Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kadınlar dört gözle bekliyordu! Çinli otomobil üreticisi Changan Türkiye pazarına giriyor... Fiyatı 450 bin TL

Mavi Kadın>Tekno kadın>Kadınlar dört gözle bekliyordu! Çinli otomobil üreticisi Changan Türkiye pazarına giriyor... Fiyatı 450 bin TL

Türkiye'deki otomobil rekabeti kızışıyor. Şimdi de BYD'nin ardından Changan Türkiye pazarına girmeye karar verdi. Fiyatlar oldukça makul

Kadınlar dört gözle bekliyordu! Çinli otomobil üreticisi Changan Türkiye pazarına giriyor... Fiyatı 450 bin TL

Şubat ayında Türkiye'deki araç satışları yüzde 43 artış gösterdi. Bu durum yabancı otomobil üreticilerinin iştahını kabarttı. BYD, Chery gibi otomobil markalarının Türkiye pazarından oldukça memnun olmasının ardından Çinli Changan markasının da Türkiye'de otomobil piyasasına gireceği öğrenildi. Hem de oldukça hızlı bir giriş yapacak. Birden fazla model ile müşterilerinin karşısına çıkacak Changan'ın en uygun otomobiliyse 450 bin TL'den başlayacak. Tabi özelliklerine göre bu fiyatlarda artış görülebilecek. Şimdiden Lumin Corn modeli başta kadınlar olmak üzere otomobil tutkunlarının dikkatini çekmiş durumda. Peki Lumin Corn nasıl bir arabadır? İşte hem teknik özellikleri hem de fiyatı hakkındaki tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

Kadınlar dört gözle bekliyordu! Çinli otomobil üreticisi Changan Türkiye pazarına giriyor... Fiyatı 450 bin TL

ÖZELLİKLERİYLE RAKİPLERİNE KORKU SALDI

Ml-vehicle.com'da yer alan bilgilere göre, Changan Lumin Corn'un ana rakipleri Chery QQ Ice Cream, Lingbox Uni vb.'dir. Ancak Changan Lumin Corn'un ana rakibi Wuling Hongguang Mini EV'dir. Ve Wuling EV burada gerçek bir yabancıya benziyor. 32.800-69.800 RMB (4.900-10.425 USD) fiyat aralığına sahiptir. Yani giriş seviyesi Mini EV, Lumin Corn'dan daha ucuz, ancak en üst model daha pahalı. Ancak Lumin Corn'da daha fazla at var ve çok daha büyük. Öyle görünüyor ki Wuling Mini EV'nin önünde zor zamanlar var.

Biraz da tasarımına bakalım...

Hiç şüphesiz fark ettiğiniz gibi Lumin Corn iki kapılı ama dört koltuğu var. Küçük boyutlu EV'nin ön tarafında bir çift sevimli dairesel far bulunur ve plaka tutucunun altında küçük bir ızgara bulunur. Changan daha sonra EV'yi aerodinamiği geliştirmek için bir dizi siyah ve beyaz aerodisk tekerleklerle donattı ve hatta Lumin Corn'a gövdeyle aynı hizada oturan bir dizi kapı kolu bile verdi. Arkada dairesel arka lambalar bulunur.

EV'nin içi oldukça ileri teknolojiye sahiptir. Yeni başlayanlar için küçük bir dijital gösterge paneli ve 10,25 inçlik merkezi bilgi-eğlence ekranı var. Changan ayrıca aracı fiziksel iklim kontrol düğmeleriyle donattı ve oldukça çekici üç kollu bir direksiyon simidi taktı. Koltuklar da dahil olmak üzere deri ve kumaşla kaplı birçok yüzeyi de görebiliyoruz.

Kadınlar dört gözle bekliyordu! Çinli otomobil üreticisi Changan Türkiye pazarına giriyor... Fiyatı 450 bin TL

CHANGAN LUMIN CORN TÜRKİYE FİYATI NE KADAR?

Changan Lumin Corn’un en boş paketi 7000 dolardan satılıyor. Bu tutara ek gümrük vergisi, ÖTV ve KDV’yi eklediğimizde karşımıza maksimum 450 bin TL gibi bir etiketin çıkması bekleniyor. Changan’ın yılın ikinci yarısında Türkiye lansmanını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...