2023-02-04 12:17:18 | Son Güncelleme : 2023-02-04 18:57:50

Kahve severlerin dikkatine! Bayatlamadan uzun süre kahve nasıl saklanır? İşte püf noktalar…

Kahve, günün her saatinde en sevilen içeceklerden biri. Sabah uyanınca, yemekten sonra çok fazla fazla içilen kahveyi taze tutmak ise bu keyfi ikiye katlıyor. Paylaşacağımız pratik birkaç püf nokta ile kahvenizi taze tutabilirsiniz.

Kahve severlerin dikkatine! Bayatlamadan uzun süre kahve nasıl saklanır? İşte püf noktalar…

Taze çekilmiş kahvenin hem kokusu hem tadı bir başka. Ancak bir paket taze kahveyi zamanla tükettiğimiz için ne yazık ki tazeliğini koruyamıyor. Peki kahve nasıl taze kalır? Bayatlamadan tüketmenin yolu var mı? sorularının cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz..

İyi ve lezzetli kahvenin en büyük sırrı tazeliğindedir. Taze kahve kokusundan bile anlaşılıyor. Lezzeti daha güzel oluyor özellikle taze Türk kahvesi yapıldığında bayat kahveye göre daha çok köpürüyor.

KAHVEYİ TAZE TUTMAK ÇOK KOLAY

  • Yeni aldığınız kokusuna hayran olduğunuz taze çekilmiş kahvenizi taze tutmak istiyorsanız öncelikle ışık ve hava geçirmez bir kabın içinde saklayabilirsiniz.
  • Kahve koyduğunuz kabın içine birkaç tane küp şeker atmanız kahvenizin bayatlamasına engel olacaktır.
  • Kahvenizi başka gıda ürünleriyle saklamanız hem tadını hem de kokusunu olumsuz yönde etkiler. Kahve, yabancı kokuları kolaylıkla hapseder ve tat bozulmasına yol açar.
  • Kahvenizi asla buzdolabında saklamayın. Kahve nem sevmez bayatlama sürecini hızlandırır. Cam bir kavanozun içinde kahve çekirdeği ekleyerek saklayabilirsiniz.
  • Kahvenize metal kaşık kullanmanız kahvenin tadının bozulmasına yol açar. Genellikle tahta ya da bambu kaşıklar tercih edebilirsiniz.
  • Taze öğütülmüş kahve yukarıda saydığımız koşullar sayesinde tazeliğini koruyacaktır.

Mavi Kadın
En Çok Okunanlar
Yaşam
|
17 Ocak 2023 - 15:41
Yoldan geçenler parfümünüzü soracak: En beğenilen Bargello parfüm kodları
Dünyaca ünlü parfümlerin muadili Bargello parfüm, etkileyici kokusu ve kalıcılığıyla adından söz ettiriyor. Farklı koku denemek isteyenler, parfümlerin içeriğini ve en çok satan bargello kadın parfüm kodlarını araştırıyor. Peki, en çok satan bargello kadın parfüm kodları neler? Bargello kadın parfüm kodları neler?
Yaşam
|
07 Şubat 2023 - 15:45
2 dakikada fay hattı sorgulama: Evimin altından fay hattı geçiyor mu?
Fay hattı sorgulama ekranı, meydana gelen depremin ardından gündemde en önemli konular arasında yer aldı. Vatandaşlar yaşadığınız bölgede fay hattının bulunup bulunmadığını ve bölgenin deprem riskini araştırıyor. Malatya, Gaziantep, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hatay, Adana, Mersin, Adıyaman başta olmak üzere tüm illerde fay hatlarının sorgulanması artmış durumda. Peki, e devlet fay hattı sorgulama nasıl yapılır? Evimin altından fay hattı geçiyor mu? Hangi bölgelerden fay hattı geçiyor? İşte, 2023 fay hattı sorgulama e devlet ekranı…
Yaşam
|
11 Şubat 2023 - 13:27
Enkaz altında sağ kalma rekoru! Film değil gerçek
Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin sancıları devam ediyor. Arama kurtarma ekipleri aralıksız bir ‘can’ daha kurtarabilmek için zamanla yarışırken, enkaz altında mahsur kalanların zamanı daralıyor. Endişe içinde beklenirken daha önce yaşanan depremlerde enkaz altında kalan insanların kaç saat, kaç gün yaşayabildikleri merak kazandı.