklemeyi hedefleyen GCIP Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından teknoloji sektöründe faaliyet gösteren kadın girişimcilere yönelik özelleştirilmiş hızlandırıcı faaliyetler sunacak. Başvuruları başlatılan bu program, temiz teknoloji alanındaki kadın girişimcilere destek olmayı amaçlıyor.

GLOBAL REKABET ORTAMINDA VAR OLMAK

TÜBİTAK'ın başında olduğu Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı'nın (GCIP) ikinci aşamasına, kadın girişimcilerin temiz teknoloji sektöründe geliştirdikleri ürünlerin ticari performansını artırmayı, yatırıma uygun hale getirmeyi ve küresel pazarlara açılmalarını sağlamak amacıyla eklenen 'Temiz Teknoloji Alanında Kadın Girişimciler için Yatırıma Hazırlık ve Küreselleşme Modülü' ile projeler desteklenecek. Bu programda Bakanlık da paydaş olarak bulunmaktadır.

Hızlandırıcı etkinlikler ve yarışmalar aracılığıyla, temiz teknoloji çözümleri geliştiren girişimcilerin yenilikçi fikirleri desteklenecek ve hayata geçirilecek. Bunun yanı sıra, temiz teknoloji girişimcileri ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak teknoloji doğrulama süreçlerinden geçirilerek ve yatırıma hazır hale getirilerek desteklenecek.

Girişimci kadınlara dev destek! Büyük ödül 500 bin TL, eğitim ve mentörlük hibe

NASIL BAŞVURULUR?

Proje kapsamında, kadın girişimcilere destek sağlanacak ve bu destek "Toplumsal Etkide Öncü Kadın Girişimci Desteği", "Yenilikçi Kadın Girişimci Desteği", "En İyi Gelişim Gösteren Kadın Girişimci Desteği" ve "Genç Kadın Girişimci Desteği" kategorilerinde sunulacak.

GCIP Türkiye 2024 Hızlandırıcı başvuruları 15 Mayıs'a kadar devam edecek ve başvurular https://gcip.tech/country/turkiye/ adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Seçilen takımlar arasından GCIP 2024 Hızlandırıcısı'na kabul edilenler arasında en az bir kurucu veya üst düzey yöneticisinin kadın olması şartı aranacak.

EĞİTİM VE MENTÖRLÜK DERSİ

GCIP Türkiye 2024 Ulusal Akademisi'ne katılacak olan adaylar, Temmuz ayında davet edilecek ve Ağustos ile Kasım arasında temiz teknolojiler alanındaki yenilikçi iş fikirlerini geliştirme şansı bulmak için eğitim ve mentorluk hizmetleri alacaklar. Değerlendirme uzmanları tarafından yatırıma hazır olup olmadıkları belirlenecek ve takımların ihtiyaçlarına göre uzman mentörler atanacak. Ayrıca ustalık atölye çalışmaları ve yatırımcı toplantıları da düzenlenecek.

KAZANANA BÜYÜK ÖDÜL

GCIPTurkiye 2024 Hızlandırıcısı, başarılı ekiplerin temiz teknoloji konseptlerine çeşitli ödüller sunarak destekleyecektir. Ayrıca TÜBİ- TAK TEYDEB'in desteklediği en başarılı 10 takım, finallere ulaştığında çeşitli avantajlardan faydalanabilecekler. Ödüller ise şöyle: 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ:
500.000 TL

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ:
350.000 TL

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ:
250.000 TL

Girişimci kadınlara dev destek! Büyük ödül 500 bin TL, eğitim ve mentörlük hibe

4 KATEGORİ İÇİN YARIŞILACAK

Toplumsal Etkide Öncü Kadın Girişimci Desteği: 250.000 TL
Yenilikçi Kadın Girişimci Desteği: 250.000 TL
En İyi Gelişim Gösteren Kadın Girişimci Desteği: 250.000 TL
Genç Kadın Girişimci Desteği: 250.000 TL

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Funda Aydın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...